od Prejdák » 20.10.2010 20:14
Můžeš rovnou, ale řeknu to takto asi... Klávesák, co vždy hrál jen na želé ti na klavír nezahraje, naopak to ale funguje... Jinak osobně si myslím, že učit se hrát přímo a pouze na samohrajku je docela na govnou. Alespoň v ZUŠce, nevím jak dnes, ale když porovnám úroveň hry nějakého klávesáka ze ZUŠ a klavíristy, co hrají stejně dlouho, tak klávesák vypadá jak parodie (ač už aji ti klavíristi, co nastoupili tady do ZUŠ tak rok a dál po mně už byli fakt slabota, furt jsou lepší, než čistě klávesáci, co na klavír ani nesáhli). Pustí si samohrajku a do toho šmrdlá pravou rukou. Nebo si to prostě budeš muset dohodnout s učitelem.
Radši se uč na klavír než na klávesy, ale to už je tvé rozhodnutí. V ZUŠ tě u klavíru povedou k ,,pořádnému" použití obou rukou, což tady u kláves fakt neplatí.
Sokratés: "Nevidí se tedy proto, že jest viděné, nýbrž naopak, protože se vidí, proto je viděné; ani se nevede proto, že jest vedené, nýbrž protože se vede, proto je vedené; ani se nenese, protože je nesené, nýbrž je nesené, protože se nese. Zdalipak ti je docela jasno, Euthyfróne, co chci říci?" Platón, Euthyfrón str. 7