Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.

Výběr kondenzátorového mikrofonu

Dynamické, kondenzátorové, bezdrátové, ...

Výběr kondenzátorového mikrofonu

Příspěvekod Bacon » 15.07.2009 16:59

Zdravím,

když už jsem se regnul na toto fórum, zeptám se, jaký mikrofon byste mi doporučili.

V současné době mám ext. zvukovku Lexicon Alpha a dynamický mikrofon Behringer XM8500. Rád bych něco zvukově alespoň trošku lepšího.

Nejspíš T-Bone od Thomanna, k tomu bude potřeba samozřejmě ještě nějaký preamp s fantomem.

Zkuste poradit, díky :)

Cena tak kolem 3K... :oops:
92% teenagerů poslouchá hip-hop, jestli patříš mezi zbylých 8% hoď si tohle do podpisu.
100% uživatelů má ve výše uvedeném souvětí chybu v interpunkci.
Bacon

Re: Výběr kondenzátorového mikrofonu

Příspěvekod Wohma » 15.07.2009 17:25

Co s tim chces nahravat?
Podivej se po mikrofonech MXL, vlastnil jsem sadu 990+991 a velmi me nadchla, da se s tim nahravat v podstate cokoli v celkem dobre kvalite.
PRS CE24, ENGL Blackmore, Orange PPC412, kotel efektů na pedalboardu
‘Men have become tools of their tools.’ ~Henry David Thoreau
Somnus Aeternus
Wohma
Rádce

Příspěvekod Bacon » 15.07.2009 17:40

Rap, voiceover.

No, jsou cenově už trošku jinde teda, nezapomeň, že ještě musím koupit preamp.
92% teenagerů poslouchá hip-hop, jestli patříš mezi zbylých 8% hoď si tohle do podpisu.
Bacon

Příspěvekod Wohma » 15.07.2009 18:02

http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=4 ... 00&region=
+
http://www.audiotek.cz/Behringer-MIC100 ... e/:3:10539
Do 3K se vlezes :)

Ale na zpevy bys stejne vyuzil jen tu 990ku, to uz pak rovnou muzes zamirit trochu vys:
http://www.musiccenter.cz/MXL-770/Studi ... y/:3:32562
http://www.musiccenter.cz/MXL-2006/Stud ... y/:3:32566

Velkou vyhodou jsou shockmounty (odpruzeny drzaky), eliminuje to spoustu ruchu a neprijemnych zvuku, na nahravani hlasu je to dost potreba. Kolem 3 tisic to furt je, podle me se vyplati jeste tech par stovek priplatit.

Kdybys chtel mermomoci usetrit, nabizi se bud Behringer C-1 (tusim), nebo ty mikraky od Samsonu, ale ani jedno nedoporucuju. T.Bone je slibnejsi, tam bych vybiral mezi timto:
http://www.thomann.de/gb/the_tbone_sc300.htm (nema shockmount)
http://www.thomann.de/gb/the_tbone_sc400popkiller.htm (slusne)
http://www.thomann.de/gb/the_tbone_rm700_retoure.htm - jestli jeste bude (zvukove by mohl byt naprosto nej, ale je to paskac, takze to ma svy specifika a IMHO to neni dobry pro zacatecniky)
http://www.thomann.de/gb/the_tbone_sc60 ... nmikro.htm

V uvahu jeste mozna prichazi nektery ty AKG Perception mikraky, ale to uz se mi nechce hledat a nevim, jestli se to do 2K vejde.
Somnus Aeternus
Wohma
Rádce

Příspěvekod Bacon » 15.07.2009 18:10

Děkuji,

právě koukám na ty thomannovský stránky a rozmýšlím se mezi:
http://www.thomann.de/gb/the_tbone_sc600_bundle.htm (119€)
nebo to stejné s SC400, což vyjde na 115€, když to skládám jako Creative Bundle.
Naposledy upravil Bacon dne 15.07.2009 18:16, celkově upraveno 2
Bacon

Příspěvekod Wohma » 15.07.2009 18:11

Jo, ty bundly jsem ti chtel poradit, ale nejak jsem na to pri psani zapomnel. Nekdy to muze vyjit dost pekne :)

BTW ve skutecnosti 119EUR, musis si prepnout na nemeckej, aby se ti zobrazily ceny pro vas. GB ma jinou dan.
Somnus Aeternus
Wohma
Rádce

Příspěvekod Bacon » 15.07.2009 18:14

Wohma píše:Nezapomen taky na pop filtr, ten je vubec nejdulezitejsi, kor pri nahravani rapu.

Ten je "included" :)

Je nějaký extrémní rozdíl v těch SC400 a SC600? A jak na tom ty T.Bone obecně vůbec jsou? Všiml jsem si, že je často doporučujete.

Díky za upozornění :) já jsem angličtinář, takže jsem to prohlížel v GB :)
Bacon

Příspěvekod Wohma » 15.07.2009 18:21

Rozdil je v prepinatelne charakteristice. Tu asi nevyuzijes, ale da se predpokladat, ze tam bude i urcity zlepseni ve zvuku (lepsi membrana, elektronika,...) - ale ruku do ohne za to nedam. Rekl bych, ze na tvoje ucely bohate postaci SC400 ;)

Jak na tom jsou obecne? No jsou to levne cinske mikrofony, ale Thomann ma dobrou politiku reklamaci a vubec ohlasy na ty mikrofony jsou velmi dobre, takze mozna ma i nejakou slusnejsi vystupni kontrolu nez ostatni vyrobci v tomhle segmentu. Ostatne ty ceny jsou primo likvidacni, takze ono moc konkurentu neni.
Somnus Aeternus
Wohma
Rádce

Příspěvekod Bacon » 15.07.2009 18:32

Wohma píše:Rozdil je v prepinatelne charakteristice. Tu asi nevyuzijes, ale da se predpokladat, ze tam bude i urcity zlepseni ve zvuku (lepsi membrana, elektronika,...) - ale ruku do ohne za to nedam. Rekl bych, ze na tvoje ucely bohate postaci SC400 ;)
Aspoň ušetřím na poštovný, hihi :D škoda, že nedělají ten mikrofon v nějaké hezčí barvě... :)
Bacon

Příspěvekod Bacon » 15.07.2009 20:46

Ještě dotaz... Nebylo by vhodný vyměnit ten preamp za nějaký levný mix s Phantomem? Asi ne, že... Analog mix stejně asi nemá cenu kupovat, ne? :)
Bacon

Příspěvekod Wohma » 15.07.2009 23:01

Analog mix ma cenu kupovat, pokud chces opravdu neco mixovat, pripadne pokud potrebujes hodne levnych preampu. Na tvoje ucely si troufam rict, ze by byl uplne k nicemu ;)
Somnus Aeternus
Wohma
Rádce

Příspěvekod Bacon » 15.07.2009 23:17

Oki oki.

A sry, že otravuju a že jsem takový jelito, ale ať dělám, co dělám, nemůžu se dopracovat dál...
Obrázek
Pořád mám zvoleno Německo, a to i když vyplním adresu a změním ji na Česká republika.

Chci totiž platit kartou a tak samozřejmě chci zaplatit částku přesně.

Díky za veškerou pomoc, Wohmo, moc mi pomáháš ;)
Bacon

Příspěvekod Wohma » 15.07.2009 23:37

No podle me to tak ani nema jit, mas v zasade dve moznosti:
1) Nakupovat pres anglickou verzi a vedet, co to po tobe ten eshop vlastne chce (tak jsem to vyresil ja :D)
2) Jet dal a doufat, ze to bude OK

Ani jedne moznosti bych se nebal, objednavky kompletuji zivi lidi a kdyz tam bude nejaka nesrovnalost, tak ti napisou mail nebo neco. Ale myslim, ze kdyz jsem objednaval, tak tam to postovny taky naskocilo az nejak pozdeji.

Mimochodem tu castku ti strhnou sami, takze se nemusis bat, ze bys jim poslal malo penez. Ty udaje se tam zadavaji docela divoce (vypada to dost nechranene), ale neslysel jsem, ze by nekdo mel problem.
Somnus Aeternus
Wohma
Rádce

Příspěvekod Bacon » 15.07.2009 23:44

Wohma píše:No podle me to tak ani nema jit, mas v zasade dve moznosti:
1) Nakupovat pres anglickou verzi a vedet, co to po tobe ten eshop vlastne chce (tak jsem to vyresil ja :D)
2) Jet dal a doufat, ze to bude OK

Ani jedne moznosti bych se nebal, objednavky kompletuji zivi lidi a kdyz tam bude nejaka nesrovnalost, tak ti napisou mail nebo neco. Ale myslim, ze kdyz jsem objednaval, tak tam to postovny taky naskocilo az nejak pozdeji.

Mimochodem tu castku ti strhnou sami, takze se nemusis bat, ze bys jim poslal malo penez. Ty udaje se tam zadavaji docela divoce (vypada to dost nechranene), ale neslysel jsem, ze by nekdo mel problem.

Super, to rád slyším. Takže i když bych v eshopu nakupoval za ty "GB" ceny, nakonec to stejně zaměstnanci Thomann spočítají sami.

Kartou platím nějaký poplatky za online hraní, taky to tam nevypadá extra bezpečně, ale toho se nebojím :)
Bacon

Kondenzátorový mikrofon kolem 2k

Příspěvekod masenka » 31.10.2016 20:13

Ahoj, vím, že se tu tyhle věci řeší v různých tématech všude možně, jen se v tom nevyznám a nenašla jsem vlastně žádné téma, kde by se řešily konkrétní kondenzátorové mikrofony na nahrávání do domácího studia.

Takže, chci si vytvořit doma takové ministudio, tedy chci koupit mikrofon s příslušenstvím a zvukovou kartu. Zvukovku bych chtěla FOCUSRITE Scarlett 2i2 (když už, tak už, prý je v téhle cenové relaci dobrá) a kondenzátorový mikrofon kolem 2 000 Kč. Koukala jsem a v téhle ceně mi vychází Apex 435B (https://kytary.cz/apex-435b/HN155688/). Je to dobrá volba na začátek?

Jsem tak trochu chudý student, takže nic moc drahého si dovolit nemůžu, tohle budou moje dárky k narozeninám :D

Pokud byste měli i nějakou radu, kde se nespálit a tak, budu jen ráda. Díky moc :)
masenka

Příspěvekod pavlii » 31.10.2016 22:15

Mno - možná by se dalo k mikrofonu přihodit víc, kdyby se ušetřilo na zvukovce. 2i2 by se dala nahradit U-Phoria od Behringera a tím pádem by se dal na mic navýšit rozpočet na cca 4kKč - takže třebas AT2035 nebo aspoň AT2020. Aniž bych je znal (včetně toho APEX), tak myslím, že budou "hrát líp". Případně se kouknout po nabídce "GAP" (Golden Audio Project - najdeš i někde tady).

Hlavně taky nezapomenout na příslušenství (stojan, pop-filtr, kabel). V příspěvku jsem taky nezaznamenal, jak chceš řešit poslech - sluchátka nebo repro?

Netřeba řešit nějaký "overkill" na jedné straně, zvuk je hodně komplexní záležitost.

P.
Obrázek
home recording: Cubase VST/32 5.2 & C7, WaveLab 4 & 6/7
Dynaudio BM6 + A500, Yamaha DSP Factory, Yamaha MOTIF ES 8
pavlii
Moderátor

Příspěvekod masenka » 31.10.2016 23:48

Okey, to by se asi dalo, takže radši lepší mikrofon, jak na to koukám. Tu zvukovku myslíš tuto? http://zvukove-karty.heureka.cz/behringer-umc22/

S příslušenstvím počítám, to budu řešit dodatečně. Poslech chci přes sluchátka.
masenka

Příspěvekod pavlii » 1.11.2016 7:53

Ano, třeba tuto (je to ta řada s MIDAS předzesilovači).

P.
Obrázek
pavlii
Moderátor

Příspěvekod masenka » 1.11.2016 16:20

Dobře, tak zvukovku bych měla vyřešenou, rozmýšlím teď mezi mikrofony
Audio-Technica AT2020
http://www.profi-dj.cz/dj-technika/mikrofony/kondenzatorove-mikrofony/audio-technica-at2020/
Golden Age FC1 Mk2
http://www.velvetsound.net/cz/golden-age-microphones-55/382-golden-age-fc1-mk2/

Má někdo zkušenosti? Ten AT2020 je teď o pětistovku zlevněný, takže mi spíš jde o to, jak moc velký rozdíl mezi těmi dvěma může být. Protože momentálně to cenově vychází o skoro tisícovku rozdíl a to je pro mě dost směrodatné :D Jde o to, jestli má cenu si připlatit za ten Golden Age či ne :)
masenka

Příspěvekod pavlii » 1.11.2016 18:23

Tady je třeba už najít osobní zkušenost někoho (=recenzi). Ke GAP toho tady a hlavně na audiozone.cz bylo napsáno spousty, k AT nevím. Asi bych šel osobně spíš do GAP, ale neměl jsem v ruce ani jeden z nich.

P.
Obrázek
pavlii
Moderátor

Zpět na Mikrofony a snímání