Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.

Problémy v oblasti zvukových karet

Zvukové karty, sluchátka, procesory, software, akustika, ...

Re: Problémy v oblasti zvukových karet

Příspěvekod pavlii » 4.01.2015 12:44

Bojím se, že ne až tak zkušenějšího, ale spíš majitele stejné zvukovky (tady už zkušenost nepomůže, všechny možnosti mimo kartu byly hezky popsány a jsou tak mimo hru - včetně paralelního otestování s jiným HW, to je úplně super!). Osobně bych zde hodil dotaz na výrobce nebo prodejce (zde by odpadla angličtina), ten by to mohl aspoň vyzkoušet.

P.
Obrázek
home recording: Cubase VST/32 5.2 & C7, WaveLab 4 & 6/7
Dynaudio BM6 + A500, Yamaha DSP Factory, Yamaha MOTIF ES 8
pavlii
Moderátor

První nahrávání

Příspěvekod Jurecek7 » 30.12.2015 15:14

Dobrý den, nemám zkušenosti s domácím nahráváním. Koupil jsem mikrofon apex 435 B a předzesilovač behringer tube sound MIC 100. Vím že to není žádné high tech vybavení, ale jde přece jen o první kontakt. Snažil jsem se nahrávat zpěv přes audacity, zvuk zní ale opravdu strašně, málem mu nejde rozumět. Nevím čím to je, jestli nastavením počítače, nebo předzesilovače..
Naposledy upravil Hendrek dne 30.12.2015 20:50, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno do sběrného vlákna.
Jurecek7

Re: První nahrávání

Příspěvekod Hendrek » 30.12.2015 20:52

Jurecek7 píše:...zvuk zní ale opravdu strašně, málem mu nejde rozumět.

Více popiš, co to znamená, nebo lépe - vlož sem nahrávku.
Jakou máš zvukovku? Mikrofon a preamp máš, ale o zvukovce nic nepíšeš.
Obrázek
Hendrek
Globální moderátor

Příspěvekod pavlii » 30.12.2015 23:10

Přesně tak, je to děsně málo informací. Rozepiš se a určitě pak dáme něco do kupy, je nás tu na to dost ;-)

P.
Obrázek
home recording: Cubase VST/32 5.2 & C7, WaveLab 4 & 6/7
Dynaudio BM6 + A500, Yamaha DSP Factory, Yamaha MOTIF ES 8
pavlii
Moderátor

Příspěvekod Jurecek7 » 31.12.2015 10:02

Dobrá, mám jen integrovanou zvukovku, realtek hd audio, plánuju pořídit externí, ale právě teď bych potřeboval spíš vytřískat co nejvíc z toho, co mám.. Ale zatím by to snad nestačilo ani na hovory na skype. Přidám sem tu nahrávku. Občas se mi povede, že to takhle nehlučí, nebo jak bych to jinak nazval, ale hlas pořád zní hrozně moc nepřirozeně, strojově, popřípadě hodně statiky.. Díky za pomoc, další informace dodám hned když si řeknete.. a hlavně berte v uvahu že jsem opravdu začátečník, takže možná nevím ani věci které vám připadají jako samozřejmost :wink: i když jsem se snažil si leccos zjistit.

ještě jsem našel v počítači možná jinou zvukovku, a to ATI radeon HDMI, tak nevím jestli by to nějak nepomohlo..

A nemohlo by to být způsobem připojení? V návodu je k připojení k PC použitý TRS kabel. Já mám kábl na jedné straně XLR, na druhé jak 3,5 mm
Přílohy
CONVERTWAVTOMP3.mp3
(35.06 KiB) 16 krát
Naposledy upravil Nero dne 3.01.2016 12:47, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny 3 posty, používej funkci Upravit.
Jurecek7

Napojení zvukovny Focusrite ScarlettSolo k Mac

Příspěvekod Dagen76 » 16.02.2016 10:22

Prosím o radu, snažím se propojit novou zvukovku Focusrite Scarlett Solo k mac. Počítač zvukovku vidí, ale nechce signál pobrat garageband, který potřebuji na úpravu zvuku z kytary. Sound mám nastaven na zvukovku, ale program prostě zvuk z kytary nebere? Nemáte s tím nikdo nějaké zkušenosti? Děkuji.
Naposledy upravil Hendrek dne 16.02.2016 11:15, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno do sběrného vlákna.
Dagen76
Nový uživatel

Re: Napojení zvukovny Focusrite ScarlettSolo k Mac

Příspěvekod Hendrek » 16.02.2016 11:18

Dagen76 píše:Sound mám nastaven na zvukovku,...

Co to znamená? Nevím jak u MAC, ale u Win se nechává jako primární zvukovka pro systém vždy ta zabudovaná a externí zvukovka se routuje až v DAW, jinak se Win a DAW poperou o drivery ke zvukovce mezi sebou a nefunguje to. Také proveď podrobnější analýzu, zda ti zvuk do zvukovky dojde (indikace peak diody při hraní).
Nějaké info ohledně problémů s MAC je i na stránkách výrobce: http://global.focusrite.com/answerbase/ ... -mavericks
Obrázek
Hendrek
Globální moderátor

Příspěvekod Lanvin » 19.02.2016 22:58

Mám problém. Koupil jsem si zvukovku Tascam US4x4. Doteď jsem používal jako zvukovku PODHD500X. Nastavil jsem si tedy nyní Tascam a spojil s notebookem. PODa jsem zapojil z výstupů do zvukovky a to USB z něj jsem nechal v počítači kvůli editaci presetů. Když jsou však zapojeny oba přístroje, je ve sluchátkách zapojených v Tascamu slyšet různé pískání a chrastění, které utichne až s odpojením PODa z USB. Jde tomu nějak zamezit aby se to nepralo? O.o
Lanvin

Příspěvekod SUK » 25.02.2016 22:54

Dela to, kdyz jsou zapojeny oba pristroje do PC, nebo az oba pristroje propojis nejakym kabelem?
Alláhu, na bar!
Je libo 8in 8out zvukovku? A co takhle lampáč?
SUK

Příspěvekod Sandokan » 10.06.2016 10:47

Vite nekdo, zda bude treba "ROLAND UA-22 DUO-CAPTURE EX" fungovat i bez PC (jen pro routing signalu do monitoru)? Tato zvukovka ma krom USB i samostatny vstup pro adapter, ale zas ma nejake prepinatko "Computer/Tab", kterym se ridi rezim nahravani/napajeni a me by zajimalo, jestli bude mozne hrat s prepinatkem defaultne nastavenym do polohy "Computer" i v pripade, ze budu mit pocitac vyply a zvukovku napajenou jen adapterem. Napriklad v situaci kytara => multiefekt => Roland => monitory. Proste abych nemusel kvuli takovemu hrani porad zapinat pocitac, nebo prepinat prepinatko na zadni strane, kam se spatne leze :) Pripadne tip na jinou kartu, ktera by toto umela a nestala moc?
Idea by byla takovou zvukovku s napevno pripojenyma monitorama pouzivat pro beznou praci s PC (misto interni) a zaroven ji pouzivat pro hrani/nahravani. Hrani bude probihat bud pres PC nebo pres multiefekt, proto potrebuju neco, co funguje i bez zapnuteho PC pokud mozno bez nejakeho prepojovani, prepinani.
Sandokan

Příspěvekod Hendrek » 10.06.2016 10:57

Tip na jinou zvukovku, která to umí: Lexicon Omega na bazaru za cca 2000-2500 Kč.
Obrázek
Hendrek
Globální moderátor

Příspěvekod SUK » 10.06.2016 11:19

V manualu je na 48 strane blokove schema, podle ktereho je monitoring ciste analogovy (coz neni pravidlem), nicmene z nej nelze vycist, jestli se neco vypina ci zapina podle stavu USB. Osobne bych tipl, ze ne a ze monitoring bude fungovat i pri odpojenem PC. Nejjednodussi to bude vyzkouset, at uz v obchode nebo doma s moznosti vraceni/vymeny za Omegu... ;)
Alláhu, na bar!
Je libo 8in 8out zvukovku? A co takhle lampáč?
SUK

Předchozí

Zpět na Studio a recording