Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.

Zvučení houslí - zesílení na sóla

Dotazy, rady, zkušenosti ...

Zvučení houslí - zesílení na sóla

Příspěvekod Miroslav » 29.05.2016 10:18

Mám dotaz jak zvučit housle.Spíš se jedná o hlasitost při doprovodu a solové hře.Doposud jsme to řešili směrovým pedálem Boss a dvě lajny na mixu.Jedna vyšší hlasitost a druhá nižžší.Je to komfortní ale chtělo by to spíš nějaký pedál který by uměl dát vyšší hlasitost.Přece jen jedna lajna by mohla ušetřena.Jinak houslistka nemá problém s přepnutím pedálu.Dík za případné návrhy.
Miroslav

Re: Zvučení houslí

Příspěvekod Hendrek » 29.05.2016 11:08

Pokud se dotaz netýká samotného nazvučení nástroje, které již máte nějak vyřešeno, ale hlasitostní úpravy signálu, nepatří ani tak do této sekce. Hledej v sekci kytarových efektů téma jak se zesilovat na sóla.
Použitelné efekty budou volume pedál nebo clean boost.
Určitě by dobře fungoval i vhodně nastavený ekvalizér pedál.
Ovšem i použití Boss pedálu (předpokládám, že mluvíš o LS-2) je ok a nevidím v tom problém, proč jej takto nepoužívat dále, pokud jej skutečně nepotřebuješ na něco jiného.
Obrázek
Hendrek
Globální moderátor

Příspěvekod Miroslav » 29.05.2016 13:13

Dík za odpověď.Používáme signálový přepínač Boss AB 2.Jedná se o to že když hrajeme menší akci tak používáme menší mix.Tam už mi ten vstup chybí.Uvažoval jsem o nějakém equalizéru,ale nevím jestli na půjde vyšší hlasitost.Ubrat jde vždycky.Přesto že mám slušného zvukaře přece jen nestihne kdy se ty housle potřebují zesílit.Proto si to určuje houslistka.Mám menší country kapelu a tahat do hospody velký mix je nepraktické.Převážně ani není na co postavit.To asi známe všichni jak to bývá s některými pořadateli.
Miroslav

Příspěvekod Miroslav » 30.05.2016 10:19

Tak to mám vyřešeno.Dnes jsem navštívil hudebniny a zapůjčil jsem si equalizér Behringer EQ 700.Jde to s ním výborně.Na poměr cena výkon paráda.Zítra ho jdu zaplatit.Jo člověk se i na stará kolena pořád učí.
Miroslav

Re: Zvučení houslí - zesílení na sóla

Příspěvekod Hendrek » 30.05.2016 10:35

OK, super. EQ bude fungovat IMHO více než dobře, navíc můžete na sóla nejen upravit hlasitost, ale i frekvenčně zvuk dotvořit, aby lépe prošel mixem.
PS: Ten Boss LS-2, který jsem myslel, že na přepínání máte, má na sobě možnost nastavení hlasitosti obou efektových smyček, proto jsem nebral v potaz tu zmínku o tom využití dvou kanálů v mixu (u LS-2 by se to dalo zapojit do jednoho kanálu mixu s různě nastavenými hlasitostmi smyček přímo na krabičce).
Obrázek
Hendrek
Globální moderátor

Příspěvekod Miroslav » 30.05.2016 15:15

V každém případě díky za rady.Je vidět že ochotní lidé ještě existují.
Miroslav

Příspěvekod Miroslav » 5.06.2016 10:00

Tak pedál byl vyzkoušen i na akci v sobotu.Houslistka si ho nemůže vynachválit.Mohu doporučit.Opravdu za ty peníze to je výhodné.
Miroslav

Příspěvekod pavlii » 5.06.2016 10:24

No paráda! Málokdo napíše výsledný dojem/poznatky z praxe, tyhle závěry bývají nejpřínosnější.

Díky, P.
Obrázek
home recording: Cubase VST/32 5.2 & C7, WaveLab 4 & 6/7
Dynaudio BM6 + A500, Yamaha DSP Factory, Yamaha MOTIF ES 8
pavlii
Moderátor

Zpět na Ozvučování a osvětlování