Basa do 7000,-

Precission, Jazz, Modern, ...
Calfaus
Příspěvky: 7
Registrován: 8.07.2018 21:19
Bydliště: Praha

Re: Basa do 7000,-

Příspěvek od Calfaus » 18.07.2018 20:11

Dobrý večer všem basákům. Děkuji všem za Vaše rady a tipy na nákup. Kytaru jsem si dnes přivezl domů. Je to obrovský skok oproti tomu ABX co jsem měl do teď. Kytara je lehčí, zní dobře, krk je zajímavější do ruky. Zkrátka jsem z ní hotový. Teď se naučit to podstatné a to je na ní něco zahrát :) jedu podle knihy adamuse a taky jsem si pořídil na podle jeho doporučení knihu Naučte se noty a snadno. Koupil jsem si i malé kombo, nakonec pro mne až dostatečně hlasité. Pro Vás to asi bude šunka, ale bylo dražší jen o 300kč jak ZomB1on nad kterým jsem přemýšlel. Je to kombo Kinsman 10W Bass Ampifier BB10BS. Je to malý pišišvor, ale i zde v bytě to dělá hrozný rámus. Když do něj zapojím ABXku, tak je na čtvrtku výkonu a je docela potichu, ale když přepojím Ibanezu, tak to hraje poměrně nahlas. Možná jsem vzbudil i mimino někde ve spod, protože když jsem tady s tím blbnul, tak začalo z ničeho nic někde brečet mimino. Jsem zatím bez popruhu a bez zámků. také struny jsem nekupoval, bylo mi řečeno, že ty DRka moc nevydrží, tak nevím a souhlasím s tím, že asi je kravina dávat 1200 za struny. Jen řeším ještě jeden nečekaný problém, který u VOXe nebyl. Když zapojím sluchátka do komba, tak nehrajou :D je tam 6.3mm jack a mám redukci na 3.5, kupoval jsem to s kombem, ale bohužel to nehraje vůbec ani kombo ani sluchátka a když lehce povytáhnu tu redukci, tak hraje jedno sluchátko... a když lehce víc, tak obě sluchátka ale i kombo. Takže otázka zni, co s tím? :) pokud to nemá řešení, nedá se nic dělat, budu muset hrát na ztlumený kombo do těch 9 co trénuji. Ještě jedno díky a pokud by jste chtěli fotky, stačí napsat, rád je sem hodím. Jsem fakt z toho vyplácaný jako malý Jarda. Přitom 8 tisíc za nástroj je pro Vás asi jako hračka pro děcka že? :)

Uživatelský avatar
José
Příspěvky: 1222
Registrován: 26.11.2010 17:00
Bydliště: Praha

Re: Basa do 7000,-

Příspěvek od José » 19.07.2018 8:51

Poslední dva koncerty jsem odehrál na Jolanu D-bass kterou jsem kupoval z 2,5kKč..
Chyba může být i v redukci, ono, když nemáš sluchátka s možností šroubovací redukce, tak je to podle mých zkušeností dost na..
Apropós, nevím, jestli cena určuje kvalitu, ale jestli jsem se správně koukal tak razer dělá herní sluchátka, ne? Takže mimo jiné brutální hromada basů. A nemáš tam náhodou i mikrofon? To by mohlo taky dělat neplechu při tom zapojování via tu redukci. Sluchátka na muziku jsou stavěná malinko jinak (neříkám, že ty tvé nejsou v klidou použitelné, ale já bych si na cvičení vybral jiné). A taky doporučuju cvičit s klikem (metronomem) a ideálně si to nahrávat -> stačí na telefon (teda když cvičíš nahlas). On co člověk slyší v hlavě při hraní a co reálně hraje se často může dost lišit.

Calfaus
Příspěvky: 7
Registrován: 8.07.2018 21:19
Bydliště: Praha

Re: Basa do 7000,-

Příspěvek od Calfaus » 24.07.2018 19:58

Děkuji za odpověď, nakonec jsem se domluvil v kytarách, že jim to kombo donesu na otestování a když tak ho vymění za jiný kus. Prý by to mohla být zdířka u komba. Tak uvidíme. Každopádně mám teď jiný klasický problém amatéra. Nevím co s levačkou. Nedaří se mi udržet prsty kolmo ke strunám tzv. kladívko či jak se to jmenuje. Mám problém v tom, že jsem křečovitý a také moc tlačím palcem na hmatník nebo teda na obrácenou stranu hmatníku. Nedaří se mi ani udržet palec v polovině, pořád mi leze nahoru. Koukal jsem na basárny a kluci nemají tak prsty daleko od strun jako já, pořád je dávám moc vysoko. Pak mne samozřejmě z toho bolí jak palec, tak šlacha. Kamarád, který hraje cca 20 let mi řekl, že mám dlouhé ruce i prsty, že si mám dát basu do postoje níž, jenže nevidím v tom rozdíl, krom toho, že nevidím na hmatník a nevím co kde mačkám :) ale to asi už sem nepatří, takže pokud je toto moc OT, tak se omlouvám

Uživatelský avatar
starypard
Příspěvky: 441
Registrován: 29.08.2016 14:36

Re: Basa do 7000,-

Příspěvek od starypard » 25.07.2018 6:54

to Calfus: su též basák a mám sakra dlouhé a štíhlé prsty. Je to výhoda!!! Koukni, nejprve si najdi pro sebe ideální posaz, umístění basy, krku, vzhledem k levé ruce. Já vyrostl na klasické kytaře - proč si tedy nedat basu vsedě na levé stehno, ideálně je noha na špičkách nebo stojí na cihle, a šmejdit levačkou tak dlouho, až si vychytáš to pro tebe, pro tvou délku paží, ideální. Samozřejmě budeš hrát později vstoje, ale všechny umístění basy budeš pak odvozovat od toho zjištěného ideálu. Vsedě si natrénuj šmatání po hmatníku, umístění prstů, jejich zalomení, podporu jednoho prstu druhým, umístění palce proti prstům. Mýtus o "prsty - kladívečka" opusť. Na basu se hraje všelijak, každý jinak, zásada je hrát účelně, jednoduše, pohodlně. prsty jsou klidně i naplocho. A rozhodně není jedno nejlepší umístění palce. Naopak, palec je vždy jinak, podle hmatu, který hraješ. K tvým posledním větám - na basu se naopak hraje nejlépe, pokud je co nejvýš!!! Ostatní je frajeřina, spojená s menším pohodlím. Nu, a počáteční problémy se šlachami má každý, i zkušený kytarista, při každé změně kytary či strun. Netlač na pilku - pokud budeš přemáhat bolest několik hodin denně, za týden máš zkurvenou ruku na rok.

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 5935
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Basa do 7000,-

Příspěvek od Hendrek » 25.07.2018 8:01

Ideální je do začátku najít si skutečného učitele na baskytaru, ne na kytaru, ani jiný nástroj, ale skutečně baskytaru. Stačí pár základních lekcí, to pomůže hodně.
Obrázek

bundes
Příspěvky: 38
Registrován: 20.03.2016 19:55
Bandzone: http://bandzone.cz/fan/martinmatejec#_=_
Bydliště: Praha/Hradec Králové

Re: Basa do 7000,-

Příspěvek od bundes » 8.08.2018 8:41

remisa píše:
16.07.2018 14:32
Calfaus : jak píše Fořt, pokud koupíš novou basu, tak bych výměnu strun vůbec neřešil (a už vůbec bych nekoupil basu za 7 litrů abych pak do toho řešil hned výměnu neonových strun za 1200, to ty prachy radši přidej do nákupu basy). Až budeš umět vyloudit pár tónů a budeš trochu vědět o čem to hraní je, pak možná přijde čas na první výměnu.

Ohledně komba, máme doma jen tak na blbnutí Ibanez SW-15 a výkonově na doma úplně v poho. Zvukové srovnání s jinými aparáty ale nemám.
Naprosto souhlasím, vyhodit 1200 za neonové struny a mít kvůli tomu o tuto částku levnější basu je holý nesmysl. Stejně tak bych raději šel do obyčejného tranzistorového bassového komba, které si s sebou budeš moci jednoduše vzít i do té hospody.

Odpovědět

Zpět na „Baskytary“