Line6 HX Stomp

Pedály, multiefekty, procesory, ...
Odpovědět
filo01
Příspěvky: 1560
Registrován: 24.06.2010 13:04
Bydliště: Ostrava

Line6 HX Stomp

Příspěvek od filo01 » 16.11.2018 8:40

Pár postřehů pro případné zájemce, kteří by si chtěli polepšit přechodem z levnějších a jednodušších mulťáků.
 • 126 patchů ve 42 bankách po třech
 • Footswitche reagují kromě klasického sešlápnutí i na dotek prstu (obsluhují jinou funkci než on/ff).
 • Omezení patche:
  HX Stomp umožňuje pouze 6 bloků na jeden patch, Amp může být v řetězci jen jeden.
  Tady je video, kde i na Helixu narazí na limit a musí "přeházet" delay a reverb do další větve, kterou řídí druhý DSP
  https://youtu.be/7pCGOsg0IhA?t=1351
  Tu ale HX Stomp nemá, viz poznámka na Line6 fóru:
  What you're running into is a well known and well documented situation in which items get greyed out due to the DSP limits. All Helix products are using the SHARC ADSP-21469 chip. It's just the Floor, LT and Rack have two of them, and the HX Effects and Stomp have one. BTW, the Fractal FX8 uses a single SHARC ADSP-21469 chip as well, just for comparison's sake.
  Má globální EQ a noise gate, které se nepočítají do limitu 6 bloků. To samé split a mixer.
 • Přepínání patchů. HX Stomp (ani velký Helix) neumí při přepínání patchů trail/spillover (přeznívání delaye nebo reverbu). Navíc je při přepínání slyšitelná prodleva.
 • Napájení baterkou: Ač má deklarováno 9V 3A, tak ho zvládla i tahle powerbanka. Tady a tady je měření spotřeby (937mA-1,2A).
 • Looper: Looper musíte zařadit do řetězce jako samostatný blok. Jde zařadit kamkoliv a jde tak použít i pro "reamping" zesilovače a bedny (nebudete muset hrát stejný riff furt dokola). Pokud zaloopujete patch, tak se můžete přepnout na jiný patch jen v případě, že jeho řetězec obsahuje looper stejného typu (mono/stereo)
 • AUX In: nemá samostatný jack, je společný s FX return. Když se v global settings return nastaví na aux in, není potřeba mu vyhrazovat extra blok.
 • Sluchátkový výstup (hlasitost): set output type to "line"
 • Má stereo vstup a umí zpracovat oba kanály nezávisle, tj. např. L kanál elektrika, R kanál akustika. Umí i dva nástroje ve stereu, viz odkaz.
 • Snapshot mode: Umožňuje zapamatovat si parametry jednotlivých bloků (efektů) v řetězci. V rámci patche lze vytvořit 3 snapshoty a přepínat se mezi nimi. Při přepínání snapshotů není prodleva (jako v případě přepínání mezi patchi) a jde použít trail.
 • MIDI: Na rozdíl od Helixu HX Stomp neumí ovládat přepínání kanálů na externím zesilovači
 • IR cab a Helix cab: jde je použít ve stereu současně tak, že do jednoho kanálu jde IR a do druhého interní cab. "Sežere" to ale tři bloky (amp,cab,ir). Pokud stačí interní cab, tak lze použít jejich model amp+cab, který zabere jen jeden blok. Nebo můžete použít amp a dualcab, tahle kombinace zabere 2 bloky a umožní vám poslat do každého kanálu jiný cab.
Parker P-44N, Parkwood H2, Prolectrix mini, Boss BR-80, Zoom G1XOn, iLoud, t.Bone HD880, Focusrite Scarlett Solo 2gen, Overloud TH-U, Line6 FBV Express MkII

Odpovědět

Zpět na „Kytarové efekty“