Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.

Aktivní bedny na metal

Aktivní reproboxy, pasivní reproboxy, zesilovače, ...

Aktivní bedny na metal

Příspěvekod Cliff007 » 10.10.2016 20:00

Prosím o radu. Jsme začínající kapela a potřebujeme: 1) pustit nahrané bubny(GP5, MP3, Sonar), když bubeník nemůže ke 2ma hi-gain kytarám 2) pustit kytary (MP3, Sonar), aby mohlů bubeník zkoušet 3) pustit death metal našich oblíbených technických kapel v mp3 a pořádně si je užít :twisted: Předem děkuji za jakýkoliv tip. Již jsem zde lecos pročetl, ale nenašel jsem úplně tyhle požadavky. Cliff
Cliff007

Re: Aktivní bedny na metal

Příspěvekod Placka » 10.10.2016 21:14

takže předpokládám, že to potřebujete do zkušebny? Přes co zpíváte? Co tam už máte za aparát? A především to nejdůležitější abychom mohli radit - kolik za to chcete dát?

Jinak úplně těmhle požadavkům vyhoví jakékoliv aktivní bedny, liišit se to bude max hlasitostí, kvalitou zvuku a cenou...ale principálně do toho vždycky půjdou pouštět přednahrané kytary, přednahrané bubny i hotová muzika.
Placka

Příspěvekod Cliff007 » 12.10.2016 5:45

Ano, do zkušebny, Shure 58 a 8mi stopý Beringer mix a nějaký pohotovostní 2kanálový zesík (60W) a právě pekelná, stará bedna, kde jede jen bass repro, takže hlas, bicí a hlavně MP3 jsou pak kanál. Otázka peněz je opředená klasickou kouzelnou formulí ''co nejlevnější a co nejkvalitnější'' 8) Jsme dospělí a myslíme to vážně, máme jen klasickou situaci kdy splácíme naše aparáty. Ale představa: 1 bedna do 10 tis., časem případně druhá. EQ by neměl chybět. Hlasitě, bohužel, hrajeme dost. Takže kvalitně přehrávání MP3 (technickej metal), kvalitní reprodukce zpěvu i lehkého growlingu, aby se případný ostřílený zpěvák nezalekl, a ty bicí, to už asi nebude problém.Předem děkuji za cenné rady!!
Cliff007

Příspěvekod Cliff007 » 14.10.2016 7:17

Vidím, že už jsou všichni znaveni obecnými radami a doporučováním RCF. Prosím o Vaše názory na můj tip: dB Technologies Opera 710 DX ? Nakonec jsem se rozhodl upřednostnit zpěv. 10'' repro je na zpěv nejspíš nejlepší volba, pro svoji zřetelnost, ne? Je to nová generace, repro nevím, ale ten procesor je, myslím z RCF. Stojí 9 tis. a je malinká. Předem díky za Vaše postřehy!
Cliff007

Příspěvekod zzbar » 14.10.2016 7:46

No, odpověď už prakticky padla. Už tu dotazů na vybavení zkušebny bylo tolik, že je k neuvěření, že přibývají další.
Ano, dBT bude dobrá volba do zkušebny. RCF a dbT, je jako VW a Škoda. K tomu si přidej EV, JBL , něco od Yamahy... Když se vyhneš levným značkám (..tronicům, Skytecům, QTXům atd...), tak to něco vydrží. A pokud zvolíte dostatečně hlasitou bednu, zkušebnu to utáhne s přehledem.
Mít korekce na bedně je zbytečnost. Máte přece mix.
Mapex, Paiste, Meinl, Powerstroke3, Ewans EC2, Balbex Ringo II

Soundcraft, Yamaha DSR... RCF ART, dBTechnologies, Proel, Sabine, DBX, Audix, Shure, AKG, Samson...
a spousta No name...
zzbar
Rádce

Příspěvekod cherreda » 14.10.2016 9:51

Ta Opera 710 vypadá jako jasnej konkurent RCF 310A, tak snad bude v pohodě.
Když si představím jak cca zkoušíme nahlas my, tak jsem si jistej, že 2 tyhle by nám krásně stačily. :)
Ale bohužel Ti nikdo nemůžeme napsat, že se s nima určitě uslyšíte, když tvrdíš, že zkoušíte hodně nahlas. :) A protože chceš koupit nejprve jen jednu, tak se trochu obávám, že by to nemusela být taková diskoška - tedy při tom, jak si já představuju "zkoušíme nahlas". :) Už jsem zažil s jednou kapelou takovou magořinu ve zkušebně, že jsem nechápal, kytarista s basákem to tavili jak debilové a v té malé místnosti už bylo - co se zpěvu týká - místo leda tak na nabírání vazby a nějaké kdákání kdesi na pozadí. :)
Ale tím nechci sýčkovat, určitě to bude lepší než to co máte teď, žejo. :) Každopádně doporučuju bednu/y postavit nahoru, i kdybyste měli dokoupit stativy, jestli nemáte na co je dát. Je to lepší, než je mít jako monitory na podlaze.

Edit: Ale vlastně, pokud hrajete technickej metal, tak si neumím představit, že byste to mohli tavit jako krávy, technika a volume doprava moc nejdou dohromady... tak snad to bude ok.

zzbar:
Jen dotaz mimo soutěž - nevíš, jaká jsou v Operách repra? Do lepších beden dávají RCF a většinou se tím pochlubí, ale u Oper nic neuvádějí, což je malinko podezřelé, jestli by to třeba nepůsobilo marketingově nelichotivě... :)
-jurkovič-vébr-kobrle-parker-takamine-yamaha-schecter-mesa.boogie-amt-fryette-esh-t.c.electronic-digitech-morley-mxr-g.lab-boss-zoom-dunlop-fishman-source.audio-l.a.audio-bss-aphex-okko-seymour.duncan-emg-kent.armstrong-l.r.baggs-rcf-alesis-neumann-jz.mic-shure-spl-t.l.audio-summit.audio-allen&heath-beyerdynamic-motu-rme-presonus-electrovoice-pc-...atpod.-
Cruel
...pádla atd.
cherreda

Příspěvekod Cliff007 » 14.10.2016 10:25

Děkuji, pánové! Taky právě doufám, že tahle levná itálie je dělící čára mezi bednama a čínou. S eq máš pravdu, ten je jen na těch levných k prezentaci. Nahlas hrajeme jen teď, máme nového bicmana, kterej si do toho, při zkoušení nových rytmů víc mlatí, až to znákne, zase se stáhneme. 8) Pevně věřím, že jedna postačí, dnes to večer vyzkoušíme. Ta repra jsou nezjistitelná.
Cliff007

Příspěvekod zzbar » 14.10.2016 14:34

U těch nových Oper nevím, zkusím to zjistit, co jsou tam za repra.

No pokud máte příliš hlasitého bubeníka, který má ale dobrou techniku a se kterým jste spokojení, tak je vše v cajku a lze to řešit. Například paravánem, ať už z plexi, nebo z boku nějakou textiliií, nebo jiným rozmístěním ve zkušebně. Ať vás ani nenapadne mu cpát do bubnů nějaké duchny! :-) To bych jako bubeník asi vraždil, kdyby mi to někdo navrhl :-).
Mapex, Paiste, Meinl, Powerstroke3, Ewans EC2, Balbex Ringo II

Soundcraft, Yamaha DSR... RCF ART, dBTechnologies, Proel, Sabine, DBX, Audix, Shure, AKG, Samson...
a spousta No name...
zzbar
Rádce

Příspěvekod Cliff007 » 14.10.2016 22:05

Díky, jo, stojí za to, akorát je zvyklej třískat v punku a grindu, ale věřím, že se pak stáhne, už to předvedl. Největší hell jsou ty plechy, nejraději bych mu nechal jen zavřenou Hi-tku a malej splash, a klobouk ride 8)
Kde vzít plexi, taky jsem to už obdivoval.
Cliff007

Příspěvekod Cliff007 » 16.10.2016 7:44

Tak proběhl test s kapelou a necháme si ji, výkon dostatečný, přednes hlasu nemá chybu, konečně se slyším tak, jak na sucho, paráda. Jen MP3 do jednoho kanálu nejsou kouzelné, ale posloucháme techniku, takže po EQ a stažení šavlí až skoro dolů se taky dá. Mimochodem 4.11. Nová Chmelnice: Beyond Creation, Revocation, Obscura - doporučuji! Bedna má obrovský tlak, na malého puclíka. Děkuji za rady, pánové!
Cliff007

Zpět na Zesilovače a reproboxy