Stránka 1 z 1

Nahrávky bicích doprovodů

Napsal: 10.10.2018 10:50
od stenly67
Sháním nějaké stránky kde by se daly nahrát (ve zvukovém formátu) bicí doprovody ke konkrétním skladbám. Je mi celkem jedno jestli je to nějaká živá nahrávka nebo je to přesně naprogramované ale aby to bylo (pokud možno) přesné vč. přechodů. Protože si hraji doma pouze sám, musím si kapelu nasimulovat pomocí bicího základu, který si nahraji do Line6 SpiderJam a pak už jen dohrávám další vrstvy (basa, doprovod...). V současné době používám primitivní appku Drum machine, kde si nastavím rytmus a rychlost a pak v reálném čase nahrávám do Spideru (musím napočítat takty), případně přenesu na SD kartě do PS kde nahrávku ještě upravuji (např. vložím "prázdné" takty, odklepávání na začátku skladby atd.). Jednak je to celkem složité ale hlavně, bez přechodů je skladba devalvována nudností celého bicího doprovodu. Podařilo se mi na YT najít bicí doprovod na Nothing else Mothers a to je úplně jiná liga! Prostě pořádné bicí kolik tolik zakryjí i celkovou nedokonalost skladby která je daná už tím systémem nahrávání. Asi se mi tu bude řada lidí smát kvůli předpotopnímu způsobu co používám, vim že existují různé programy na PC nahrávání, ale stejně nevím jak to i v tom programu vytvořit bez bubenických znalostí.

Re: Nahrávky bicích doprovodů

Napsal: 10.10.2018 15:01
od bambas
Predpokladam, ze nejlepe zadarmo co?

Re: Nahrávky bicích doprovodů

Napsal: 10.10.2018 18:28
od stenly67
Pokud existují nějaké placené služby, nebráním se tomu. Pokud nebude cena nějak extra přemrštěná, šel bych do toho.

Re: Nahrávky bicích doprovodů

Napsal: 11.10.2018 10:50
od Pavdi
Třeba by ti mohli vychovat tyto stránky, jestli je tedy neznáš. Velký výběr a často včetně bubnů. Kvalita různá...

https://www.guitarbackingtrack.com/

Re: Nahrávky bicích doprovodů

Napsal: 12.10.2018 8:26
od stenly67
Díval jsem se na to jen ve spěchu, určitě se tam dají najít použitelné věci, nejsou to samotné bicí, většinou s basou a klávesami, příp. kytarový doprovod. Ty klávesy jsou bohužel v některých případech i tam, kde v originálu nejsou. Zkusím si to poslechnout na něčem lepším než je notebook a vybrat skladbu, kterou bych dodělal. Díky za tip.

Re: Nahrávky bicích doprovodů

Napsal: 12.10.2018 13:01
od Moleek
Určitě najdeš nějakou skladbu, která ti bude stát za naučení se :)
https://www.youtube.com/results?search_query=drums+only
Ale je to spíš o tom si vybrat něco z dostupných songů, než si nejdřív vybrat song a pak shánět backing

MIDI

Napsal: 16.10.2018 9:16
od Paris
Ja myslim, ze MIDI jsou skoro od kazde skladby... najit/koupit midi soubory (a pripadne si je upravit) by nemel byt problem. A free bici sampler (napr. VST) se da take sehnat celkem kvalitni.

Re: Nahrávky bicích doprovodů

Napsal: 17.10.2018 5:05
od stenly67
Podařilo se mi najít jednoho maníka co nabízí doprovody od úplných (karaoke) až po samostatné nástroje za celkem přijatelné ceny (od 65,-). Jenže je teď delší dobu v neschopnosti a bude ready až někdy příští rok. Nabízí formáty MIDI i MP3, já osobně nemám s MIDI zkušenosti ale myslím, že jsou různé převodníky či co. Kdyby měl někdo nějaký jiný tip na někoho, kdo nabízí totéž budu vděčný.