Kolmost trsátka

Tabulatury, noty, školy, kytarové techniky, cvičení ...
Odpovědět
creds
Příspěvky: 74
Registrován: 28.12.2009 21:32

Kolmost trsátka

Příspěvek od creds » 9.11.2016 18:58

Ahoj páni muzikanti, měl bych prosbu či dotaz, při velmi rychlém hraní mi trsátko někdy nejde úplně kolmo na struny (E,A) a jak je vinutí struny, občas je slyšet při sklouznutí trsátka šikměji po struně takové to "svištění, pištění", nevím, jak to popsat...Mám citlivý snímač a lampáč mi neodpustí nic...Stačí když mi napíšete, že je to blbost mé ruky, ale kdyby byla i rada třeba na struny, co toto eliminují na minimum nebo třeba nějaká domácí úprava trsátka, byl bych moc rád...Nebo se vám to stává též a řeším zbytečnost? Copak při live akcích se to ztratí, ale čeká nás první demáč...jinak hraju jedenáctky Rotosoundy a trsadla klasika Dunlop 1mm...Díky za názory, za postřehy...
Jackson RX10 D, Jackson JS32T, Peavey 6505, Genz Benz G-flex 212, Samson AirLine AP1, NS-2.
http://bseband.xf.cz/ http://jokereleven.xf.cz/

Uživatelský avatar
Doomio
Příspěvky: 28
Registrován: 21.05.2012 12:44

Re: Kolmost trsátka

Příspěvek od Doomio » 10.11.2016 11:45

Ahoj, jestli chápu dobře problém, tak myslím že jediný způsob jak to uplně "opravit" je, pokud to opravit chceš, naučit se trsátko v prstech nenaklánět.
Nicméně spoustu hráčů hraje s nakloněným trsátkem záměrně a ten zvuk toho "škrtání" vyhledávají. I ve spoustě lekcí, které se trsátkové hře věnují, říkají že pro rychlejší hru je výhodnější držet trsátko pod úhlem až cca 45°. Trsátko tak v obou směrech líp klouže přes struny. Viz třeba Paul Gilbert:

Obrázek

Samozřejmě je spoustu kytaristů co hrajou rychle i s nenakloněným trsátkem (někdo ho má nakloněný i na druhou stranu). Je to asi věc toho jaký zvuk chceš a taky jak se Ti hraje nejpohodlněji. Jako u všech technik tak ani tady není jen jedna správná cesta.


Každopádně ale myslim že změna strun nebo trsátka to uplně nevyřeší..možná to tomu trochu pomůže, ale podle mě tam pořád to škrknutí zůstane.

Ještě může hrát roli i to jak moc hluboko s trsátkem hraješ..jestli jen uplnou špičkou, nebo větší částí. A třeba i to jak uvolněně ho držíš. S tím je věčný laborování ..chce to vyzkoušet...

Odpovědět

Zpět na „Hraní na kytaru, tabulatury“