Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.

Připojení přehrávače do gramofonu

Aktivní reproboxy, pasivní reproboxy, zesilovače, ...

Připojení přehrávače do gramofonu

Příspěvekod korekoo » 28.07.2016 16:40

Ahoj, nevím si rady s menším problémem, na který jsme narazil. Vlastním gramofon Tesla NZC300 a k němu bedýnky. A jelikož nemám takovou sbírku desek, napadlo mě, že zkusím přehrávat vinylové záznamy v digitální podobě přes gramofon.
Částečně jsem toho docílil vyrobením domácí redukce 3.5mm jack - 5tikolík. Takto jsem propojil telefon a MIC vstup na gramofonu. Tato sestava funguje, bohužel jsem omezen tím, že když zvýším hlasitost na telefonu (abych potlačil šum), tak zvuk co leze z gramofonu je ve výškách hodně zkreslený a jakoby tu dynamiku něco škrtilo. Takže musím snížit hlasitost na telefonu a zvýšit hlasitost na gramofonu, co má za následek zvýšení šumu.
Nějaké nápady jak můj problém vyřešit? Nebojím se investovat i do nějakého meziprvku. Děkuji
Naposledy upravil Hendrek dne 29.07.2016 11:41, celkově upraveno 1
Důvod: Změnil jsem název, aby nebyl matoucí. Do gramofonu posíláš analogový signál. O digitální S/PDIF přenos tu nejde.
korekoo

Re: Digitální zvuk do gramofonu

Příspěvekod martina72 » 28.07.2016 20:12

Vím přesně, o čem píšeš, vyhoď to, celé ...
Kód: Vybrat vše
Administrátorem zablokovaný účet. Uživatel nemůže přispívat ani používat soukromé zprávy.
martina72
Nedůvěryhodný žvanil

Příspěvekod korekoo » 28.07.2016 20:42

Obávám se, že tohle není zrovna rada, kterou bych očekával. Můžu se aspoň zeptat co a proč vyhodit?
korekoo

Příspěvekod Kajman2nd » 29.07.2016 7:13

Zkus přepnout vstup na Tuner nebo Tape. Pokud máš přepnuto na Mic, to může být příčina - mikrofonní signál má proti linkovému daleko menší úroveň, proto jsou na mikrofonních vstupech předszesilovače, a pokud tam pustíš linkovou úroveň, dochází ke zkreslení
Kajman2nd

Příspěvekod martina72 » 29.07.2016 7:37

korekoo píše:Obávám se, že tohle není zrovna rada, kterou bych očekával. Můžu se aspoň zeptat co a proč vyhodit?

Vyhoď tu věc, které říkáš "gramofon se zesilovačem". Za komančů to byl totální lowcost, tohle od nás nekupovali ani zápaďáci, kteří chtěli levnou kvalitu (komanč jim v nejlepších dobách prodával kolem 100.000 gramců ročně).
Anebo si dělej, co chceš, jen jsem chtěl naznačit, že se snažíš připojit něco, co funguje (moderní a docela slušnou věc) k něčemu, co v době, kdy se to vyrábělo, bylo záměrně a úmyslně a plnánovaně drahé a špatné, přestože se v té době vyráběly špičkové, krásné a levné věci.
Administrátorem zablokovaný účet. Uživatel nemůže přispívat ani používat soukromé zprávy.
martina72
Nedůvěryhodný žvanil

Příspěvekod korekoo » 29.07.2016 8:06

Kajman - vyzkoušeno, funguje jen když je zapnuto tlačítko MIC. Kabel mám přivedeny do vstupu u kterého je nakreslené "kolečko s čárkou". Vedle je ještě vstup s dvěma koleckama.
Martina - To je možné. No s drahým high end gramofonem bych takové kousky neprováděl, takže jsem rád za svou Teslu. Měl jsem čest poslechnout si i dražší gramofony, a markantní rozdíl jsem nepozoroval.
korekoo

Příspěvekod Hendrek » 29.07.2016 9:24

Martinu ber s rezervou, růžový nick nemá nadarmo.
Já třeba pro domácí hi-fi ozvučení používám levný čínský 15W stereo zesilovač za 3 stovky a bedny z již nefunkční hi-fi věže. Zvuk mám pro poslech hudby naprosto vyhovující.
Přeji mnoho úspěchů s řešením tvého problémku.
BTW, kdybys problém nevyřešil, kup si třeba toto a máš po starostech. Připojíš do toho telefon, přehrávač, SD kartu, flash disk, cokoliv.
Obrázek
Hendrek
Globální moderátor

Příspěvekod korekoo » 29.07.2016 9:43

Díky za tvůj příspěvek, takto to udělám, když se mi to nepodaří všechno nějak skloubit. Ono pájet nějaký kabel a ten vést do gramofonu přes vstup na mikrofon je trošku na hulváta, ale kdyby to fungovalo, tak proč ne. Další řešení by bylo připojit nějaký hifi prvek mezi gramofon a bedýnky, ale tady je problém s připojením, protože Tesláci mají vlastní konektory. Když selže i tato varianta, poohlédnu se po nějakých starých hifi bednách a koupím, co jsi mi doporučil :)
korekoo

Příspěvekod korekoo » 29.07.2016 11:15

Na gramofonu je zezadu Tuner vstup, Po připojení telefonu a následném zapnutí tuneru na gramofonu se bohužel nic neděje. Ale myslím,že přes tuner vstup by to šlo řešit lépe, než přes vstup mikrofonu.
korekoo

Příspěvekod martina72 » 29.07.2016 11:34

Jinak - teslácké konektory nejsou tak úplně teslácké, jedná se o normální DIN, dle celoevropské normy, respektované dokonce i Japonci, mám tady dva mgf z roku ´71 a je tam i DIN i cinch. Pro 21. století doporučuji přístroj jednoduše předělat na cinch (odvrtat pár dírek v šasi, umístit cinche a přepájet pár drátků).
Mikrofonní vstup se rozhodně pro zdroj signálu typu LINE IN nehodí. Zrovna tak se nehodí vstup PHONO. Vstup TUNER nebo MGF by měl být to pravé ořechové.
to hendrek: my dva býváme na jedné lodi a ani nyní se nelišíme. Dělám to samé, jen se lišíme ve výkonu užitých věží.
martina72
Nedůvěryhodný žvanil

Re: Připojení přehrávače do gramofonu

Příspěvekod korekoo » 29.07.2016 12:05

Tak to děkuji za objasnění, měl jsem za to, že jsou teslácké. Ale u konektorů beden si nejsem jistý, s takovým konektorem jsem se nikdy nesetkal, ale zase se můžu mýlit.
Do gramce bych radši nevrtal, pokud by to šlo vyřešit přes tuner vstup, byla by o paráda. Nenapadá vás jak tohoto vstupu využít? koupit nějaký starší tuner na CDečka nebo zkusit něco spájet na 3.5mm jack? Jak jsem ale napsal, to co funguje s MCI vstupem s tuner vstupem bohužel nefunguje.
korekoo

Příspěvekod Jester » 29.07.2016 12:07

Myslíš tenhle?
Obrázek
EDIT.
BTW, když jsem si přečetl tvůj první post, tak bedny jsou určitě pasivní. Tj. bez zesilovače ti hrát nebudou.
EDIT 2.
Tak určitě jsou pasivní, dle toho jak NZC 300 vypadá (tj. má v sobě zesilovač) -
Jester
Rádce

Příspěvekod korekoo » 29.07.2016 12:14

Ano prosím, to je on. Nejsem si jistý jestli ho novější tunery budou podporovat.
Našel jsem tuto diskuzi - http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... &t=1119479, zkusím se zařídit podle toho co píší tady. Propojovací kabel DIN-3.5 jack jsem pájel tak aby vyhovoval MIC vstupu, ale na TAPE vstup musí být přivedeny kanály tuším jinak.
EDIT: Ano, jsou pasivní, proto se to musí řešit přes gramec nebo jiný prvek.
korekoo

Příspěvekod Jester » 29.07.2016 12:24

korekoo píše:Kajman - vyzkoušeno, funguje jen když je zapnuto tlačítko MIC. Kabel mám přivedeny do vstupu u kterého je nakreslené "kolečko s čárkou". Vedle je ještě vstup s dvěma koleckama.

Nechci se ti do toho montovat (anžto tomu nerozumím), ale z výše uvedeného není jasné, jestli jsi ten svůj telefon při zkoušce připojil do vstupu "tape" (to je ten se dvěma kolečkama) a přepnul na vstup "tape" zaky zesilovač. Jestli ne, tak to zkus.
Jester
Rádce

Příspěvekod korekoo » 29.07.2016 12:39

Zkusil, ale měl jsem špatně napájený konektor. Měl jsem data na pinech 1 a 4. Po připoení na MIC to fungovalo, ale na jiných portech ne. Tak jsem to přepájel, a všechno funguje dle očekávání :) . žádný šum ani rušení nezaznamenávám, z bedýnek se line zvuk, který má od desky sice daleko, ale jelikož mám v telefonu jen 320kpbs záznamy tak se ani nedivím. Odladím ekvalizér, zkusím pustit kvalitní záznam a dám vědět jak jsem spokojený :)
Děkuji všem za pomoc! :)

EDIT:
Takže, po propojení s pc pomocí propojky (5ti metrová, já vím, jsem barbar) všechno šlape jak má. Žádný slyšitelný šum, hudební produkce se dá poslouchat (FLAC, něco málo přes 2000kbs), zbytek neznalých obyvatel domu se ptalo co to mám za nové desky. Dynamika občas pokulhává, není nad desku. testoval jsem rozdíl mezi deskou a ripnutou verzí, a rozdíl je opravdu markantní (WYWH - Pink Floyd). Každopádně když nastavím na počítači 5.1, tak na filmy paráda, a na hudbu je to takový nevšední zážitek (Například Live in Pompeii, které vyjde v listopadu v 5.1 úpravě).

Takže tak. Vaše názory na poslech hudby v 5.1? To, že je to zbytečnost chápu, ale třeba to někdo preferuje.
korekoo

Zpět na Zesilovače a reproboxy