Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.

osobní odposlech

Dotazy, rady, zkušenosti ...

osobní odposlech

Příspěvekod zob » 21.04.2016 14:03

Ahoj,
když s kapelou hrajeme po hospodách apod. tak je tam občas takovej bordel, že neslyším sám sebe (pětka banjo). Chtěl bych realizovat nějakou formu osobního inear odposlechu. Jedno sluchátko a mikrofon bych umístil dovnitř banja. Nemáte někdo zkušenost s něčím podobným? Jelikož jsem nic podobného existujícího nikde nenašel, přemýšlel jsem, že bych něco sbastlil, ale pak mě napadlo jestli by třeba nešlo upravit naslouchátko...
zob
Nový uživatel

Re: osobní odposlech

Příspěvekod SUK » 22.04.2016 12:35

Cau.

Tohle je vec, kterou lze udelat milionem zpusobu za cenu nekde od par korun az po reseni za (deseti)tisice.
Kdybych si ja delal nejaky primitivni priposlech pro akusticky hrani, tak bych sel pro piezo, BF245 a nejakej levnej operak (TL072, LM386) a opravdu za par korun zbastlil neco, co na bekani u piva bude stacit ale na jakykoliv "lepsi" pouziti uz to moc nebude.

Uplne nejlevnejsi a nejjednodussi cesta by pak mohlo byt pripojeni pieza/dynamickeho mikrofonu nebo elektretu (pozor, potrebuje napajeni) primo ke sluchatkovemu zesilovaci z ciny (ebay, kolem 50czk) nebo jiny, podobny konstrukci (neco vytazenyho z walkmana ci jinyho podobnyho zarizeni - klidne z naslouchatka).

Tohle jsou vylozene bastl reseni pod 100 korun, pro nejaky priposlech vlastniho nastroje (doted jsem myslel, ze banjo patri spis k tomu pronikavejsimu pri hospodskym hrani). Pak muzem jeste vymyslet nejaky profesionalnejsi reseni - pribude jedna nebo dve nuly a mnohonasobne kvalita. O tom uz ale urcite napise nekdo jiny (ktery me zaroven sjede za moje navrhy reseni :)) ), ale ja jsem socka takze se dokazu vcitit a vymyslet fakt levny reseni :D
Alláhu, na bar!
Je libo 8in 8out zvukovku?
SUK

Re: osobní odposlech

Příspěvekod zob » 25.04.2016 9:03

ahoj, díky za postřehy. Sice jsem se tomu bastlení chtěl vyhnout a doufal jsem, že někde najdu něco hotovýho, ale asi se tomu teda nevyhnu.
Banjo je sice hlučnější, ale občas ani tak není slyšet. Asi to jde spíš do lidí.
zob
Nový uživatel

Zpět na Ozvučování a osvětlování