Ozvučení šermířské skupiny

Dotazy, rady, zkušenosti ...
František
Příspěvky: 10
Registrován: 30.03.2015 16:23

Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od František » 30.03.2015 16:57

Dobrý den,

potřeboval bych radu od zkušenějších ve zvukařském oboru.

Pro naší šermířskou skupinu sháním komplet ozvučení (nové) - převážně venkovní vesnické akce (150 lidí), ale i do sálu.
Použití bude pro mluvené slovo a zvuk z notebooku pro naše vystoupení.
Příležitostně i ozvučení tanečnic (reprodukovaná hudba) bez PA vybavení či amaterské kapely.

Představu o ceně mám 60.-70.000,- v sestavě:
-2x aktivní PA boxy + stojany - 2x25.000,- ?
-1x mix (4x vstup) - 5000,- ?
-1x bezdrátovej mikrofon (nezpěváckej, jen moderování) 5.000,- ?
-1x drátovej mikrofon(nezpěváckej, jen moderování) 1.000,- ?
-kabeláž - zbytek

V budoucnu 2 let pořídíme i mikroporty, takže by se dokoupil jen lepší mix.

Okoukával jsem, jak to mají ostatní skupiny, a nejvíce mají právě 2x 15“ PA od profláklých značek RCF či dB. Nebo 2x menší PA + 2xsub se stojanem.
Doteď jsme „zvučili“ mým domácím 80W kombíčkem Skytec, a na opravdu malé akce to stačilo (např. i Kladrubský klášter :-)

Potřebujeme to v podstatě už na tuto sezonu.

Zvukař jsem amatér, pročítal jsem toto forum ,ale nenašel jsem nic podobného.
Líbily by se mi RCF ART 715A nebo něco podobného, mix musí mít linkový vstup z notebooku.
Kdyby jinak nešlo, tak by se koupil CD/USB přehrávač.

Moc děkuji za Vaše rady, velmi mi tím usnadníte výběr.
František, Plzeň

Uživatelský avatar
zzbar
Rádce
Příspěvky: 1299
Registrován: 7.06.2011 23:09
Bydliště: Popovice/UH

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od zzbar » 1.04.2015 18:43

No super Franto!
Konečně někdo se správným úsudkem, vlastními zkušenostmi, selským rozumem a dobrým rozpočtem :D .

Za ty prachy se dá poskládat solidní aparát použitelný na akce tohoto typu.
Dělali jsme pár takovýchto akcí, popíšu aparát, se kterým jsme to dělali. To ovšem neznamená, že by se nedaly použít bedny, mixy, mikrofony jiných značek... Jen jako příklad. Výsledek byl, myslím, "na pohodu".
Bedny: 2x RCF art 712A MKii
Mix: Soundcraft MFXi 12
(tady bych vůbec neuvažoval o nějakém 4. vstupém mixu a rovnou bych šel do 8. resp. 12. vstupů. Proč? To brzy poznáš sám a ten cenový rozdíl není tak propastný. Tak na co kupovat něco, čeho se budeš za krátko zbavovat?)
Mikrofony: AKG D5, Shure SM57
Bezdráty jsem na podobné vystoupení nikdy nepoužil, ale kdybych musel a neměl dostatek peněz, pořídil bych http://kytary.cz/samson-concert-77-hand ... /HN102452/
Na nenáročné aplikace a mluvené slovo - budiž. Běda ale, jak do něj někdo zazpívá... Použitelný bezdrát jinak počítej za 10+ .
Nějak jsem nepochopil tu poznámku o mikroportech do budoucna....
Protože víc mikroportů pohromadě a ještě v použitelné kvalitě, to už je "vyšší dívčí", která vás zatíží pěknými pár desetitisíci... Takže bych se na to vykašlal.

Jinak ano, se suby to má jinou šťávu a upřímně, nad 50 lidí bych bez nich nevyjel. Ale s cenou se dostaneme ještě o kousek výš. Alespoň jeden by to chtělo. Buď 30K za nový, nebo cca 20K za bazarový.
Mapex, Paiste, Meinl, Powerstroke3, Ewans EC2, Balbex Ringo II

Soundcraft, Yamaha DSR... RCF ART, dBTechnologies, Proel, Sabine, DBX, Audix, Shure, AKG, Samson...
a spousta No name...

František
Příspěvky: 10
Registrován: 30.03.2015 16:23

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od František » 1.04.2015 21:17

Děkuji za příspěvek :-)
Začnu od těch "basovek": Nemyslím si, že někdy budeme dělat diskotéku, má to sloužit opravdu jako aparatura pro divadelní vystoupení. Vždycky jsme měli buď mé "kombo" nebo půjčenej nějakej kytarovej aparát ze skupiny, a ozvučilo to venku louku pro menší obecenstvo :D Nechceme od toho kdovíjakej bass, musíme být slyšet i my :)
Druhý problém s basovkama je převoz - máme 3 metrový vlek + combi a už teď jen tak tak naskládáme všechny krámy. Vím, že basák je pro ozvučení třeba kapely nezbytnej, ale zas tady na foru dost lidí říká, že "sedmičková" řada ART už i sama o sobě trochu basuje. Věřím dokonce, že bysme většinu (ne-li všechny) akcí odjely s zde hojně doporučovanými 2x ART 310. Ale chceme to už mí "napořád", příp. aby se to dalo vylepšit, to tedy asi znamená koupit subbass(y) nebo další bedny do páru - jistá modularita.

V mixech se nevyznám, jsou mixy Soundcraft za sedmičku i "šunt" za 1500,- a na zvučení s integrovaný zvukovky v notebooku by určitě stačil ten nejlevnější. Ale vím, že kapely mají své požadavky (např. Strašlivá podívaná chce 11 vstupů). Takže opravdu zvažuji koupit už mixák Tebou navrhovaný.

U těch mirkofonů - potřebujeme pouze, aby bylo rozumět slovům, tedy žádný zpěv (skupiny budou mít určitě profi vlastní). Bezdrát jsme doteď používali Omnišrot za 1500,- a krom toho že žral rychle baterky byl v pohodě i do 50 metrů. Ale tady určitě připlatíme za kvalitnější. Drátový chceme mít jako jistotu, když něco selže.

S mikroporty jsem to viděl růžově, te´d už spíš bledě, pokud to stojí tolik :/

Co bude tedy nejlepší koupit - 2 PA Stereo, bez basáků do budoucna:
ART 715, 712, 722 ? Vím, že je podstatná i "horna" jestli je to 1" nebo 2".
Nebo má někdo zkušenosti s nižší řadou na ven?
Předpokládám také, že PA BOXy jsou stavěné na ven, když bude pršet, přehodí se přes to kus hadru/igelitu.

Velmi děkuji za podnět.
Franta

Uživatelský avatar
zzbar
Rádce
Příspěvky: 1299
Registrován: 7.06.2011 23:09
Bydliště: Popovice/UH

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od zzbar » 2.04.2015 8:57

Jak už jsem psal, je to aparát, se kterým to děláme my. Není to návod, s čím to nutně musíte dělat Vy.
Ty suby jsi vzpomněl také ty, jen jsem přidal svou zkušenost. I na reprodukovanou hudbu se bez nich nepustíme ven, protože je to úplně jiná liga. Jestli budete jezdit bez nich, OK.
S ART310 jsme X podobných akcí taky dělali, zvukově v pořádku, ale rychleji se dostaly do vazby, protože řečník se rád procházel s mikrofonem před PA. Takže kvůli výkonové rezervě teď vozíme 712.
Jestli 712, nebo 722 - kdybych řešil live hudbu, tak určitě 2" výškáč. Ty bedny mnohem dál "dostřelí", srozumitelnost je vyšší atd... Pro repr. hudbu a nějakého řečníka a pro cca 100 lidí bych se nebál i těch 712.
Případně tedy 15". ekvivalenty.
Mix ber určitě Soundcraft, Allen-Heath, popř. Mackie, Yamaha.... A vstupy podle uvážení. Může se stát (a to poměrně často), že se objeví nějaký další účinkující (loutna, kytara, bubny...) a nebudeš je mít kam strčit. A pokud někdo bude i zpívat, tak mix s efektem (proto ten MFXi). Prostě je lepší být připraven na víc možností, než potom řešit nedostatky...
A s tím šuntem. Zaznělo to tady na fóru už mnohokrát. Ten citát je o řetězu a jeho nejslabším článku. Jistě ho znáš. Koupil bys poměrně kvalitní bedny, které pak degraduješ nějakým omnišrotem...
Na boxy se dá koupit origoš obal, který je i do "mokra". Stojí nějaký peníz, ale vyplatí se. Musíš si pak pohlídat rozvod elektřiny, to taky není žádná p***l a hrozí to průšvihem.
Mapex, Paiste, Meinl, Powerstroke3, Ewans EC2, Balbex Ringo II

Soundcraft, Yamaha DSR... RCF ART, dBTechnologies, Proel, Sabine, DBX, Audix, Shure, AKG, Samson...
a spousta No name...

Letho
Rádce
Příspěvky: 363
Registrován: 7.02.2013 20:38
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od Letho » 2.04.2015 12:48

zzbar poskytl parádní doporučení, já se přikláním k tomu řešení se subbasem, ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsem dělal několik akcí na hromadu (cca 8-10 ks) RCF 310A (muselo se hrát do 360° a různě za rohy, takže jsem měl kvůli dvěma handkám a cédéčku digitál zaplněnej matrixama na krmení sidefillů a zpožďovaní každé bedny zvlášť) a produkovaný "bas" byl přijatelný, protože se jednalo o podkres , což se jedná, jak jsem pochopil i zde. Navíc mít další horu basovek, jen aby to "koplo" by bylo asi prakticky neřešitelné, v rámci zdravého rozumu.
Každopádně pokud hráváte do 180° a méně, tak by to jeden subbas mohl hezky přikořenit. Jestli ho potřebujete vám ale na slepo nikdo neřekne, jediný obecně pravdivý fakt je, že ulevíte satelitům a zahrajete nízké frekvence hlasitěji a ne jak když "pleskne h***o na stan" (viz některé moje příspěvky zde o basu, který produkují plastové aktivky).
2" a 2,5" drivery jdou lépe zatížit (dělící frekvence mezi středobasovým měničem a výškovým je níže) čili bedna má oproti své 1" nebo 1,4" (případně jiné) verzi výrazně lepší směrový diagram, výkon, zkreslení apod.
do 15" bych moc nešel, alespoň co se ART řady týče. Mezi 12" a 15" verzemi u RCF ART rozdíly moc nejsou, většinou je to jen měnič. Skelet i zesilovač je většinou stejný.

Moc si nedokážu vizuálně a vlastně i zvukově vaši show představit, ale tipuju, že bych ji já dělal na 2xRCF C5212-W + Suby podle prostoru (něco s 18")+ vykrývačky opět dle prostoru (RCF řada ART).

LTH

František
Příspěvky: 10
Registrován: 30.03.2015 16:23

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od František » 2.04.2015 21:36

Děkuji za názory. Dospěli jsme k tomu, že pořídíme kvalitní základ - bedny i mix. S tím mixem máte pravdu.

Problém je, že ART 722 stojí bratru 27kkč/kus. K tomu doporučovaný mix stojí nějakých 13k a výš.
s mikrofony, stativy a kabely jsme už daleko přes 70 tis.

Když bychom vzali místo 722, 712: "ušetříme" 20k, za což se dá skoro koupit 1 RCF basovka (na foru hojně doporuřovaná 705)
Otázka: Co bude hrát líp: 2x722 nebo 2x712 + 705 ? mluvené slovo, odkres, tanečnice.
Pokud bychom zvučili nějakou bitvu na louce, budou bedny (hlas) z těch 712 slyšet třeba do 50m ? Nebo už to chce 722. Má "basák" nějaký vliv pouze na mluvené slovo (hlasitost) ?

Pak někoho od nás napadlo vzít 4ks RCF 312. To jsou ale další kabely, stativy, optimální nastavení fázování apod. Máme o vcíce než dvou kusech uvažovat? Pokryl by se tím větší prostor, než dvěma výkonnějšíma?

Je reálné ozvučit malou scénu na náměstí? Jde především o mluvené slovo.
Většinu vystoupení máme nahrané skladby a zvuky na CD. Zvládnou bedny "smíchat" zvuk tak, že při údernější hudbě (pojedem sestavu) bude moderátorovi rozumět?

Je opravdu těžké vybrat. Vážím si Vaše cenné rady.

Letho
Rádce
Příspěvky: 363
Registrován: 7.02.2013 20:38
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od Letho » 4.04.2015 19:21

František píše:Děkuji za názory. Dospěli jsme k tomu, že pořídíme kvalitní základ - bedny i mix. S tím mixem máte pravdu.
To je dobře.
František píše: Problém je, že ART 722 stojí bratru 27kkč/kus. K tomu doporučovaný mix stojí nějakých 13k a výš.
s mikrofony, stativy a kabely jsme už daleko přes 70 tis.
Pokud chcete opravdu kvalitní základ, tak s ním přichází i vysoká cena. Představ si, že někdo za tu cenu je schopen si pořídit i jeden zesilovač.
František píše: Když bychom vzali místo 722, 712: "ušetříme" 20k, za což se dá skoro koupit 1 RCF basovka (na foru hojně doporuřovaná 705)
Otázka: Co bude hrát líp: 2x722 nebo 2x712 + 705 ? mluvené slovo, odkres, tanečnice.
Líp/hůř nejde moc říct. Spíš bych zde řekl, že samotné 722 zahrají více nahlas, ale jen o jeden dB (to ale skoro nepoznáte), 712ky se subem 705 zahrají níže a lepší bas. Problém ale je, že 722 mají lepší výškový systém (=tzn. dohrají dál s lepší směrovostí). Takže to je, laicky řečeno, rozhodnutí výšky vs. basy. Ale konkrétnější poslech vaší show by mi řekl asi víc.
František píše: Pokud bychom zvučili nějakou bitvu na louce, budou bedny (hlas) z těch 712 slyšet třeba do 50m ? Nebo už to chce 722. Má "basák" nějaký vliv pouze na mluvené slovo (hlasitost) ?
- Jak to bude hrát v dálce vám nikdo takhle od boku neřekne. Závisí na podmínkách, jako jsou prostor, počasí (povětrnostní podmínky) apod. Já bych do 50m už dával zpožďovačky, ale to už by znamenalo sofistikovaný DSP a obsluhu (kvalifikovanou). Nebo pořídit line array a zpožďovačky už vás trápit nemusi :mrgreen: :mrgreen: (vtip)
- 15" subwoofer dělený na 100 Hz nebude mít na mluvené slovo pravděpodobně žádný vliv a pokud ano, tak pravděpodobně negativní (budou více slyšet přefuky a explozivní souhlásky - b, p, f,..- apod)
František píše: Pak někoho od nás napadlo vzít 4ks RCF 312. To jsou ale další kabely, stativy, optimální nastavení fázování apod. Máme o vcíce než dvou kusech uvažovat? Pokryl by se tím větší prostor, než dvěma výkonnějšíma
Viz řádek o DSP. Bylo by to možná lepší, ale pokud nehodláte investovat do DSP (20kKč), tak to bude pravděpodobně horší.
František píše: Je reálné ozvučit malou scénu na náměstí? Jde především o mluvené slovo.
Ano, dokážu si to představit, s vhodným mikrofonem (zpět. vazba) a umístěním (stativy, rigging,..)
František píše: Většinu vystoupení máme nahrané skladby a zvuky na CD. Zvládnou bedny "smíchat" zvuk tak, že při údernější hudbě (pojedem sestavu) bude moderátorovi rozumět?
To je práce pro zvukaře. Největší jistotu budete mít, když za to někoho postavíte a bude v průběhu akce kroutit.

LTH

Uživatelský avatar
zzbar
Rádce
Příspěvky: 1299
Registrován: 7.06.2011 23:09
Bydliště: Popovice/UH

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od zzbar » 4.04.2015 21:20

Letho:
není moc co dodávat.
Pokud nemůžete příliš hnout s rozpočtem směrem nahoru, kupte 2x712 + pořádný mix + kvalitní mikrofony a časem, až našetříte, 1x (lépe 2x) subbas. Pokud netrváte na nových, na bazaru se občas objeví třeba RCF 905AS za velice slušný peníz.
Louku na 50m, nebo náměstí, to už je trochu velký krajíc, který vyžaduje řádově větší finance. Ale do toho nemá smysl jít. Poznáte strop vašeho nového aparátu, zjistíte že s ním uděláte 99% akcí a budete spokojení.
Mapex, Paiste, Meinl, Powerstroke3, Ewans EC2, Balbex Ringo II

Soundcraft, Yamaha DSR... RCF ART, dBTechnologies, Proel, Sabine, DBX, Audix, Shure, AKG, Samson...
a spousta No name...

Letho
Rádce
Příspěvky: 363
Registrován: 7.02.2013 20:38
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od Letho » 4.04.2015 22:56

zzbar: Tak, správně.

Možná by stálo uvážit, zda-li je místo na vožení něčeho většího než 15" v ART-905S nebo ART-705S...ono totiž ta 15" je takový mezistupeň mezi "plastovým basem" z fullrange aktivek a "dospělým basem" například z 18" jako jsou RCF 8018 apod... Je ale plno možností a vždycky jsou tři limitující faktory, na kterých to ztroskotá: Finance, logistika nebo obsluha - resp. složitost zapojení a ovládání.
Každopádně si myslím, že ať už vybereš cokoliv, tak to bude lepší, než kombíčka, skyteky apod. Jen bude rozdíl v poměru cena/výkon.
LTH

František
Příspěvky: 10
Registrován: 30.03.2015 16:23

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od František » 8.04.2015 9:40

Moc děkuji Letho a zzbar za cenné příspěvky.

Zatím to tedy vypadá, že půjdeme do 2x 712 + Soundcraft.
Nebude zvuk nějak degradován při použití linkového vstupu z notebooku? nemyslím kvalitu, ale nějaké ruchy apod. Zvuky jsou v mp3 standardní kvalitě. Má vůbec smysl na toto pořizovat nějaký CD, USB přehrávač?

Potom mám druhý dotaz - jak je to s kabelama.
Chceme umístit 2 boxy na stativech asi 10m od sebe na ozvučení scény. Stan se zvukařem bude vzdálen asi 30m od obou. Je nutné tahat kabely 2x 30m + napájení, nebo to jde vyřešit nějakým kaskádováním, např, do jedné bedny signál (stereo?), a z ní pak dotahnout jen 10m do druhé? A jak je to vůbec s tím stereem? Budu moc potom ladit každou bednu zvlášť, nebo pojedou na jednom kanálu (mono - při tom kaskádním zapojení) ?

A když jsme u toho, jaký typ kabelů vůbec použít z mixu do aktivních PA beden? Jack asi ne :-) symetreické XLR? konektory Speakon/Canon ? Na kytary.cz jsem našel max. 20m, což je pro nás málo.
http://kytary.cz/bespeco-pycb20/HN142195/

Díky
Franta

kunec
Příspěvky: 894
Registrován: 28.04.2011 12:53

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od kunec » 8.04.2015 10:49

k tomu zvuku z NTB
já jsem pro podobné účely začal nedávno místo sluchátkového výstupu používat zvukovku Lexicom Alpha. Zvuk se mi zdá lepší. Navíc na menších akcích, kde mi stačí jenom jedna handka, tak ji mám přímo do mic vstupu zvukovky a nevozím s sebou mix

František
Příspěvky: 10
Registrován: 30.03.2015 16:23

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od František » 8.04.2015 11:27

Díky, zvukovka do USB mi také napadla - jen jsem se chtěl přesvědčit, že nekupuji to samé, jen externí.

Uživatelský avatar
zzbar
Rádce
Příspěvky: 1299
Registrován: 7.06.2011 23:09
Bydliště: Popovice/UH

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od zzbar » 8.04.2015 15:27

Ve vašem případě bych pouvažoval, jestli to nejde nazvučit z pódia... Ale asi ne. Tudíž bude potřeba párák, který natáhneš od pódia k mixu. Něco takového - http://www.audiotek.cz/adam-hall-multip ... -1782.html
Na propojení beden se stakeboxem popř. mixem použij sym. kabely XLR/XLR, délku dle uvážení. To samé u mikrofonů.
Anebo si nakup kabely a konektory a udělej si všechno sám. Vyjde to levněji.
Není důvod jet mono. takže z mixu využij L+R. Plus samozřejmě rozvod elektřiny.
Z NTB do mixu jeď přes nějakou zvukovku. Dá se i ze sluchátkového výstupu, ale pokud na to máš, kup zvukovku.
Mapex, Paiste, Meinl, Powerstroke3, Ewans EC2, Balbex Ringo II

Soundcraft, Yamaha DSR... RCF ART, dBTechnologies, Proel, Sabine, DBX, Audix, Shure, AKG, Samson...
a spousta No name...

Uživatelský avatar
zzbar
Rádce
Příspěvky: 1299
Registrován: 7.06.2011 23:09
Bydliště: Popovice/UH

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od zzbar » 8.04.2015 18:32

Anebo se vyprdni na párák, kup Mackie DL-806 http://hudebnibazar.cz/digitalni-mixazn ... /ID901804/ a nepotřebuješ ani stan.
Mapex, Paiste, Meinl, Powerstroke3, Ewans EC2, Balbex Ringo II

Soundcraft, Yamaha DSR... RCF ART, dBTechnologies, Proel, Sabine, DBX, Audix, Shure, AKG, Samson...
a spousta No name...

Letho
Rádce
Příspěvky: 363
Registrován: 7.02.2013 20:38
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od Letho » 8.04.2015 22:52

zzbar píše:Anebo se vyprdni na párák, kup Mackie DL-806 http://hudebnibazar.cz/digitalni-mixazn ... /ID901804/ a nepotřebuješ ani stan.
Já ti nevím. Mě to matlání prstem na tabletu vždycky s**e. Je to úžasná nouzovka na holírny, ale jako výchozí bych si to nekoupil. Je to ale otázka vkusu.
LTH

Uživatelský avatar
Pawlik
Příspěvky: 263
Registrován: 21.10.2013 19:09
Bydliště: galaktický sektor ZZ9 plurálu Z alfa

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od Pawlik » 9.04.2015 8:36

Nevím jak dlouho ta nabídka vydrží, ale za ty prachy skvělý http://www.thomann.de/cz/behringer_b912neo.htm
Neberte drogy.
Neberte drogy!
NIKDY NIKOMU neberte drogy...

František
Příspěvky: 10
Registrován: 30.03.2015 16:23

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od František » 27.05.2015 16:45

Tak po dlouhé době se opět vracím - aktuálně řešíme bedny, které koupit - co nejvíce muziky za co nejméně.

Poptali jsme zvukařské firmy a všechny 3 nám nabídly Mackie SRM 550 nebo 650.

Ty Mackie SRM650 máme možnost sehnat nové do 40 tis./pár.

Má to 15" basák a 1.4" HF.

nebudeme to párovat se suby.

Budou tyhle bedny hrát nahlas - opět jde hlavně o mluvené slovo?

vyplatí se připlácet na 15" basák? nebo by stačili levnější a menší SRM550?

S jakými RCF jsou tyto bedny srovnatelné?

Jaká je maximální délka XLR kabelů Mix-Bedna? Může být třeba 50m?

Děkuji
Franta

Uživatelský avatar
zzbar
Rádce
Příspěvky: 1299
Registrován: 7.06.2011 23:09
Bydliště: Popovice/UH

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od zzbar » 28.05.2015 5:41

- Přiznám se, že tyhle Mackie jsem v akci neslyšel. Papírově to vypadá slušně, pozor na ten driver - je tam 1" ne 1,4". Jiné Mackie jsem slyšel mnohokrát a kromě Thump atd. jsou to bedny, o kterých se dá uvažovat v rámci dané ceny a konkurence.
- Tyto bedny by měly hrát nahlas, ovšem s 1" driverem s dostřelem moc nepočítej.
- Pokud pojedete bez subů a jste pevně rozhodnutí, pak 15" je lepší. Kombinace 15+1 bude znamenat, že v blízkosti do několika metrů to bude hrát slušně, ve větší vzdálenosti zůstanou už jen ty basy.
- Toto by chtělo asi přímé srovnání. Ať už s RCF, nebo s jakýmikoliv jinými (slušnějšími) značkami.
- 50m být může, běžně se používají tak dlouhé multikábly. Samozřejmostí je symetrické vedení. 50m je ale moc na 15+1 viz popis výše.
Mapex, Paiste, Meinl, Powerstroke3, Ewans EC2, Balbex Ringo II

Soundcraft, Yamaha DSR... RCF ART, dBTechnologies, Proel, Sabine, DBX, Audix, Shure, AKG, Samson...
a spousta No name...

František
Příspěvky: 10
Registrován: 30.03.2015 16:23

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od František » 15.06.2015 21:46

Termín nákupu aktivek se blíží - zatím máme rozdílné názory.
1. Mackie SRM650 za 19.200,-/ks s DPH
2. JBL PRX 715 26.500,-/ks s DPH

Potkali jsme v Plzni zvukaře na náměstí, a vychvaloval si JBL, jaká je to kvalita. Na foru zde a na Zvukařině ale JBL někdo kritizuje..

Pokud nám nevyjdou ty Mackie za tu cenu 19200,- (dj obchod už slibuje 14 dní) tak asi místo než do těch samých Mackie za 23 klacků, půjdeme do těch JBL (také se slevou - dohodí je nám zvukař nové)

Potřebuju jen slyšet od zkušených: budou ty JBL za ty peníze adekvátní, nebude to průser? Slyšel jsem je osobně (potichu) v plzeňském kostele a na vedlejší scéně, zdály se mi dobré. Ale těžko říct, co udělají při vyšším výkonu.

Samozřejmě, že až je koupíme, napíšu sem svoje zkušenosti.

Franta

zelenykocour
Příspěvky: 11
Registrován: 16.06.2015 20:20

Re: Ozvučení šermířské skupiny

Příspěvek od zelenykocour » 16.06.2015 20:23

František píše:Termín nákupu aktivek se blíží - zatím máme rozdílné názory.
1. Mackie SRM650 za 19.200,-/ks s DPH
2. JBL PRX 715 26.500,-/ks s DPH

Potkali jsme v Plzni zvukaře na náměstí, a vychvaloval si JBL, jaká je to kvalita. Na foru zde a na Zvukařině ale JBL někdo kritizuje..

Pokud nám nevyjdou ty Mackie za tu cenu 19200,- (dj obchod už slibuje 14 dní) tak asi místo než do těch samých Mackie za 23 klacků, půjdeme do těch JBL (také se slevou - dohodí je nám zvukař nové)

Potřebuju jen slyšet od zkušených: budou ty JBL za ty peníze adekvátní, nebude to průser? Slyšel jsem je osobně (potichu) v plzeňském kostele a na vedlejší scéně, zdály se mi dobré. Ale těžko říct, co udělají při vyšším výkonu.

Samozřejmě, že až je koupíme, napíšu sem svoje zkušenosti.

Franta

jen tak mimochodem, v prodance mají výprodej (bohužel už je to značně prořídlé), kde ty Mackie bedny mají také za 19000kč , a okamžite dostupné.
http://www.prodance.cz/upload/files/EX_ ... DEJ_VI.pdf

Odpovědět

Zpět na „Ozvučování a osvětlování“