Stránka 1 z 1

Kompaktní mix - Mackie, Kaifat, Soundstation, Tapco, ...

Napsal: 13.07.2016 18:35
od rotten77
Ahoj, budu kupovat kompaktní mix k synťákům. Potřebuju 2 stereo vstupy, 1 mono a případně ještě jeden stereo, kdyby se ke mě někdo chtěl připojit. Mám teda vybraný typ, ale skoro stejné mixpulty dělá spousta značek, tak by mě zajímalo, do kterého jít. Rád bych vybíral z nabídky Kytary.cz, kvůli slevě, co zde mám a taky pohodlnosti (budu objednávat víc věcí, tak ať to mám pohromadě :-)).

Požadavky teda jsou:

5 vstupů (2× stereo, 1× mono) + Tape In / Out
Výstup na sluchátka mimo hlavní výstup
Cena do 2.000 Kč

Já využiju všechny vstupy (v nouzi můžu pro propojení použít i vstupy na synťácích a celé to propojit) a pokud by se chtěl někdo přidat, použijeme Tape In. Víc jich opravdu potřebovat nebudu - mám přes 2 roky půjčený větší mix a 2 stereo a 1 mono mi opravdu stačí - navíc mi taky jde o co nejmenší rozměry, protože budu všechno dávat do kufru, tak ať to nezabírá moc místa.

Zatím je můj favorit MACKIE Mix5, na Kytary.cz pak můžu vybírat ještě z SOUNDSATION 102 a KAIFAT ME 502.

Z dalších, co jsou k mání je např. Behringer XENYX 502, Tapco MIX50, Phonic AM 55, Alto ZMX52, ... a takhle bych mohl pokračovat.

Všechny tyhle mixy jsou víceméně stejné, některé mají i stejné šasi a vypadají úplně stejně, jen mají jiné logo, takže by mě zajímalo, jestli je lepší koupit třeba ten Mackie, nebo jít do nejlevnějšího, protože to vyjde nastejno.

Těm mým parametrům by cca odpovídal taky Ashton MM8 (vyhrává cenou, velikostí a počtem vstupů, ale nemá výstup na sluchátka a trochu se bojím kvality zvuku). Zajímavý je i Nux PMX-2 (malé rozměry, 4× stereo vstup, sluchátka, ... akorát by mi asi vadily ty potenciometry zboku).

EDIT: Ještě přemýšlím, jestli by se nehodilo něco s USB, ale to je asi zbytečnost, nahrávat můžu jinak (třeba Xenyx Q502USB)

Re: Kompaktní mix - Mackie, Kaifat, Soundstation, Tapco, ...

Napsal: 15.07.2016 13:44
od kelley
Takovej elaborát kvůli mixáčku za patnáct stovek :-D Mackie asi OK, jako dvojku bych dal Tapco (by Mackie ;-) ) a trojku Xenyx. Ony mezi nima v téhle cenové kategorii zas moc velké rozdíly nebudou.

Re: Kompaktní mix - Mackie, Kaifat, Soundstation, Tapco, ...

Napsal: 20.07.2016 7:37
od rotten77
kelley píše:Takovej elaborát kvůli mixáčku za patnáct stovek :-D
No, jde mi o to, aby byl dobrej zvuk - tzn. aby mix třeba nešuměl a aby se po pár měsících nerozpadl :-)

Jinak na bazaru je teď Behringer UB502 za 790 Kč, což je ta samá kombinace, tak si říkám, jestli ho nevzít. Nebude třeba šumět nebo tak něco?

Re: Kompaktní mix - Mackie, Kaifat, Soundstation, Tapco, ...

Napsal: 21.07.2016 12:00
od vasekh
Já bych se toho nebál.

Re: Kompaktní mix - Mackie, Kaifat, Soundstation, Tapco, ...

Napsal: 22.07.2016 9:03
od Kajman2nd
Teďka nedávno jsem bral od Thomana Behringra Xenyx 1202 a nešumí...

Re: Kompaktní mix - Mackie, Kaifat, Soundstation, Tapco, ...

Napsal: 22.07.2016 9:37
od vasekh
Jestli něco může šumět, tak to budou mikrofony, ale linkový vstupy určitě ne.