Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.
 

Věk

Klasické, jumbo, westernové, ...

Věk

Příspěvekod Majak47 » 28.02.2009 17:23

Všechny zdravím,
nebudu se ptát, jestli je 47 :roll: moc pozdě na hraní na kytaru, protože díky nemoci mám konečně čas a svůj sen si splním a budu se pomalu učit hrát. Jen by mě zajímalo, je tady někdo, kdo začínal také tak pozdě? Mohl by mi jen říct, jak mu to šlo? A jestli toho nelituje - nenechal pak hraní? Je jasné, že půjde o takové to ,,domácí brnkání,,. :roll: Tedy doufám.
Pokud je tu někdo na mé věkové ,,lince,, prosím ozvěte se. Díky. :D
Majak47
 
Příspěvky: 8
Registrován: 28.02.2009 17:08

Příspěvekod feki » 28.02.2009 17:39

Rozhodně nikdy neni pozdě, stále se učím a věnuji tomu veškerý svůj volný čas kterýho bohužel zas moc nemám. Takže místo na pivo, nebo ležení u televize se věnuji bohudík kytaře.
Jacsnon Soloist SL-3 > Engl E-530 ( Midi Switch Relay )> GSP1101 ( FCB 1010 ) > Engl E-840 > 2x box 75w V-30
Uživatelský avatar
feki
 
Příspěvky: 486
Registrován: 11.05.2006 21:30

Příspěvekod Asanoth » 28.02.2009 17:59

Do toho, vsichni, i my mladsi, fandime :)
PRODÁM Laney TT50H+Orange PPC212
Petrof pianino, šedesátá léta
______________________________________

Fender American Standart Stratocaster RW ---->ENGL Screamer 50
Cort "Custom", G-200, Laney LX20, Nashville NW-20C,Tenson Soprano Ukulele Model 1
______________________________________

Yamaha YDP Clavinova
Uživatelský avatar
Asanoth
 
Příspěvky: 2611
Registrován: 25.01.2008 19:25

Příspěvekod Abu » 28.02.2009 18:26

Sousedovi je vyrazne pres 50 a pred par lety se zacal ucit na tenorsaxofon. Zezacatku trochu peklo, ale ted uz hraje docela slusne jazzovy standarty z not :) A ja aspon nemam spatny svedomi kdyz si obcas pustim kytaru pres kombo a ne jen do sluchatek.
Mimochodem taky mi uz pres 40 a porad hraju, ikdyz jsem teda zacinal nekdy v 16ti... A vzdycky kdyz se podivam treba na J.Mayala nebo BB.Kinga tak vim, ze dobra muzika se da delat i v 70ti!
Hraju výhradně na šrot.
Uživatelský avatar
Abu
 
Příspěvky: 630
Registrován: 11.01.2009 18:36
Bydliště: Praha

Příspěvekod pehve » 28.02.2009 19:15

Myslím že pokud nemáš vrcholový cíle tak nikdy není na nic pozdě. Domácí drnkání je nádherně prožitý čas, není snad dne kdy bych si na muziku (i na tohle forum) nenašel čas :)
Přeji hodně štěstí :!:
Uživatelský avatar
pehve
Rádce
 
Příspěvky: 1712
Registrován: 30.08.2007 10:56
Bydliště: u Brna

dík

Příspěvekod Majak47 » 28.02.2009 20:32

Díky moc za podporu. V rámci nemoci malá básnička:
Nemoc je blbá, práci mi vzala, kámoše protřídila, po letech stresu - čas mi teď dala. Pravá ruka nechce, tak se učím levou, píšu, kreslím, zuřím- někdy se mi pletou. Tak si splním přání (kytaru), co měla jsem jak děcko, až se pravá umoudří, budu vládnout oběma a budu umět všecko.... :lol: :lol: :roll: Taky mám pár básniček, že prý některý jsou smutný, no, jinak mi to nešlo, když se psaly, smích nebyl nutný. Kdyby je tak někdo uměl, třeba zahrát na kytaru, dát jim život v tom těle dřevěném, možná že by nemusely ležet v mém šuplíku slepeném. Mějte se všichni, ahoj :roll: :wink: :wink:
Majak47
 
Příspěvky: 8
Registrován: 28.02.2009 17:08

Příspěvekod feki » 1.03.2009 8:54

Jinak, díky kytaře jsem vždy snáze přenesl přes ty největší problémy a stresy v životě. Hlavně chu't a vytrvalost - tak do toho, držím palce.
Jacsnon Soloist SL-3 > Engl E-530 ( Midi Switch Relay )> GSP1101 ( FCB 1010 ) > Engl E-840 > 2x box 75w V-30
Uživatelský avatar
feki
 
Příspěvky: 486
Registrován: 11.05.2006 21:30

Příspěvekod Oltec » 2.03.2009 20:22

Tak abych Tě nadchl: nenaučíš se hrát ani omylem, musel bys začít tak v 8 - 10 a aji to je pozdě pokud nebudeš mít nějaký slušný vedení. Budeš maximálně hudlat pár akordů (blúsmenům to stačí, ale to asi nejseš) tvrdýma nemotornýma prstama, nebude Ti to znít a mladí klofani se Ti budó lochčit a hajfy na to taky nenachytáš, ale klidně to zkus.
Oltec
 
Příspěvky: 181
Registrován: 15.12.2007 18:33
Bydliště: Brno

K Oltec

Příspěvekod Majak47 » 2.03.2009 22:05

Tak teď zrovna neuhnu! Když mi vyplivla levá strana těla, muselo to jít, když se mi přestala hýbat pravá ruka - naučím všechno levou. Když mně vypadla matika, jazyky atd.-ztráta paměti- štve mě to a učím se to znovu.Od nuly. Nedám se. A teď po Tvé odpovědi kór ne. A schválně se to naučím, chodím vždycky hlavou proti zdi (někdy si ji namlátím). A to, že nechytím hajfy mně neva, byla bych asi přihřátá. Borce na to taky lovit nebudu - i když vzhledem k věku už možná někteří špatně vidí, tak, že bych...? :lol: :P Ale díky, každý,, povzbuzení" je fajn. :P
Majak47
 
Příspěvky: 8
Registrován: 28.02.2009 17:08

Příspěvekod Brunot » 2.03.2009 22:11

ja bych si ho nevsimal, preji hodne stesti :) jiste se to naucis
Brunot
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22.02.2009 23:35

pro Brunot

Příspěvekod Majak47 » 2.03.2009 22:25

Děkuji. Kytaru budu mít, Ibanez. A až poprvé zahraji něco, co mé okolí pozná co to bylo, dám s radostí vědět....Mně je přece jasné, že nesměruji ke koncertům. Ale kdyby jednou u ohníčku na zahradě rodina neutekla, když začnu hrát, budu to považovat za úspěch, tak asi tak...Tak se všichni mějte fajn.
Majak47
 
Příspěvky: 8
Registrován: 28.02.2009 17:08

Příspěvekod pehve » 2.03.2009 22:37

Oltec píše:Tak abych Tě nadchl: nenaučíš se hrát ani omylem, musel bys začít tak v 8 - 10 a aji to je pozdě pokud nebudeš mít nějaký slušný vedení. Budeš maximálně hudlat pár akordů (blúsmenům to stačí, ale to asi nejseš) tvrdýma nemotornýma prstama, nebude Ti to znít a mladí klofani se Ti budó lochčit a hajfy na to taky nenachytáš, ale klidně to zkus.

čau Olteci, jako vždy milej, vstřícnej a plnej optimismu...
tohle o srandě ale moc není a ty bluesmany bych z toho taky vynechal :roll:
Uživatelský avatar
pehve
Rádce
 
Příspěvky: 1712
Registrován: 30.08.2007 10:56
Bydliště: u Brna

Příspěvekod Oltec » 2.03.2009 22:43

Pehve, konkrétně Tebe sem nasrat nechtěl, to fakt sorry, z toho příspěvku nešlo poznat, že je to hajfa, ale já su hold "oltec".
Oltec
 
Příspěvky: 181
Registrován: 15.12.2007 18:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod pehve » 2.03.2009 22:55

Oltec píše:Pehve, konkrétně Tebe sem nasrat nechtěl, to fakt sorry, z toho příspěvku nešlo poznat, že je to hajfa, ale já su hold "oltec".

šlo, při kapce pozornosti.... ale o mě nejde kámo
poraď něco pozitivního a je to v cajku :)
Uživatelský avatar
pehve
Rádce
 
Příspěvky: 1712
Registrován: 30.08.2007 10:56
Bydliště: u Brna

Příspěvekod Oltec » 2.03.2009 23:02

Já su k****, přečetl jsem to doslova a už!!!!
Oltec
 
Příspěvky: 181
Registrován: 15.12.2007 18:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Oltec » 2.03.2009 23:27

No mám poradit - máš kamoša, kterej nějakou chvílu hraje? on Ti poradí -kterou si máš koupit klofnu?! Nebo bež za kytarářem - on Ti poradí - nebylo to tady už stokrát?Co chceš poradit komukoliv. Ví někdo z nás o muzice něco -o muzice věděl všechno akorát Wolfgang a my všichni se jenom přibližujeme - všichni víme, že za jedinej rok složil Wolfík víc muziky než Bítlsáci za celou svou kariéru a to jenom prostej fakt.
Oltec
 
Příspěvky: 181
Registrován: 15.12.2007 18:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Robo » 3.03.2009 17:25

Muhehe.
Podle mě by mohly existovat dva důvody, proč se starej pořez nenaučí hrát.
Ačkoliv je to divný, protože i to malý děcko batole, který neumí číst, psát, ani používat internet se naučí perfektně mluvit během 3 let. Takže ten první důvod bude asi ten, že starej pořez se prostě neumí a nechce učit jako malý děcko.
No a taky takovej pořez má kromě čůrání, kakání a papání spoustu jinejch zájmů a hlavně povinností. Takže se holt neučí 10 hodin denně, ale jenom 2.
Ale když se to dá dohromady a vezme se v úvahu, že pořez má k dispozici hafo metod, jak si usnadnit učení, tak z toho vyleze slušný číslo, něco jako že do několika měsíců člověk chytá akordy u stánků s cigaretou, za dva roky už je poznat že hraje na kytaru a třetí rok má docela slušnej projev. Tady už zhruba někde končej moje vlastní zkušenosti, ale vidím to tak, že kdyby pořez pokračoval čtvrtej rok ve zkušebně, tak se během pěti let může dostat na podia. Ale protože je pořez, tak ani nechce a vlastně umí víc než dost na hraní pro sebe.
Nevim jak to je s tou jednou rukou, ale vo tom to tady néni. A navíc mi je "jenom" třicet, ale chtěl jsem to sem napsat.
Pařezům zdar :)
Robo
 
Příspěvky: 8
Registrován: 13.02.2009 14:42

Příspěvekod pehve » 3.03.2009 20:13

Oltec píše:No mám poradit - máš kamoša, kterej nějakou chvílu hraje? on Ti poradí -kterou si máš koupit klofnu?! Nebo bež za kytarářem - on Ti poradí - nebylo to tady už stokrát?Co chceš poradit komukoliv. Ví někdo z nás o muzice něco -o muzice věděl všechno akorát Wolfgang a my všichni se jenom přibližujeme - všichni víme, že za jedinej rok složil Wolfík víc muziky než Bítlsáci za celou svou kariéru a to jenom prostej fakt.

jo už vidím tvýho Wolfííího jak ti tady radí jestli narvat do komba Celestion Blue Alnico je dost cool pro pravej pocit kinga :D myslim že ten o muzice věděl hodně ale jenom ve své době, toho bych nechal spinkat...
Robo to skwěle vystihl,tak Pařezům zdar taky :)
Uživatelský avatar
pehve
Rádce
 
Příspěvky: 1712
Registrován: 30.08.2007 10:56
Bydliště: u Brna

Příspěvekod miraslozil » 3.03.2009 20:34

Oltec píše:Já su k****, přečetl jsem to doslova a už!!!!

Tak,nechtěl jsem ti to říkat,ale vystihls to.
Ber to ve srandě.
Uživatelský avatar
miraslozil
 
Příspěvky: 327
Registrován: 27.09.2008 22:13
Věk: 34
Bydliště: Jihovýchodní Morava-někde od Kroměříže.

Příspěvekod Majak47 » 3.03.2009 21:28

S jednou rukou je to tak: pravá nejdřív nefungovala skoro rok vůbec (nemoc dva roky) a teď ji nutím ,,k životu". Tak se sanžím vymyslet jí všecko možné na procvičování. A abyste se mohli zasmát- ta ruka se mi občas dost třese, tak si říkám, že bych toho zrovna využila při,,hraní". :shock: No, jak je to v písničce: jednou jsi dole, jednou nahoře....tak se teď plácám dole a koukám nahoru... a lezu a lezu... a padám a padám....ale jsou na tom jiní o moc hůř, takže nežehrám a dělám. A díky za všechny odpovědi... :)
Majak47
 
Příspěvky: 8
Registrován: 28.02.2009 17:08

Další

Zpět na Akustické kytary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

TOPlist