porovnání kombíček na baterky

Lampy, tranzistory, technické problémy, ...
Odpovědět
johny_r
Příspěvky: 126
Registrován: 29.09.2010 9:58

Re: porovnání kombíček na baterky

Příspěvek od johny_r » 28.08.2018 15:17

Koukám, že tu ještě nepadla zmínka o Acus One ForStreet, tak přidám pár informací. Pokud někdo hledá akustické kombo na baterky, tak tenhle kousek rozhodně stojí za zvážení. Není to sice krabička za 4000, ale malé rozměry to celkem má a zvuková kvalita je zcela nekompromisní (což se u minikombíček moc říct nedá). Tohle je plnotučné akustické kombo, které má navíc baterku (ze sítě hraje samozřejmě taky).
Pokud jde o zvukovou kvalitu, jako jediná konkurence mne napadá AER, které má trochu ostřejší charakter a je asi vhodnější na trochu jiný druh muziky nebo je to otázka vkusu. Z mého pohledu (nylonky) mi Acus sedí víc a to nemluvím o poloviční ceně. Zde tedy žádné kompromisy nejsou.
Kombo má dva nástrojové vstupy (jeden z nich sdílený s mikrofonem, přičemž lze zároveň zapojit nástroj i mic), aux vstup a poskytuje i fantomové napájení pro kond. mikrofony. Vstupy mají gain, třípásmový ekvalizér a reverb. Dál je tam hlasitost AUX vstupu a master volume.
Baterka je v kombu integrovaná na pevno a její kapacita je gigantická (čemuž odpovídá i hmotnost celého komba nějakých 15 kg). Vydrží určitě celý den buskování. Zatím jsem to testoval doma na nižší výkon při večerním cvičení a poprvé jsem to nabíjel asi 2 nebo 3 měsíce po nabití. Výkon 80W bohatě uhraje nějakou hospodu nebo venkovní busking. Kombo má i šachtu na repro stativ a existuje ve dvou barvách - hezčí dřevěná a odolnější černá (měl jsem obě, viz níže).

Nacházím jen jeden zásadní problém, a to je výstupní kontrola výrobce. Kombo jsem 2x měnil než jsem dostal kus, který nevykazoval podivné šumění a chrastění (které se třeba objevilo až pár minut po zapnutí a podivně kolísalo). Servis chybu neodhalil a bez problémů kombo vyměnil, ale je to docela ostuda u komba za 18k. Třetí kus se chová slušně, nešumí, nechrastí a hraje naprosto skvěle.
Kytary: Procházka custom elektická nylonka (smrk, mahagon, LR Baggs. iMix), Seagull S6+ cedar.
Příslušenství: Acus One Forstreet, ZOOM A3, BOSS RC-300, Sennheiser e865, Mono M80 VEG-GRY, Mono GS1 Duraweave, kabely Sommer LLX/Neutrik.
Piano: Roland HP-3e
Cajon: Sela CaSela Pro

Odpovědět

Zpět na „Komba, zesilovače, reproboxy“