Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.

mikrofon mi dává malé el. rány

Dynamické, kondenzátorové, bezdrátové, ...

Příspěvekod boga » 2.12.2008 22:02

No ono spolehat se na to ze rozvody delala pred tremi roky nejaka firma taky neni to pravy orechovy. A co se tyce prohazovani koliku, jestli je faze vlevo nebo vpravo musi bejt uplne jedno, dulezity je mit na spravnym miste zem, resp. neni zadna norma, ktera by predepisovala jestli ma bejt faze vlevo nebo vpravo, driv to bylo vlevo a je to takovej dobrej zvyk ji tam davat, ale nemusi to bejt. Musi bejt akorat v jedny budove vsude stejne.
boga

Příspěvekod kelley » 8.12.2008 21:19

No potěšpánbu... rozhodně nedoporučuju míchat na zkušebně nebo na pódiu zásuvky s fází vlevo i vpravo. Mívají to tak rozdvojky-zlodějky, že mají fáze na obou koncích naopak. V lepším případě to bude vyhazovat jistič, v horším radši nedomyslet. Záleží na typu rozvodu v baráku, pokud je to "nulováním" (což jsou ale většinou ty starší rozvody) tak je přehozená fáze průser...
Jinak já jsem psal o chybějícím zemnícím vodiči, nikoli o umístění fáze vlevo - což tak jako tak stejně radši dodržujte.
kelley

Příspěvekod hadžay » 15.12.2008 9:16

kelley - to co píšeš je s prominutím blbost.

Fáze může být, aniž by to způsobovalo jakékoliv problémy, na pravé straně i při ochraně nulováním.Podle starých norem ČSN to sice mělo být nalevo,podle současných je to jedno.Ale ani v minulosti to nebylo zcela striktní,jinak by se ty zlodějky o kterých píšeš nesměly vyrábět a používat,nehledě na to,že všechno schvalovala Státní zkušebna,přes kterou by to zcela jistě nepřešlo a ono to přešlo a mělo to atest.
Pokud dochází k vyhazování jističe apod. po připojení spotřebiče do zásuvky ve které je fáze napravo,pak je třeba vždy chybu hledat u sebe,tj. u přístrojů které připojuješ.
Měl jsem možnost se v minulosti setkat třeba s prodlužovačkou kde byl na zástrčce zemnící kolík spojen s pravou zdířkou alá nulování nebo prodlužka zapojena na dvě žíly,pravá zdířka na zásuvce pak byla propojena s kolíkem nebo amatérský zesilovač zapojený dvoužilově,z toho jedna žíla byla jakožto nulák zapojena i na kovový plášť zesilovače a podobné sebevražedné kombinace,které mohou ve výsledku způsobit po připojení na zásuvku s fází napravo mnohem horší věci než jen vyhozený jistič,ale v žádném případě to není vina fáze na pravé straně zásuvky!
hadžay

Re: mikrofon mi dává malé el. rány

Příspěvekod zatliani » 5.09.2016 0:30

Chápu, že už sem nikdo asi nezabrousí, ale řeší se tady problém nejvéce podobný tomu, co řeším i já. Rád bych jen upozornil, že tohleto se děje pořád a kdekomu a nesouvisí to s špatnými rozvody, protože jsem to kolikrát zažil na fesťácích, které dělaly ostřílené megafirmy v oboru. Nějak nevěřím tomu, že mají blbý prodlužky. Čas od času dochází k tomu, že prochází nějaký miniaturní (ale citelný) proud mezi kytarou a mikrofonem (stínění, pin 1). Kytara je píchnutá přes pedalboard do komba a mikrofon do stageboxu zvukaře. Zatím jsem nedokázal přijít na to, co by mohlo problém vyřešit. V mém případě je kytara Nash S-57, což může třeba hrát roli. Jde o to, zda se kytara vybíjí přes mikrofon, nebo mikrofon přes kytaru... Upozorňuji, že když se strun nedotýkám, tak k průtoku proudu nedochází.
zatliani

Předchozí

Zpět na Mikrofony a snímání