Stránka 2 z 2

Re: Akustická kytara kolem 3000

Napsal: 10.02.2018 23:35
od Miloš V.
Já mám Washburn WD10 a krk je i pro mně jako pro (minimálně v minulosti, teď už možná vyrovnaně) primárně elektrikáře dost pohodlný. Struny přitom nemám úplně nejníže (což moc nemusím ani u elektrických kytar), je to pro mně perfektní kompromis mezi pro elektrikáře dobře hratelnou kytarou a tím, co chci od akustiky. Profil krku mi taky perfektně vyhovuje. Potvrzuje se, že Washburn vyrábí kytary pro rychlé hraní (což já osobně sice nepraktikuju, ale jako elektrikářovi se mi na to dobře hraje). Potvrdili mi to i kolegové taktéž primárně elektrikáři. + má to i výřez a ten se taky hodí, ale to má obecně většina akustik se snímačem. Já mám polomasivní verzi a zvuk je celkem obstojný na kytaru téhle cenové relace. Mám černý lak, preferoval bych spíše přírodní, ale tehdy jsem měl prostě dobrou nabídku na výhodný nákup tohohle konkrétního kusu, tak mám černý a nijak moc mě to netrápí. Snímač v tom je Fishman, samozřejmě piezzo, sérii přesně bohužel nevím, ale je to o třídu lepší snímač, než se dává (nebo minimálně tehdy dával) do akustik téhle cenové kategorie. To pro mně bylo tehdy rozhodující při nákupu. Po zapojení do PA to při přímém srovnání hrálo líp, než Cort stejné cenové kategorie, který byl sice srovnatelný po všech stránkách, ale měl právě snímač Fishman té nižší řady... ale od toho srovnání to už nějakou dobu je a nepamatuju si detaily. Zpracování je přiměřeně kvalitní, nic mě na tom nes...štve. Takže pokud jde o dotaz na elektroakustiku tohoto využití v této cenové relaci, můžu s čistým svědomím po pár letech hraní doporučit Washburn WD10 SCE.

Re: Akustická kytara kolem 3000

Napsal: 10.02.2018 23:41
od torst
dík, podívám se. Jde mi primárně o silný akustický zvuk, snímač jen aby nějak hrál. Možná zkusim do kytary vlepit mikrofon z PC headsetu ...
další možnost : https://hudebnibazar.cz/cort-ad880ce-ns ... /ID141203/

Re: Akustická kytara kolem 3000

Napsal: 11.02.2018 8:58
od hyenik
furt dokola, levnou akustiku si musíš vybrat konkretni kus.
naposledy jsem vybiral akustiku steeltormentorovi, myslel jsem ze to bude Blond nebo Cort a byl to Vintage (se kterou jsem nepocital vůbec).
Před casem jsem hledal levnou akustiku na prestavbu na kytarobuzuki, Pasadeny vypadaly nadejne, ale všechny mely hrb na 14 prazci (nenastavis slusny dohmat). To je typicky problém cinskych akustik.

Re: Akustická kytara kolem 3000

Napsal: 11.02.2018 10:04
od torst
jak píšu, je to u mě zcela nové téma. Ale souhlas - akustiku nekoupim podle fotky a popsaných parametrů, musim jí mít v ruce. Zatim u mne vede ta cortka z bazaru.