Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.

Jak z pocitace vytahnout slusny high-gain zvuk

Zvukové karty, sluchátka, procesory, software, akustika, ...

Re: Jak z pocitace vytahnout slusny high-gain zvuk

Příspěvekod Amorph » 8.10.2015 11:28

DJ Murano: tak to je samozrejme vazany na UAD hw a drahy je to taky jako krava:) A ty to tedy pouzivas? Je to vazne tak dobry ve srovnani napriklad s tim poulinem? Jakou s tim dosahujes latenci (ony ty uad pluginy si casto pridaj peknych par(set) samplu)?
Amorph

Příspěvekod DJ Murano » 9.10.2015 15:39

UAD-2 Solo stojí 8k takže to žádná drahá záležitost není :wink: Pár ms latence to přidá, ale má to funkci Live, která všechno přesměruje na PC procesor a tak to chroustá jen ten - čili latence je pryč. Já to používám úspěšně už pár měsíců a nemůžu si stěžovat, je to fakt autentický s lampovou hlavou i s boxem. Avšak pro usazení do mixu se mi ty reálný boxy uplně nezdály...na hraní je to naprostá bomba, ale na recording používám spíš obyčejný IR

EDIT: na kartu to samozřejmě vázaný je, ale Brainworx (jeden z výrobců pro uad) vytvořil i VST plugin modelující úplně stejným způsobem :) právě mi skončila demo verze tak čekám na prašulky a kupuju 8)
| Multiinstrumentalista - Tarquam | Symphonic metal band - Wishmasters | Studio AD-SOUND |
Klávesy Yamaha PSR3000, El. kytara Cort X-11, Ak. kytara Stagg, Baskytara Ibanez GSR180, housle, zobcová Alt flétna, mikrofony Recording Tools MC-700, MC-520, Samson C05, monitory EVE SC208, DAW Cubase Pro 8, FL Studio 12, Universal Audio UAD-2, samply a ruchy Hollywood Edge
DJ Murano

Příspěvekod fkoomek » 11.02.2016 0:29

Ahoj :) Po přečtení tohoto threadu bych se rád zeptal na pár věcí:
1. Dá se použít uvedený postup simulace kytar i pro méně zkreslené věci? Nebo jde o to, že právě u High gain zvuků lze takto dosáhnout lepších výsledků oproti méně zkresleným zvukům?
Chtěl bych zkusit následující postup nahrávání a zajímá mě, jaký je váš názor, co se týče kvality výsledného zvuku. Mám k dispozici dvě kytarová celolampová komba: Laney VC30 - 112 a Black Star HT 40 Club. Můj plán je použít jejich předzesilovače, tzn. ze Sendu kytarové smyčky poslat signál do externí zvukovky a pak na to v DAW hodit konvoluční reverb s impulsy. Co se týče HT 40 Club, kombo má i emulovaný linkový výstup. Je možné ho taky použít nebo je logičtější brát vždy signál ze sendu, protože neobsahuje žádnou simulaci reproboxu? Co si o tomto postupu myslíte?
Další věc, na kterou bych se chtěl zeptat je nahrávání Laneyho VC30. Malý zádrhel je v tom, že oproti HT 40 Club, kde signál z předzesilovače jde i při vypnutém režimu Stand by u Laneyho tato možnost není. Kombo postrádá i Master poťák, kterým by se dal stáhnout signál před vstupem do repra. Má jen Volume u každého kanálu, které funguje zároveň jako Master a abych dostal použitelný signál ze sendu, musí být kombo vcelku vyhulené. Jediné štestí je, že někdo, kdo ho měl přede mnou, tam nechal udělat přepínač na 15W a ten ovlivňuje jen koncový výstup, tzn. při jeho přepnutí z 30W na 15W zůstane signál ze Sendu stejný, ale celková hlasitost se o polovinu sníží. I tak mi to však přijde trochu nahlas vzhledem k tomu, že bydlím v paneláku a chtěl bych to zkusit tady. Existují nějaká další řešení? Odpojit reprák asi není úplně košer ne? Ještě mě napadlo kombo zavřít do skříně a hodit přes ně nějaké deky. Je to bezpečné?
Zvukovku bych použil asi Focusrite Scarlet 2i2 nebo 2i4. Ještě ji nemám, teprve budu kupovat. Sorry za slohovku a díky za případné odpovědi ;)
fkoomek

Příspěvekod torst » 11.02.2016 7:40

Ahoj. Uvažuješ naprosto správně. Tedy popořadě. Simulace nejsou jen pro hi-gain, uděláš na nich všechny zvuky (jejich simulace) od clean přes crunch dále. Naopak ty méně zkreslené se simulují lépe z hlediska cabinetu, jeho vliv není tak zásadní jako u HG, na druhou stranu trochu pokulhávají ty SW preampy, třeba Marshally mají typicky "pružný", saturující attack a to digitál většinou neumí.
Pokud ale chceš jako preamp použít ten reálnej z comba, jedině dobře, to je samozřejmě ideální varianta, simuluje se jen reprobox (a mikrák). Pokud použiješ kvalitní impuls, bude výsledek naprosto profesionální a pokud si vyrobíš impuls vlastní, z tebou zaznamenaného zvuku mikrákem od repra, nerozeznáš rozdíl mezi sejmutým apcem a preampem+impuls ! To je moje metoda, kterou výhradně používám, cizí impulsy mi nevyhovujou.
Ale až pár takovejch stop nahraješ, zkus si i ten Laney nasimulovat softem (LePou Hybrit) a uvidíš jaká je to pohoda - s kytarou na klíně jen šňůrou do zvukovky a přitom + - přesným zvukem.
Nemožnost vyřazení konce u BS je blbá a máš pravdu, že apec nesmí zůstat bez zátěže. řeší se to jak píšeš, připojíš nějakej provizorní reprák, zabalíš ho do peřiny a pod. Někdo zapojuje šrotová repra s vyrvanou membránou a funkční cívkou, zátěž musí být. I k tomu Laneymu bych pro jistotu něco podobného připojil.
Jaku zdroj signálu zásadně SEND. Ty line out se simulací zněji tragicky. Samozřejmě pro impuls je potřeba zvuk bez jakékoli simulace.
Kramer Pacer Imperial, Cherrystone headless, Jolana Diamant, Ibanez RG370DX, Ibanez RG550/570, SX FST57, Fokus SG, Dimavery Jazz Bass, jumbo Cremona, efekty Behringer (OD100, GDI21, GI100), BOSS OD-2, DS-2, Digitech DF-7, Korg PX1 Pandora, Tom Scholz X100, ZOOM G1on, ZOOM 1010, Marshall DRP-1, Ibanez GE-601, PL-5 Powerlead, volume pedál Proel, preamp Engl E530 (CZ copy), Tesla 50(JCM800 MOD), Vermona 212, Peavey Bandit 112, Laney GC30
torst

Příspěvekod fkoomek » 11.02.2016 16:27

Ahoj. Díky moc za odpověď. S tím pluginem na porovnání to pak určitě vyzkouším. Ještě se chci zeptat. Můžu zkusit to s tím zavřením komba do skříně a zabalením třeba do peřiny? Napadá mě, že bych to tam nacpal zepředu a zezadu, z vrchu bych to nechal radši volné, už jen abych měl přístup k čudlíkům. Zkrátka se ptám na to, jestli to může tomu reproduktoru něco udělat. Žádný jiný reprák, který bych tam připojil místo toho originálního bohužel nemám, leda bych se musel pokusit někde něco sehnat.
EDIT: Šel by tam třeba zapojit tenhle reprák?
http://www.soselectronic.cz/?str=371&ar ... m-8#tabs-2
Manuál k Laney VC30 je tady (mám 112 verzi): https://www.laney.co.uk/uploads/6e5d65f ... e11fa6.pdf
fkoomek

Příspěvekod torst » 12.02.2016 7:51

Combo - reprák můžeš dusit jak chceš, pokud nepoškodíš membránu. ALE JE POTŘEBA ZAJISTIT PŘÍVOD VZDUCHU KVŮLI CHLAZENÍ ZESÍKU, PŘEDEVŠÍM LAMPOVÉHO , ALE I TRANĎÁK SE HŘEJE. v TOM JE HLAVA + BOX VÝHODNĚJŠÍ.
tEN UVEDENEJ REPRÁK NIC MOC, MUSEL BYS HLÍDAT MASTER VOLUME, MÁ JEN 20-30w.
Kramer Pacer Imperial, Cherrystone headless, Jolana Diamant, Ibanez RG370DX, Ibanez RG550/570, SX FST57, Fokus SG, Dimavery Jazz Bass, jumbo Cremona, efekty Behringer (OD100, GDI21, GI100), BOSS OD-2, DS-2, Digitech DF-7, Korg PX1 Pandora, Tom Scholz X100, ZOOM G1on, ZOOM 1010, Marshall DRP-1, Ibanez GE-601, PL-5 Powerlead, volume pedál Proel, preamp Engl E530 (CZ copy), Tesla 50(JCM800 MOD), Vermona 212, Peavey Bandit 112, Laney GC30
torst

Příspěvekod LUBOSH » 25.02.2016 14:13

Nazdar chlapi, chci se jen zeptat jestli s tímto někdo nemá zkušenosti? Ceny více než nízké. :-) Budu rád za každý názor, díky.
http://peavey.com/products/revalver/
https://revalver.peavey.com/
Hlava: Peavey Ultra 60, Box: Peavey 5150, Kytary: Jackoson DK2M a Fusion, efekt: BOSS NS-2, zvukovky: Focusrite 2i4, ESI Prodigi 7.1 HiFi, monitory: M-Audio 3-8, krofon: Rode NT1-A, Cubase Pro 8.5, 9.
LUBOSH

Příspěvekod torst » 26.10.2016 7:16

P R O B O H A ! ! ! BUDU RÁD ZA NÁZOR !!!!!
Budeš vděčnej za názor nebo budeš rád, když ti sdělíme názor !!
ReValver je špičkovej simulační soft, používá impulsy, což je základ, má spousty nastavení (což nemusí být 100% výhoda), je to Mašina. Takže je drahá, složitá, vysoká zátěž CPU, nová verze nefunguje na starších Win a td. V podstatě tytéž ne-li lepší zvuky vytáhnu z jednodušší TSE X50 (už také placená), nemluvě o spoustě freeček. (TSE, LePou, Vadim...). Shrnuto : ReValver je namáklej, ale nevyplývá z toho, že hraje líp. Hraje určitě skvěle, ale pořád je to SW plugin. Snad ten Kemper, ten je dál, ale od RW nečekám podobnej zázrak.
Používám free verzi ReValver HPSE, je ořízlá, ale má model Valveking, kterej udělá bezva higain. A i ten HPSE se musí nějak registrovat, není to úplně hladká instalace.
http://www.kvraudio.com/news/peavey-rev ... rums-20857
torst

Příspěvekod LUBOSH » 26.10.2016 7:43

Torste, to chce klid, já už jsem po osmi měsících ani nečekal žádnou odpověď. :D Ale i tak moc díky. Netušil jsem že když si stáhnu RW tak je tam všechno na vyzkoušení. :D :D :D Takže poznatek pro další. :D.
Hlava: Peavey Ultra 60, Box: Peavey 5150, Kytary: Jackoson DK2M a Fusion, efekt: BOSS NS-2, zvukovky: Focusrite 2i4, ESI Prodigi 7.1 HiFi, monitory: M-Audio 3-8, krofon: Rode NT1-A, Cubase Pro 8.5, 9.
LUBOSH

Příspěvekod torst » 26.10.2016 8:32

hm, sem se překouk, 25., ale února !
torst

Příspěvekod Nik 555 » 13.02.2017 11:29

Já simuluji box ale před něj dávám preamp ENGL E530. Viz. můj poslední příspěvek dole. :arrow: komba-zesilovace-reproboxy/engl-e530-t29480-40.html#wrap
ENGL Powerball, ESP Ltd ec 1000, ESP Ltd H500, Tramontane T1000 DCE BLK, Cort Bass. Blackstar HT Drive.
Nik 555

Předchozí

Zpět na Studio a recording