Stránka 1 z 1

Elektronické bicí náhradní pady a činely

Napsal: 6.11.2010 14:23
od Eizor
Nazdár,
máme ve zkušebně elektronické bicí medeli dd502(j) a jelikož tam zkouší víc kapel, tak se bojím, že se nějaký pad nebo "činel" se zničí. Jelikož značka Medeli se v čr moc neprodává, je možné pad nebo činel vyměnit za nějakou jinou značku? Roland CY 5 nebo YAMAHA PCY-155? a pady třeba ROLAND PDX 8 nebo YAMAHA TP-65 pro DTXPRESS.
Jestli to bude fungovat, tak by to bylo super, ale když ne tak by to byla škoda.
Máte s tím někdo zkušenosti?
Díky

Re: Elektronické bicí náhradní pady a činely

Napsal: 6.11.2010 15:01
od Monikad
Ani se nemusím dívat na ty konkrétně odkazované kousky! Rozdílné pady a rozdílné moduly, to samozřejmě obecně fungovat BUDE!!
Je to nahraditelné, nebo-li moderním slovem KOMPATIBILNÍ! :wink: :idea:

Bacha ale na jednu věc! Tím jsou vícezónové bubnové či činelové pady! je třeba si uvědomit, že vícezónový pad (nejčastěji je to snare nebo ride činel) vlastně v principu fungují jako DVA SAMOSATNÉ pady, dvě různé úderové plochy a tedy obsadí i dva samostatně volitelné kanály v modulu. :!: :!:
Kompatibilní to pak bude taky, ale ty budeš potřebovat vyřešit jinou kabeláž mzi padem a modulem. Klasický jednozonový pad je zpravidla na konektoru jack 6,3mm v provedení "mono", kde živý signálový konec je klasicky na špičce a kostra na těle konektoru.
Dvouónový pad oproti tomu má ten samý konektor, ale v provedení "stereo", tedy je potřeba signál rozbočit do dvou samostatných "mono" jacků, pokud to chceš zapojit do modulu např Medeli.
U dražších, např u té Yamahy DTX Press je jeden ze vstupů právě uspůsoben pro dvojzonový pad, tedy stačí použít stereo kabel jack-jack. :idea: :!:

Shrnuto: nahradit jednozonový pad jednozonovým padem rozdílné značky jde! :wink:

Re: Elektronické bicí náhradní pady a činely

Napsal: 6.11.2010 15:04
od Eizor
Díky moc za radu.

Dokupování elektrických padů

Napsal: 10.07.2013 9:44
od Seky
Ahoj, je tomu už tak 3/4 roku, co sem si koupil elektrické bicí na domácí hraní Medeli DD 402D. Našel sem si skupinu a dostávám se do toho bodu, že už tady tyhle současné bicí nestačí například ve věci jako je dvojitý kopák. Nebylo by problém si dokoupit dvojšlapku, ale ten basovej buben má strašně malé pole, kde ty vibrace chytá, tudíž to nejde a podle mě je na to i moc malej. Každej ten buben je spojenej normálně jackem 3,5, ale na konci jsou všechny ty dráty ze všech padů vedený do jednoho a ten se připojí k modulu. No a tak mě napadlo, že bych jel do nějakýho hudebního obchodu ... a zkusil tam zapojit k těm bicím nějakej jinek kopák, kterej by měl velkou plochu kam to můžu kopat, a vyzkoušel bych to tam s tou dvojšlapkou, ale jelikož to mám celkem daleko tak se napřed chci zeptat, jestli si myslíte, že by to mohlo jít ... jestli by tam třeba nebyl problém s napětím nebo něco takového, přece jenom ty bicí už nejsou nejnovější... Díky

Re: Elektronické bicí náhradní pady a činely

Napsal: 10.07.2013 10:40
od Seky
a ještě přidávám dotaz co kdybych chtěl koupit celej novej modul ... fungoval by s pady od jiné značky ? ...

Re: Elektronické bicí náhradní pady a činely

Napsal: 10.07.2013 10:49
od Hendrek
Myslím, že Monika to již výše psala, že ano. Přečti si ten její příspěvek.

Re: Elektronické bicí náhradní pady a činely

Napsal: 10.07.2013 11:21
od grock
Našemu bubeníkovi šlapka k hi-hatce Roland s modulem Yamaha DTXpres nefunguje :cry:

Re: Elektronické bicí náhradní pady a činely

Napsal: 11.07.2013 18:55
od Monikad
grock píše:Našemu bubeníkovi šlapka k hi-hatce Roland s modulem Yamaha DTXpres nefunguje :cry:
Na 99% je chyba v zapojení kabelů!!! Technicky to nemá důvod nefungovat ;)

Re: Elektronické bicí náhradní pady a činely

Napsal: 11.07.2013 23:16
od Sam Jr.
Ovládání pedálu na hihat má Roland a Yamaha řešený jiným způsobem, kdysi jsem sháněl info po různých fórech, jak připojit k Roland HD1 další pedál a proč to nejde jednoduše přes rozbočku, ale ani v jednom případě to není prosté piezo jako u ostatních padů - tam by měla být zaměnitelnost 100%.

Re: Elektronické bicí náhradní pady a činely

Napsal: 12.07.2013 13:27
od Basspetr
Nevím proč je to tak, ale nejde do zaměnit. Včera jsem měl ve zkušebně postavené obě sady, tedy Roland a Yamaha a když jsem přehodil HH pedály,nefungovalo to ani v jednom případě.

Re: Elektronické bicí náhradní pady a činely

Napsal: 21.01.2017 12:19
od duri
Tak jsem zde vyčetl, že pady lze nahradit, zajímají mě ale rozdíly mezi síťovanými pady a pady, které se tváří, jakože mají " blánu". Hlavně mi jde o aktivní plochu, gumové co máme, ji mají hodně malou. Potřebujem někdy kvůli ůspoře prostoru ( oslavy, svatby atp. ) El.bicí. bubeník má tréninkovou low end sadu, která na tyto účely postačí, až na ten snare pad. Chtěl bych jej vyměnit za pad s větší možnou plochou úderu... znamená i, že větší pad má tu plochu větší? Dík za informace jenž mi snad někdo podá, jelikož bubeník nejsem a ten náš tomu taky nerozumí, protože vždy hrával na akustické bubny. Ajá kapele zajišťuju gear...

Re: Elektronické bicí náhradní pady a činely

Napsal: 22.01.2017 10:32
od pavlii
Ano, síťované/oblaněné pady, jsou obvykle větší a mají tedy i větší údernou plochu. Minimálně Alesis (ale nevím, oroč by to u Rolanda mělo být jinak) "berou" údery prakticky až k ráfku, takže 8-12" podle padu. Skrz síťku jsou krásně vidět snímače, Alesis má např. 10ks, pokud dobře koukám ;-)

P.

Re: Elektronické bicí náhradní pady a činely

Napsal: 22.01.2017 16:29
od duri
Dík za info!