Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.

Ozvučení sálu nebo tělocvičny za rozumnou cenu

Dotazy, rady, zkušenosti ...

Re: Ozvučení sálu nebo tělocvičny za rozumnou cenu

Příspěvekod liorlior » 18.03.2016 13:04

To je prave ono, kdykoli se tu nekdo vyjadruje k tem nizsim znackam tak je neslysel hrat. Lepsi bedny jsem slysel a taky jsem porovnaval. V cenove relaci do 7000 tisic mi zvuk prijde nejlepsi. Ano bezdratove mikrofony jsou na nic krome komentovani vysledku soutezi a pod. Na tohle staci. Toho tveho Behringra jsem konkretne neslysel, kdyby byla moznost rad si ho poslechnu;)
liorlior

Příspěvekod liorlior » 18.03.2016 17:24

To že se vyjadřuji ke 4 roky starému tématu jsem si nevšiml, moje chyba. Pravda aparaturu už si jistě vyřešili. Já jsem otevřený diskuzi a rozhodně rád přijdu na to, kde je háček. Ony ty qtx jsou docela hojně prodávaný a skutečně ve školách a i v tělocvičně jsem je viděl! Takže bych s tvrzením, nikdo nepoužívá, nedá se..byl opatrnější. Jinak, jak to řešíte, když není elektřina? Pokud teda vůbec někdy taková situace u Vás nastala. Pokud by byla možnost postavit qtx k jiné bedně Mackie, Behringer velice rád to udělám a porovnám si zvuk. Ono když člověk slyší jednu, pak druhou, tak se to hůř srovnává.
liorlior

Příspěvekod zelenykocour » 20.03.2016 1:22

Nabídnout podobnou atrapu na "ozvučení tělocvičny" mi přijde jako špatný vtip. Pokud tedy to "ozvučení" neznamená, že to jde pouze slyšet (stejně tak by šla vidět i laciná svítilna v potemnělém sále). Jak by si to asi vedlo v tělocvičně se stovkou dětí, které právě nehrají hru na spadnutý špendlík? A jen tak mimochodem, zkušenosti s výrobky této úrovně mám - RH sound, Samson a také omnitronic - chybami se člověk učí. Stejně tak vím, co to znamená ozvučit např. dětský karneval v tělocvičně - i řádově silnější aparatura dostane zabrat. Já svým způsobem chápu, že si to někdo, kdo nemá reálné představy o technice a adekvátní cenové hladině, koupí. Přijde mi však dost troufalé, když někdo s minimální zkušeností na hudebním fóru ve zvukařské sekci něco podobného vychvaluje a další laiky potenciálně svádí na scestí k tomu, aby si kupovali podobný šrot. Ano, jedná se o šrot, který nemá žádnou hodnotu. Už jsem to na tohle fórum psal před nějakým časem: kdyby vám někdo nabízel nový osobní automobil za 30 tisíc kč, věřili byste, že to je reálné? Někteří patrně ano a ještě by měli dojem, jak výhodně nakoupili.
zelenykocour

Příspěvekod zzbar » 21.03.2016 21:28

K tomu se snad ani nemá cenu vyjadřovat. Souhlasím se zelenymkocourem, jen bych ho opravil: není to troufalé, ale přímo drzé.
Ty "nižší" značky jsme slyšeli hrát (neznamená to, že je vlastníme - chraň bůh), slyšeli jsme i "vyšší" značky, slyšeli jsme kdeco. Takže srovnání, dovolím si tvrdit, jakési je...
Nejhorší je, doporučovat něco jen na základě své ojedinělé zkušenosti. Naštěstí si nemyslím, že by někdo kupoval aparát jen podle "ohlasů" na fóru. Tak hloupý snad nikdo není.
A ještě dovětek: co jsou to dneska 3 tisíce? Podřadný mobil? Víkendové lyžování? Trochu lepší boty?... Nebo taky rozdíl mezi absolutní spodinou QTX, nebo slušnou, neporovnatelně lepší bednou (RCF, dBTechnologies...).
Jaký to paradox.
To že podobné srágory lze opravdu zahlédnout na školních a obecních akcích je tím, že o ozvučení (nákupu) rozhodují ředitelé škol, starostové, a jiní "povolaní". Žádný normální znalý technik či zvukař by jim něco takového v žádném případě nedoporučil.
Mapex, Paiste, Meinl, Powerstroke3, Ewans EC2, Balbex Ringo II

Soundcraft, Yamaha DSR... RCF ART, dBTechnologies, Proel, Sabine, DBX, Audix, Shure, AKG, Samson...
a spousta No name...
zzbar
Rádce

Příspěvekod liorlior » 21.03.2016 21:46

Vidíte to, jsou tam a fungujou. Jasně filharmonickej orchestr by se z toho po... ale třeba někomu na pouštění písniček pro děti to stačí. Dobře pro solidní profesionalní ozvučení to nestačí s tím souhlasím. Dneska jsem měl tu čest posledchnout si Mackie Thump 12. Tedaa, nic moc, zvukově mi moc dobrej nepřišel. Je sice výkonější, ale až moc předimenzovanej z toho repráku pak lezl už jen randál! Takže mi vycházej na stejno. Co říkáte na značku Behringer? Třeba ten doporučovaný B812, taky to řadíte do nižší třídy. Chci si časem pořídit slušnou aparaturu, ale jak sleduju forum, tak mi přijde že jednou je jistá značka dobrá, pak přijde někdo další označí jí za šrot a tak se pomalu suneme s cenou nahoru. A ono reprák za 25000 si prostě každý dovolit nemůže a někteří nechtějí, protože se tím třeba neživí ;)
liorlior

Příspěvekod zelenykocour » 21.03.2016 22:13

Mackie Thump není žádný etalon kvality, byť v porovnání s omni..troni..tecy je to samozřejmě velký posun. Na značku Behringer lze říci asi něco podobného jako na značku Fiat. To je ale málo, protože vždy záleží na konkrétním výrobku a také jeho použití. Jinak řečeno - Behringer je lowend zvukové techniky se vším co k tomu patří. Tzn. orientuje se na laciné produkty, u kterých se spíš nepředpokládá, že by si to kupovali profesionální zvukaři. Mají sice i výrobky mířící výš (např. mix X32), nicméně jejich cíloví zákazníci jsou amatéři a začátečníci. Také jsou známí tím, že dost nadnodnocují udávané parametry - např. spl jejich beden. Přesto je Behringer ještě se zamhouřenýma očima použitelný (ač třeba mixy jim dost šumí) - narozdíl od těch atrap zmíněných výše.
Takový opravdový entry level, který se nestydí používat i profesionální zvukaři jsou pak ty RCF, zvláště řada ART. Dobrá kvalita za přijatelnou cenu. Nebo jejich sesterská značka dB. (nebál bych se ani Electro voice, JBL - je to trochu o preferenci a také servisu) Aby bylo jasno, tak ty opravdové "zvukařské Mercedesy" jsou úplně na jiné hladině. (EAW, L-Acustics, D&B, Meyer sound, Nexo a další) - doporučuji něco vyhledat a mrknout se na ceny, aby bylo jasné, co to znamená "drahá bedna". Tady se opravdu pohybujeme na hraně low endu a použitelné, ale nikterak opulentní techniky.
zelenykocour

Příspěvekod liorlior » 21.03.2016 22:38

A to je právě ono, někdo mi tu doporučil Behringra 812, a on je to vlastně poměrně bídnej produkt a ještě bude šumět. Toho jsem se bál u qtx ale kupodivu má čistej zvuk. Takže otázkou o kolik je kvalitnější zvuk z Behringra. Pokud šumí, tak bych s moc nepomohl, kromě toho že s ním ozvučím 150 lidí, což qtx je opravdu tak 80lidí max.
liorlior

Příspěvekod Placka » 22.03.2016 0:22

Behringer B812 rozhodně není bídnej produkt, ale bedna, který za podobný peníze hraje mnohonásobně víc a líp než tvoje QTX nebo jak se to jmenuje. Zelenej kocour to šumění zmiňoval v kontextu mixážních pultů.
Rozhodně nešumí víc než jiný značky a navíc má zabudovanej velmi použitelnej noise gate, takže pokud se nehraje je ta bedna uplně parádně potichu a nešumí vůbec, při hraní samozřejmě drobnej šum není slyšet.
Ta NEO řada je fakt docela povedená a za daný peníze (považmě, že o Thomanna B912 stál jednu dobu 6500 Kč!) splní perfektně právě lowendový požadavky. Nevím, nakolik Behringer kecá s udaným SPL, reprobox jsem neměřil ale vím, že to hraje opravdu hoodně nahlas.
Předtím jsme měli Behringer B212 - aktivka, 340 W RMS a s Neo řadou se nedá srovnat - NEO hraje MNOHEM víc nahlas, líp, zdaleka tolik nešumí (to má ještě ten Noise Gate), má vestavěnej HP filtr...
Samozřejmě je to pořád nižší třída, ale už se tomu dá aspoň říkat rozumnej uplnej základ (právě na večírky, konference, obecní akce, naprosto perfektní do zkušebny i na menší koncert, asi ne na nějakej hardcorovej nátěr:-)).

Jestli tápeš a chceš si pořídit fakt slušnou techniku do začátku, tak kup RCF.
Pokud chceš něco, co bude opravdu aspoň trochu hrát za ještě nižší peníze, s klidem doporučim ten konkrétní Behringer (B812 nebo 912, to je jedno).

Behringer má samozřejmě špatnou pověst, ale dávno už to není jen kopírka, třeba digitální mixpulty řad AIR (já mám Air X18) nabízí vlastní řešení, opět bezkonkurenční cenu a kvalitu přitom naprosto srovnatelnou se Soundcraftem (ne-li lepší) a má ještě mnohem větší možnosti - to je pro malý kapely a lokální zvučení úplně profi zařízení s možnostma o kterým se nikomu ještě před nějakou dobou ani nezdálo.
Placka

Příspěvekod liorlior » 22.03.2016 0:40

Děkuji, konečně pořádná komplexní odpověď, ze které se dá vycházet. Mně se ten Behringer 812 líbí. Jak to vypadá se zvukem pušteným přímo z pc? Potřebuju aparaturu na ozvučení menších ohnostrojů. To proč mi qtx vyhovovalo je baterie. Na menší akci cca 30 lidí, jsem to hodil na stativ a ozvučil tím maličký rodinný ohnostroj. Ono tahat kabel kvůli 4minutám je pruda. A tady si myslím, že qtx má výhodu, pokud byla skladba dobrá, zvuk pěknej, čistej. Hlasitost na tohle tak akorát. Teď budu ovšem potřebovat trochu lepší zvuk a ozvučit větší plochu a ty Behringery vypadaj dobře.
liorlior

Příspěvekod Pawlik » 22.03.2016 12:49

Já bych ty RH soundy a podobně zas neodsuzoval úplně šmahem, ono totiž záleží na požadavcích. Psal jsem to už tady ozvucovani-a-osvetlovani/ozvuceni-sportovnich-akci-t42212.html
Pokud někdo má jako požadavek komentování (tedy mluvené slovo) a hudbu jenom jako kulisu tak se nedivte že mu to stačí - a to je taky důvod existence těchle levných produktů. Že to někdo nabízí jako hudební aparaturu je už spíš problém prodejce - a zákazníka, když na to skočí.
Pokud se ptám blbě, nebijte mě. Jsem ještě relikt analogových časů - a i z toho si ne vše pamatuju.
Byli jsme před Eurosojuzem (Das IV. Reich), budeme i po něm...
El Speedo Flying Community & Axis para
Pawlik

Příspěvekod liorlior » 22.03.2016 17:30

To je právě ono, hrozně záleží podle mě na účelu použití. Za peníze toho qtx mi zde někdo nabídnul, Behringera, který má být zvukově o dost lepší než. Jsem zvědavý, jestli je to skutečně takový rozdíl, mně jde o čistotu zvuku a né o výkon. I když je mi jasný, že kdo chce dělat rockovej koncert nebo czech tec tak mu jde primárně o výkon
liorlior

Příspěvekod liorlior » 22.03.2016 21:09

Máte někdo zkušenosti s nákupem přes Amazon, tady mají hoodně dobrou cenu ;)
http://www.amazon.com/Behringer-B812NEO ... B003F6ASF8
liorlior

Příspěvekod liorlior » 1.07.2016 22:30

Nevíte někdo, proč se přestal Behringer B812 vyrábět? ;)
liorlior

Příspěvekod Tube Guru » 1.07.2016 23:10

Zdar, nic ve zlém, ale k čemu Ti bude info proč se přestal vyrábět Behringer B812? Když chceš ozvučit sál nebo tělocvičnu tak bys měl zaměřit pozornost spíš na typy, které se vyrábí :) . Např.: http://www.muziker.cz/soundking-ps-0215-da
Ten je momentálně "v akci" - sleva 64%, nebo některý z těchto:
http://www.muziker.cz/aktivni-reproboxy
nejsou o mnoho dražší a jistě si z nich lze vybrat :) .
Opravuji nástrojové především elektronkové zesilovače i když tranzistorák je někdy příjemné osvěžení... Neposílejte mi prosím SZ, v případě potřeby mě kontaktujte e-mailem: tubeguru@seznam.cz Dík.
Tube Guru
Odborník

Příspěvekod liorlior » 10.07.2016 21:12

Protoze mi byly doporuceny jako v zasade vynikajici produkt v teto kategorii a najednou se nevyrabi... Zvlastni
liorlior

Předchozí

Zpět na Ozvučování a osvětlování