Stránka 1 z 1

Nedaří se mi hrát akordy (nezní struny)

Napsal: 14.05.2013 15:54
od DooM
Zdravím, mám akustickou kytaru s nylonkama a nedaří se mi hrát akordy.
Vždy když zmáčknu nějaký akord, tak se ozve jen pár strun, ale ne všechny.
Není to třeba tím, že si musím vypěstovat mozoly ? Ta kytara má struny hodně daleko od hmatníku a dost ztěžka se to mačká.
Poradíte mi co s tím? Díky za všechny odpovědi předem.

Re: Nedaří se mi hrát akordy

Napsal: 14.05.2013 16:08
od martina72
Odpověď je ta, že málo hraješ. To je celé. Dej tomu pouhou hodinu denně a za rok budeš jinde. Zcela jistě máš blbě postavenou ruku a také svalíky nejsou zvyklé. To vše si vychytáš. A na každé kytaře je to také jinak. Co krk a ruka, to jiná souhra. Tak držíme palce. Málo hraješ, no.

Re: Nedaří se mi hrát akordy

Napsal: 14.05.2013 16:42
od MilanT
Když nikdo neuvidí tvojí techniku hry a kytaru, tak ti těžko radit kde děláš nebo kde je chyba.
Můžeš mít třeba špatně postavené prsty a nechtěně si sousední struny tlumíš - hrani-na-kytaru-tabulatury/akordy-brisk ... AD%20akord.
hrani-na-kytaru-tabulatury/nechtene-tlu ... AD%20strun
Mozoly nepotřebuješ k vytvoření akordu.
Musiš mít správně postavené prsty, ostříhané nehty (strunu nemačkat nehtem nebo nehet nezarývat do hmatníku), musíš struny mačkat u pražců a ne uprostřed hmatníkového pole mezi pražci.
Základem je samozřejmě seřízená kytara. Jak máš vysoký ten dohmat? Předpokládám, že hraješ na tu kytaru po tátovi a od prosince loňského roku jsi neměnil struny.

Re: Nedaří se mi hrát akordy (nezní struny)

Napsal: 16.05.2013 9:56
od SUK
Milan: ad posledni odstavec:
"Serizena" u neceho takovyho bude asi dost "mission impossible". Tipuju to na nejakou silenou cremonu s krkem uz pridelanym nakrivo. Neseriditelna, novy struny nepomuzou. A z popisku usuzuju, ze tazatel proste jen nedomackne strunu dostatecne k prazci.

Re: Nedaří se mi hrát akordy (nezní struny)

Napsal: 16.05.2013 10:36
od Nero
Pokud je kytara neseříditelná co do vysokého dohmatu, doporučuju podladit a použít kapodastr, hraje se pak snádněji.

Re: Nedaří se mi hrát akordy (nezní struny)

Napsal: 27.08.2013 19:43
od ohinek
Já bych ten problém neviděl v tom že málo hraješ (pokud tedy opravdu málo nehraješ :D). Nevím jak dlouho už hraješ ale ze začátku HLAVNĚ při hraní akordů měj fakt ruku předpisově s palcem vzadu aby ti nahoře nevyčuhoval. časem až to budeš mít v ruce to budeš moct občas oželet když nebudeš muset hrát barré. Hraju tak rok a půl a celkem se mi to daří. Ale jestli máš na španělce až u ořechu vysoko struny, tak to není tvoje chyba. prostě sundej struny a udělej na nultém pražci něčím větší dražky. ale pomalu, klidně na několikrát jinak to přeženeš, struny ti budou drhonut a můžeš kupovat nový ořech.

Re: Nedaří se mi hrát akordy (nezní struny)

Napsal: 8.12.2013 19:42
od FenderStrat
ohinek píše:prostě sundej struny a udělej na nultém pražci něčím větší dražky.
Tak to bych nedoporučoval, radši bych to přenechal někomu zkušenějšímu. Kamarád měl podobný problém a nedopadlo to slavně...

Kytara - "umírající" zvuk strun

Napsal: 10.02.2018 20:41
od music1
Ahoj, začala jsem se učit sama doma na kytaru. Naučila jsem se pár akordů a zkouším zahrát ty nejzákládnější písničky s pár akordy. Můj problém je, že když se snažím hrát, tak zvuk strun vydává takový mrtvý zvuk a já nevím proč.
Mám v kytaře zabudovanou ladičku, tak jsem x krát ladila struny, zkoušela jsem na ně různě hrát, ale nepomohlo to.
Neočekávám, že jako začátečník vystříhnu dokonalý rytmus jako profík, ale přijde, že ta kytara vůbec nezní. Akordy se snažím mačkat pevně a vždy si kontroluju jednotlivé struny, jestli něco nedrhne.
Ocením každou radu/zkušenost. :)

Re: Kytara - "umírající" zvuk strun

Napsal: 10.02.2018 20:44
od Hendrek
Nazdar, bez video nahrávky těžko poradíme, co je špatně. Možností je spousta a poradit lze kdeco, ale byly by to výstřely do tmy.

Re: Nedaří se mi hrát akordy (nezní struny)

Napsal: 12.02.2018 21:36
od starypard
Je kytara hratelná? Je v pořádku? Kde je chyba? Ptáš se sice druhých .... ale možná to víš! Základní mydlení akordů jednoduchých písniček představuje cca 10 hodin práce. A pak už to jde rychleji a rychleji ...
(mám zkušenost s jedenáctiletou dcerou, která bez jakékoliv průpravy, po jednom skautském táboře - inspirace, po zakoupení celkem hloupé kytary, do dvou týdnů ovládla hmaty několika písniček a zní jí to, zcela bez pomoci kohokoliv jiného - nebydlí s muzikanty, prostě sama - vůle hrát a troška času)
Napadá mne jediné - blbě si s kytarou sedáš, nějak hrozně nepohodlně ji držíš, přiděláváš si sama práci a problémy .... chtělo by to vidět ...

Re: Nedaří se mi hrát akordy (nezní struny)

Napsal: 13.02.2018 7:09
od Pavdi
Máš nové struny?

Re: Nedaří se mi hrát akordy (nezní struny)

Napsal: 13.03.2018 20:47
od jirka kyncl
Zaklad je prsty kolmo k hmatniku, tzn ne na briska, ale spis na spicky prstu. A druha rada je zkusit mackat struny blizko u prazcu. Spousta lidi ze zacatku macka strunu nekde v pulce mezi dvema prazci a hodne se u toho nadrou. Jak rikaji kolegove, chtelo by to videt:) Klidne je ale mozne, ze tvoje kytara ma obrovsky dohmat a to je pak slozite. Tady vysvetluju nejake zaklady drzeni kytary v leve ruce, pak jsou tam nekde lekce na akordy a tam asi taky neco bude :) http://nanastroj.cz/lekce-kytary/postaveni-leve-ruky