Stránka 2 z 2

Re: Bluetooth repra

Napsal: 11.07.2018 19:12
od filo01
Měl jsem bobky, jestli ten můj bazarový Flip není fake, ale vizuálním testem prošel a přes JBL Connect se normálně upgradoval firmware. Zaráží mě, že tu latenci fakt nemáte/nepozorujete ani třeba na čistém zvuku při rychlém hraní na jedné struně.
Dal jsem tomu ještě hoďku a i přes míň basů mi přišel Doss zvukově přívětivější, druhý kousek už je na cestě z Amazonu. Za 820 Kč i s dopravou není co řešit.

Re: Bluetooth repra

Napsal: 12.07.2018 7:30
od Pavdi
Může tu latenci způsobovat i něco jiného? Třeba kabel? Mám to z g1on přímo do auxu a latenci nepozoruji.

Re: Bluetooth repra

Napsal: 12.07.2018 8:15
od filo01
U mě těžko. Používám stejný kabel pro všechna BT repra, iLoud i Doss jsou v pohodě. Největší průser byl Bose Revolve a SL-1000S, ty byly v podstatě nehratelné.

Re: Bluetooth repra

Napsal: 12.07.2018 8:29
od Hendrek
Latence nemůže s kabelem souviset. Nikdy.

Re: Bluetooth repra

Napsal: 12.07.2018 12:19
od starypard
Čistě fysicky - jak souvisí latence s průřezem a strukturou a délkou a matrošem kabelu? Máš nějaký graf či tabulku? Plusmínus, orientačně?
Beru to tak, že přechodové jevy - konektory ... a stínění ... jsou rozhodující. Ale spíš pro bordel, který se ku signálu přidá, nikoliv pro latenci. Jiná věc by byla ta, když by se digimašiny v řetězci vypořádávaly s bordelem na lince tak, že by si načítaly furt a furt novej paket dat. Tam by pak byla latence teoreticky i nekonečná. Ovšem jen mezi nimi, nikoliv na začátku cesty.

Re: Bluetooth repra

Napsal: 16.07.2018 18:33
od filo01
Odzkoušel jsem 3 kousky od firmy Lamax: Beat Sentinel SE-1, Beat Street ST-1 a Sounder SO-1
Pozitivum všech tří modelů je, že jsou přes AUX úplně bez latence.

Sentinel: Na stole nezdržel ani dvě minuty, a to mi nejvíc času zabralo hledání on-off vypínače :) Je podstatně tišší než JBL Flip3, na hraní s kytarou bych ho vůbec nedoporučil. Na Heuréce má 91%, nechápu. Asi za to může integrovaná svítilna a přehrávání z TF karty.

Beat Street: Nemít ho s čím porovnat, tak bych byl asi spokojen jako recenzenti (opět 91%). Měl ale smůlu na srovnatelného konkurenta, Doss Soundbox Color. V porovnání s ním je Lamax o něco hlasitější, ale má míň basů (s Flip3 by to prohrál úplně K.O.) a takový "plechový" projev. Po vytažení a zasunutí jacku si nepamatuje původní hlasitost, nastaví se na nejnižžší stupeň.

Sounder SO-1 Všesměrové repro, hraje hodně nahlas, Opět trochu "plechový" projev, na higain to nevadí, ale na piezu je to znát. Super bass nepomůže, spíš to ještě zhorší. Korigovat EQ na mulťáku jsem nezkoušel. Všesměrovost je výhodou pro malé akce u stolu, minimálně protistrana uslyší dobře. Pokud bych si měl vybrat z těchto tří, beru Sounder.

Re: Bluetooth repra

Napsal: 20.07.2018 18:53
od filo01
Doss Traveler.
Lákalo mě, že je o něco hlasitější než SoundBox Color a má i víc basů. To všechno platí, bohužel má i latenci, a to větší než Flip3, u kterého mi to vadilo. Hrát se s tím dá, ale pro mě to není. Přímé porovnání s Flip3 je tady, kdyby to někoho zajímalo.
Škoda, mohl mi hezky svítit na zpěvník, LED fungují skvěle ;) Pokud ho robátka nebudou chtít, půjde na bazar, poštovné zpět do Amazonu (DE) je úplně mimo mísu.