Stránka 2 z 2

Re: Nahrávání doma

Napsal: 14.03.2017 18:57
od pavlii
:-D to mě lehce rozesmálo.....ano, NĚKTERÉ nedokonalosti dávají hudbě cit, ale až od určité kvalitativní úrovně 8)

P.

Re: Nahrávání doma

Napsal: 14.03.2017 20:06
od Dakota
Mám el. bicí Milenium MPS 100. Není tam žádné USB, nic takového. Zajímalo mě jen, jestli se dá koupit kabel, který propojí bicí s ntb, abych nahrála jen zvuk bicích, bez úprav.
Nejsem žádný guru přes takovéhle věci, na bicí hraju 2 měsíce. Jinak hraju na akustickou kytaru. Takže nemám páru, co dělat. Kdybych věděla, co s tím, neptám se tady vás.
Díky

Re: Nahrávání doma

Napsal: 14.03.2017 20:19
od Nik 555
Pak jedine jestli ten bici modul ma midi vystup ten pripojit do midi adapteru ktery to prevede na usb a dal uz do do notebooku a v nem tema el. bicima ovladat treba ez drummer nebo addictive drums. Jen si nejsem jistej tou letenci. Nebo midi a do externi zvukovky ktera ma v sobe midi.

Programu na nahravani je dost. Rika se tomu "daw". Cubase, logic, adobe audition apod. Na tohle by ti mohlo poslouzit i fl studio. Je toho dost a chce to hodne cist muzikus, fora atd... Na youtube toho najdes taky mraky.

Re: Nahrávání doma

Napsal: 14.03.2017 20:36
od Pavdi
Díval jsem se na specifikace a píše se tam, že má 1/4 jack výstup a zvukový modul. Jestli tedy tomu dobře rozumím, to co dakota potřebuje je jen zvukovka, do které by to zapojila. O bicích nic nevím, tak snad někdo zkušenější potvrdí nebo vyvrátí můj názor. Midi out to taky má

Re: Nahrávání doma

Napsal: 14.03.2017 22:30
od Hendrek
Ale Dakota nechce ani zvukovku, ani midi. Chce jen kabel, kterým to z audio výstupu dostane přímo do interní zvukovky. To, že zvuk bude stát za hov* je jedno, ne? :)
Sežeň si jakýkoliv nástrojový kabel (třeba ke kytaře), redukci na malý 3,5mm jack a vyzkoušej si, co z toho poleze za fialový hnus. Třeba se ti to bude líbit a problém máš vyřešen. Pokud nebudeš se zvukem spokojená, pak se přijď zeptat znovu, jak se to dělá pořádně.
Sukovi děkuji za odkaz, sloučeno.

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 14.03.2017 23:35
od Nik 555
Jestli to tahat rovnou do integrovaný zvukovky přes redukci tak potěšp_del :D Samozřejmě že je to možnost ale takovouhle prasárnu jsem ani nezmiňoval.. Proto jsem začal s ovládáním vst instumentu přes midi. Ale to už rozjíždím složitější způsob než ten, na který je dotazováno...

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 18.03.2017 12:19
od Moleek
Proč prasárnu? Do kabelu poleze totéž co do sluchátek, přes které se běžně hraje. Pravda je, že dnešní notebooky mají linkový vstup spíš tak pro okrasu, občas kombinovaný s výstupem, takže kdoví jestli to bude vůbec stereo a nějak rozumné, ale pokud ano, tak to nebude taková bída.
Pro člověka, který hraje 2 měsíce, evidentně nemá technické znalosti na pořízení externí zvukovky či nahrání midi by to s trochou štěstí mohlo být přijatelné řešení.
A navíc nebude problém to rozchodit v Audacity včetně přidání písničky.

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 20.03.2017 13:26
od Nik 555
Protoze nejen dle meho nazoru integrovana zvukovka neni vhodna na praci se zvukem. Ale jako jo, v tomhle pripade to s primhourenyma ocima asi poslouzi dostatecne..

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 20.03.2017 16:52
od Moleek
Nik 555 píše:Protoze nejenom dle meho nazoru integrovana zvukovka neni vhodna na praci se zvukem. Ale jako jo, v tomhle pripade to s primhourenyma ocima asi poslouzi dostatecne..
To ano..... není dobrá v tom, že kytara přes redukci naprosto nebude mít vhodnou impedanci a bude stát za prd. Linkový výstup z bicích do linkového vstupu i když integrované zvukovky bude v rámci možností a účelu ok.
Samozřejmě mluvím o linkovém vstupu... Noťas dost možná bude mít nějaký kdovíjak pofiderní hybrid vstup, tam těžko předvídat, jak se to bude chovat :D

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 8.02.2018 14:37
od M-Rock
Ahoj, byl bych rád poučen o midi bicích ve studiu. Dal jsem studio do kupy, koupil klávesky axiom air 32 a zjistil jsem že klepáním na klávesky ty bicí dát do kupy nemůžu. Nebo aspoň žádný rychlý, složitý. Jak otevřu v cubase např. EZdrummer? lze bicí z automatizovat?....nebo nevim jak to konkrétně vyjádřit...Abych nemusel celý song klepat, lze to něčím zjednodušit? Jsem zčátečník, takže moře věcí mě zatím uniká. A kde v cubase otevřu nově stažené presety např. kopáku. Díky.

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 8.02.2018 14:56
od SUK
No, ze jsi zacatecnik je videt a proto bych radil precist si par clanku o tom, co je to DAW, co jsou to VST a VSTi pluginy a jak to vlastne cele funguje a pouziva se ;)

Tady je docela dobry clanek od Pavliiho, kde se vsechno tohle dozvis a bude ti to jasnejsi ;)

faq-zakladni-vybava-pro-domaci-nahravani-36035

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 9.02.2018 7:41
od Hendrek
Bicí se neklepou na klávesy v real timu, ale normálně naklikají v drum mapě v DAW. Opakující se patterny nakopíruješ, doplníš přechody a jiné variace, ať to nezní jak automatický bubeník. Zadávat to během přehrávání ručně z kláves je opruz, nikdo to tak nedělá.
Zde video celého procesu (vytvoření bicí stopy cca 18 minut): https://youtu.be/eQzGj7gaxAg?t=2m33s

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 9.02.2018 7:54
od pavlii
Ale jo - dá se a určitě to i dělá :-D jde - jako u všeho - o zvyk. Někde se "neklepe" na klávesy, ale případně na pad-plošky (když jsou), možností je mrtě. Naopak lze, z mého pohledu, právě tímhle RT přístupem zadávací proces zjednodušit a dodat i dynamiku, která se jinak musí upravit ex-post (samozřejmě pro někoho bude opačný postup výhodnější, protože není třeba schopen RT práce).

P.

Re: Elektronické bicí a nahrávání do PC

Napsal: 9.03.2018 19:46
od M-Rock
Tak, zas tak extrémní začátečník nejsem. DAW samozřejmě mám, co jsou VST pluginy vím. Pravdou je že jsem nevěděl, jak je dostat do Cubase. TeĎ vím že je to o jednom souboru, který ale taky musím nalézt v Cubase. Zajímalo by mě jak se třeba toto https://www.youtube.com/watch?v=Qm7fc2n3-Rs dá vytvořit, když pominu tiché el.bicí, kde je jednoduchý mapping jako na každých MIDI a nahrávání jako na akustických bicích.