Stránka 4 z 4

Re: Kytary Harley Benton

Napsal: 28.04.2018 18:45
od cid
Tak jsem se konečně dostal s TE-52 na váhu - 5kg i s provizorním hadrovým futrálem, který skoro nic neváží. Měl jsem kdysi hodně těžkou kytaru a vyhovovalo mně, že tělo je stabilní, hrálo se na ni skoro jako v sedě mezi koleny a tohle je podobné. Na některých fórech přemýšleli, jak ji odlehčit, to ale není můj problém. Snad za 14 dní se dostanu na řadu u kytaráře, nechám si přeleštit pražce, i když nějaký zásadní problém nevidím, ale tohle nechám na odborníkovi. Co si více majitelů pochvalovalo, bylo vyměnit nut, ale to se poradím, možná něco z nabídky Graph tech TUSQ.
Snímače Roswell zřejmě měnit nebudu - viz. video YT a dost lidí si je chválí, i když při koupi počítali s výměnou. Narazil jsem na dva názory, že se nehodí, pro velké zkreslení, což zase není můj případ. Miluju zvuk jako dole na ukázce z YT, i když na ten procesor bude asi hrát i koště :mrgreen: . Uvažoval jsem o výměně kamenů, ale kytara ladí a ocelové se používají i na některých nejdražších Fenderech. Prolezl jsem toho na internetu opravdu dost a osobní zkušenost může být jiná, ale rozhodně nebudu dělat všechno najednou. Dostal jsem hodně inspirace, nebudu to rozvádět, když se něco povede/nepovede, dám vědět, moc toho nebude.

https://www.youtube.com/watch?v=0TA34ASYInw


Hendreku, asi Ti pošlu děkovný dopis :wink:.

Re: Kytary Harley Benton

Napsal: 29.04.2018 7:52
od qwer
Ocelové kameny nevadí, mám je na obou telatech, tak nějak mě více sedí a hlavně se to nich nezařezávají tak snadno struny jak do mosazi - což pak dělá trochu binec. Zvuk je určitě úplně jiný než mosaz - více výšek a jiný charakter, je to takové víc "tenké". Kdyby ti ale kytara přišla taková až moc kousavá, tak zkus tu mosaz. Nultý bych nechal jestli to není úplné bláto, vlastně bych ty úpravy nějak moc nehrotil. Nevím, co je tam za snímače, asi to žádná sláva nebude. Kdybys chtěl něco vintage za rozumné prachy, tak zkus na bazaru RMka, Tůmu, třeba i snímače ze Squier Classic Vibe - mám je doma a jsou za ty prachy fajn - sehnatelné za nějakých 800-900 Kč za oba. Fender Noiseless, které jsi měl předtím v plánu, bych nedával - je to asi to nejhorší, co můžeš nástroji udělat, totálně to krade charakter. Kdybys chtěl bezbrum, tak z levnějších třeba Dimarzio Area. Kus na bazaru kolem 1200-1300, hrají na bezbrum fajn.

Re: Kytary Harley Benton

Napsal: 29.04.2018 8:30
od Fořt
Nevím jaké jsou singly na TE-52, ale Roswell humbuckery na HB35Plus hrajou velmi dobře, a jsou dobře použitelné i po rozepnutí jako singly. S wilkinsony, které byly na HB L450 Plus se to nedá vůbec srovnávat, ty se mi moc nelíbily. I když samozřejmě roli hraje i rozdílná konstrukce obou kytar.
Thomann prý přešel k Roswellům kvůli nestálé kvalitě Wilkinsonů (četl jsem na HB fóru).

Re: Kytary Harley Benton

Napsal: 3.05.2018 18:54
od cid
Narazil jsem na YT na porovnání HB 70 vs Fender Baja.

https://www.youtube.com/watch?v=IJCn5cY_L6g

Hned první příspěvek v diskuzi je od nicku 2GoldensTosa. Rozklikněte si diskuzi pod tímto příspěvkem, velice zajímavé názory na kytary HB. Nebral bych je jako něco stoprocentně pravdivého, každý si chválí to svoje, ale jsou zajímavé, třeba i názor uživatele na HB-kopie LP, to už bych řekl, že kecá. S jedním příspěvkem se i shodnu, mám ji ve stojanu v pokoji a když jdu okolo a vezmu ji do ruky, tak se směju. :D
K věci, uživatelé mění na HB TE-52 nut za Graph tech PT-5010 TUSQ (cca 250Kč). O nutech od HB, které jsou v nabídce od Thomanna, mají levné "originály" velice špatné hodnocení. Jsem mimo domov a domníval jsem se, že by tam měl být model od Gt 5042, ale nemám teď možnost změřit rozteče na továrním "ořechu", tak to jenom, aby mně někdo nenadával, tabulky Graph techu jsou na internetu. Firma Graph tech píše, že jsou předimenzované a lehce se dají upravit na smirkovém papíru, ale rozteče strun pochopitelně ne. :D . Máte někdo zkušenosti s nuty od jiných výrobců?
Kytaru mám jako Lego a určitě mě to nedá a vyzkouším mosazné kameny v kobylce, mají je i samostatně v nabídce Aliexpresu za komické ceny, ale nespěchám, jak jsem psal, postupně. Co se chci ale optat, "popelník" i s mosaznými kameny od originál Klusona stojí cca 600Kč, ale ty kameny nemají drážku a já se ptám, neklouže to, má někdo zkušenost s hladkými kameny?! V předchozím příspěvku jsem dal odkaz na YT TE-52, kde na ni hraje grify od ACDC a dotyčný má odkaz na svoje stránky kde píše, že výměnu za Klusony ke své spokojenosti provedl, ale hlava mně nebere, že jsou hladké.

Re: Kytary Harley Benton

Napsal: 4.05.2018 8:34
od Fořt
Co se týče mosazných kamenů bez drážek: Mám je právě na Fender Baja. Nějaké větší problémy s klouzáním strun po nich nejsou, ani při pořádných bendech. Při standardním ladění s desítkama. Časem si na kameni si tenké struny na kamenech vyříznou mělkou drážku, při výměně strun je asi třeba polohovat strunu znovu do té drážky. Pokud bys šel do mosazi, možná už se koukni po kompenzovaných kamenech, existují různá řešení, jak tu kompenzaci udělat.
Co se týče nutů na kytarách HB. Mám HB35 Plus a L50 Plus, na obou je stejný nut z tvrdého krémového plastu. Nepřijde mi, že by s ním byl nějaký problém. Dokonce je výškově nesymetrický (vyšší na tlustých a nižší na tenkých strunách), jako na Gibsonech a jiných dražších kytarách, Epi to třeba většinou nemají. Tvrdý mi přijde dost, sustainu mají každopádně obě kytary habaděj. Stejně tak nevidím žádný problém ani v HW, jak TOM bridge, tak ladicí mechaniky fungují bez problémů. Obě kytary nemají defacto žádný větší problém. Všechno jsou v podstatě jen prkotiny nebo jen kosmetické vady.
Budu trochu OT, ale nedá mi to. Včera jsem se po cestě opět stavil v jedněch nejmenovaných hudebninách na frekventovaném místě v centru Prahy (nebudu jim opakovaně dělat negativní reklamu). Vzal jsem do ruky 2 pololubovky. Relic Ibanezka za něco přes 13000 byla super, začištění pražců, krásně rezonantní zvuk. Hodně u ní asi dělal ten relic - prostě tím nějak líp padla do ruky. Fakt máš pocit staré, vyhrané kytary. Nepůsobí tak plastově jako nové kytary v naleštěném poly laku. A tak nějak tepleji. Ta by asi HB35 Plus dala na frak. Jenže ta je nová za míň než poloviční cenu, a má navíc rozpínatelné snímače. Pak jsem zkoušel nějaký Hagstroem za cca 18000. Katastrofa! O pražce jsem si málem pořezal bříška prstů. Navíc na sucho totálně mrtvá kytara. Já to nechápu. Prodavač se tam celý den nudí, proč se nenechá někde zaškolit na základní kytarový servis a ve volných chvílích ty kytary trochu nepřipraví pro zákazníka? Mám dojem, že tam visí na stojanech pořád ty stejné kousky. Nechápu, jak se můžou uživit ...
Po 15. 5. by mi měla přijít od Thomanna HB 35 Plus pro kamaráda. Poreferuju, jak na tom je po vybalení, bez nějakých úprav. Protože tu mou mám z druhé ruky, a původní majitel upravoval pražce (a spíš to zmršil - nadělal na nich škrábance, dolešťoval jsem je).

Re: Kytary Harley Benton

Napsal: 4.05.2018 10:37
od džetro
Mám HB35 jsem s ní spokojený, pravdou ale je že jsem si ji musel dát dohromady (pracuju jako kytarový technik) průměrný zákazník by ji druhý den poslal Thomannovi zpět. Mizerné původní struny, špatné prohnutí krku, seřízení na kobylce, přeleštění pražců, (ještě bude třeba začistit okraje, to už jsem nedělal hned, těšil jsem se až si zahraju :-) Jinak je kytara perfektní, dobré snímače, mechaniky a nulák ok. Zatím 011 struny, možná vyzkouším 010. Abych neplatil poštovné objednal jsem si i Thomann gig bag, je dobře udělaný, jeddiné co bych mu vytknul je že je o cca 10 cm delší než by musel být, těch 10 cm je dost poznat když to dávám do auta.

Re: Kytary Harley Benton

Napsal: 4.05.2018 21:18
od jbiker
Fořt píše:
4.05.2018 8:34
... Budu trochu OT, ale nedá mi to. Včera jsem se po cestě opět stavil v jedněch nejmenovaných hudebninách na frekventovaném místě v centru Prahy (nebudu jim opakovaně dělat negativní reklamu) ... Katastrofa! O pražce jsem si málem pořezal bříška prstů. Navíc na sucho totálně mrtvá kytara. Já to nechápu. Prodavač se tam celý den nudí, proč se nenechá někde zaškolit na základní kytarový servis a ve volných chvílích ty kytary trochu nepřipraví pro zákazníka? Mám dojem, že tam visí na stojanech pořád ty stejné kousky. Nechápu, jak se můžou uživit ...
Mně to taky nedá ... Rovněž nechápu. Loni jsem tam zabrousil a zrovna tam jeden valil klíny do hlavy páru v důchodovém věku. Kupovali kytaru jako dárek pro vnuka. Cpal jim Cort Eearth100. Viděli, že tam pobrnkávám, tak mě poprosili, ať si na to zahraju. Jeden by řekl slušný nástroj. Ale zrovna tenhle kus celkem bída, nicméně, seřídit dohmat a trochu upravit nulťák by stačilo, olezlý struny k tomu jako bonus. Podavač koukal jak tydýt, že to vezme z krámu a nechá poštelovat. Vsadím se, že jak za mnou zapadly dveře, kejtra byla zpátky na věšáku. Že jsem jim přímo před ním detailně popsal, jak se dostat ke konkurenci mu bylo evidentně “ganz egál”. Tohoto kvelbu by fakt škoda nebylo.

Re: Kytary Harley Benton

Napsal: 14.05.2018 14:43
od Plechac6969
Tak taky přidám zkušenost. TAdy na foru mi byla doporučena https://www.thomann.de/cz/harley_benton ... _flame.htm tak jsem do ní šel. První pocit užasný, tělo i krk bez žádných nesrovnalostí. Všechno hezky udělané. Po měsíci hraní drží ladění jak zabetonované. Originální zvuk s reverbem zní lépe než bych čekal. Originální 10ky struny jsem tam ten měsíc měl a nemohl jsem si stěžovat. Celkově za relativně málo peněz hodně muziky a do začátku určitě super kytara. Jsem spokojen.