Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.

Jaky USB mikrofon v dnesni dobe ??

Dynamické, kondenzátorové, bezdrátové, ...

Jaky USB mikrofon v dnesni dobe ??

Příspěvekod Johnysko » 24.08.2011 21:06

Zdravím....věnuji se hudební produkci (ciste domaciho razu - hip hopove instrumentaly) a uz jsem si poridil sluchatka AKG 121 a midi klavesy m audio oxygen 49. Dost jsem toho procetl a nasbiral dost informaci abych se ke koupi techto veci dostal.

Planuji si v brzke dobe poridit i mikrofon jelikoz s kamaradem budeme chystat projekt a ruzne experimentovat (stale se bavime o hip hopove muzice :) ). Ale bohuzel mikrofony to jde naprosto mimo me....pochopil jsem ze kvalitnejsi jsou mikrofony kondenzatorove...ALE...zatim nemam zvukovou kartu a tu bohuzel v blizke dobe kupovat ani moc nechci...coz znamena da se poridit nejaky kvalitni kondak dejme tomu okolo 1500-2000 korun pouze s usb...slysel jsem chvalu na shure...samson....sennheiser...ale kazdy model asi nebude tak svaty...proto se chci zeptat Vas zkusenych na urcite tipy....myslim tim konkretni

Díky moc Johnysko
Johnysko

Re: Jaky mikrofon v dnesni dobe ??

Příspěvekod Sadam.S » 24.08.2011 21:15

Pokud mluvíš o USB, tak to dělá, tuším, jen ten samson (a pak kopírky behringer, afaik).
Ibanez GRX-70L (Rotosound Yellows R10) -> Vox Amplug Joe Satriani
Extralow-end pseudo-španěla AXL Lucida 5207(Martin 80/20 Bronze ExtraLight)
Sadam.S

Re: Jaky mikrofon v dnesni dobe ??

Příspěvekod Wohma » 24.08.2011 21:29

Mrkni na modely od MXL, to jsou dobry mikrofony i normalne (za ty penize), maji USB modelu hodne.
PRS CE24, ENGL Blackmore, Orange PPC412, kotel efektů na pedalboardu
‘Men have become tools of their tools.’ ~Henry David Thoreau
Somnus Aeternus
Wohma
Rádce

Re: Jaky USB mikrofon v dnesni dobe ??

Příspěvekod Johnysko » 30.08.2011 16:28

Dik za rady....koukal jsem a myslim ze klasikou Samson C01U snad nic neskazim...
Johnysko

Příspěvekod pjung » 6.09.2011 15:15

Johnysko píše:Dik za rady....koukal jsem a myslim ze klasikou Samson C01U snad nic neskazim...

Samson C01U jsem vlastnil a upřímně USB mikrofon už bych nikdy nezvolil. Mimochodem, ten Samson má jenom 16-bitový převodník, standardní zvukovky mají aspoň těch 24.
Mikrofon mi přišel vhodný tak na podcasting (něco v tom smyslu bylo myslím napsáno i na krabici), do domácího studia - pokud vyžaduješ trochu kvalitnější zvuk - ne.
Chápu, že je to jednoduché řešení, pokud nahráváš do kompu. Viděl jsem to úplně stejně.
Být tebou koupím tu zvukovku a klasický mikrofon (dynamický, kondenzátorový, ribbon, záleží na co ho chceš). Koupě usb mikrofonu je řešení z nouze a to se mi nikdy nevyplatilo. Nakonec jsem pak složitě prodával, aby mi to pokrylo aspoň část ceny zařízení, které jsem měl koupit hned.
pjung

Příspěvekod Nero » 6.09.2011 21:05

pjung píše:
Johnysko píše:Dik za rady....koukal jsem a myslim ze klasikou Samson C01U snad nic neskazim...

Mimochodem, ten Samson má jenom 16-bitový převodník, standardní zvukovky mají aspoň těch 24.

Rozdíl 16 vs 24 bit při jinak stejných parametrech dost pravděpodobně nerozpoznáš.
"Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda."

PetrPeter 1975 - 2008
Nero
Rádce

Příspěvekod Wohma » 6.09.2011 21:11

Nepoznas, ale muze to byt jedinym rozumnym kriteriem, jak posoudit kvalitu prevodniku. Myslim, ze v teto sfere budou 24-bitove prevodniky lepsi nez ty 16-bitove, nezavisle na headroomu.
PRS CE24, ENGL Blackmore, Orange PPC412, kotel efektů na pedalboardu
‘Men have become tools of their tools.’ ~Henry David Thoreau
Somnus Aeternus
Wohma
Rádce

Příspěvekod stajpik » 20.09.2011 7:58

Mám doma USB mikrofon od MXL a velká spokojenost, takže se určitě podívej po této značce. Já byl kvalitou zvuku velmi překvapen a to jsem byl ze začátku k tomu velmi skeptický. Jediné co mi občas s ním dělá problémy je trocha šumu v pozadí (pokud na nahrávku narveš necitlivě kompresor a všechny tyhlety ...), ale můj druhý majk není na tom o moc lépe. Pro domácí nahrávání ale bohatě stačí, to bez debat. :wink:
stajpik

Dočasné řešení mikrofonu - Prosím o radu :)

Příspěvekod ČarazZ » 6.05.2013 20:16

Ahoj, do ted jsem nahraval hudebni styl Rap se sadou od Behringer (Kondenzator C-1 , Zvukovka FCA202, a mixak Xenix802 - pouzivan spise jen jako napajeni pro mic) Ale cca po 2ou letech mi uz zacala zvukovka vypovidat sluzbu a zvuk zacal proskakovat a tak ruzne :D Jelikoz chci bejt stale aktivni v hudebni creativite tak premyslim o nejakem tom USB microfonu, jako o docasnem reseni kvuli nynejsi financni situaci :) Asi se divite ze by stacila koupit jen zvukova karta, ale zvuk mikrofonu C-1 mi uz tak nejak nevyhovuje a myslim ze ty usb microfony v cenove relaci kolem 3 000KC uz by na tom mohli byt zvukove o neco malo lepe a navic mam v pc jeste jednu zvukovou kartu pripojenou na desce s 24 bitovym zvukem .. jen je pripojeni pouze na 3.5 mm jack takze to na sluchadla ci repro zatim staci. Projel sem si teda nejake ty mikrofonky a zaujali me v me cenove kategorii 2 kousky mezi kterymi se rozmyslim.
A to : M-audio avid vocal studio a Samson C03u.
Vim ze o M-Audio usb microfonu uz tu nejake clanky jsou a hodnoceni je v celku dobre ale rad bych znal nazor i na ten druhy mikrofon v porovnani stimhle.

PS: Kdyz budou navrhy i na jine microfony klidne se podivam a necham si poradit .. jen jak rikam je to docasne reseni abych mohl dale tvorit alespon se stejnou dosavadni kvalitou ci o neco malo lepsi. Az dam do kupy nejake finance koupim zase nejakou lepsi zvukovou kartu s poradnym mikrofonem.
Predem dekuji za nazory a rady
Naposledy upravil Hendrek dne 6.05.2013 22:53, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno s existujícím threadem.
ČarazZ

Příspěvekod pupack » 7.05.2013 21:00

vyber ten, který má odposlech na sluchátka, to bývá většinou největší fígl, že tam není ;) pak se nemůžeš poslouchat tak jednoduše při nahrávání ;) a co tak zběžně koukám na Samson, ten ho nemá, Maudio má, takže bych osobně volil Maudio. kvalitativní mega rozdíly bych v nich nehledal...
"Everybody’s going to remember your songs, it’s just that nobody’s gonna be able to play them" - Bob Dylan talking to The Edge
pupack

Příspěvekod ČarazZ » 9.05.2013 23:17

Oki dekuji skusim to M-Audio :))
ČarazZ

Prosím rady, nový mikrofon a stojan

Příspěvekod Filip12 » 13.11.2016 19:02

Zdravím vás, plánuji kupovat nový mikrofon společně s nějakým stojanem. Chtěl bych co nejlepší zvuk, co se týče odstranění šumu. Mikrofon bude nad notebookem, který občas hezky zafičí. Sloužit bude ke každodenní komunikaci a možná občasné natočení nějakého videa.

Zatím jsem našel tento mikrofon: https://www.muziker.cz/auna-mic-900b-black
A tento stojan: https://kytary.cz/bespeco-msra10/HN132943/

V mikrofonech se absolutně neorientuji, tudíž bych prosil zpětnou vazbu, zda-li je výběr dobrý, případně návrh něčeho jiného. Zajímalo by mně také, jestli mikrofon bude pasovat na stojan.

Děkuji předem za rady.
Filip12
Nový uživatel

Příspěvekod SUK » 14.11.2016 10:19

Stojan od Bespeca neber. Tenhle jsem sice konkretne nevidel, ale bespeco je stejnej sh*t jako warwickovsky rock-veci. Rozpadne se to vetsinou uz pri trosku tvrdsim pohledu, natoz, kdyz se toho dotknes.

Mikrofon na "komunikaci a obcasne natoceni nejakeho videa" poslouzi dostatecne ;) Kazdopadne, principem mikrofonu neni odstranovat "sum" z notebooku, ktery "zafici". Naopak je jeho principem to "zaficeni" snimat. Samozrejme, ma urcitou smerovost, ale to ti v nejakym malym pokojiku dvakrat nepomuze...
Alláhu, na bar!
Je libo 8in 8out zvukovku?
SUK

Levný mikrofon pro nahrávání zpěvu

Příspěvekod BeStHeRo » 14.11.2016 20:55

Zdravím,
přítelkyně si ráda zpívá. Tak jsem si říkal, že bych jí koupil k Vánocům mikrofon, aby si mohla nějaké písničky i nahrát jen tak pro zábavu :) Jelikož však nevím jestli jí to vůbec bude takhle bavit, tak bych jí rád na začátek nechtěl kupovat nic drahého. Říkal jsem si něco kolem 1 500 třeba, klidně i levnější. Vím, že to nebude žádná extra kvalita. Jen mi jde o to, ať je to aspoň trochu poslouchatelné a nezní to jak z mikrofonu za 2 stovky.

Myslíte, že je něco takového reálné? Můžete mi nějaké mikrofony doporučit? Jinak k samotnému nahrávání bude stačit pouze mikrofon, případně stojan, nic dalšího nebude nutné? Moc v tomhle oboru zběhlý nejsem, tak budu vděčný za všechny rady. :)
BeStHeRo
Nový uživatel

Příspěvekod Hendrek » 14.11.2016 21:16

Bude zapotřebí ještě zvuková karta (ne, ta integrovaná v notebooku nebo PC pro rozumný záznam nestačí).
Proto jsem to sloučil s tématem o USB mikrofonech, které jsou vlastně 2in1. Jak mikrofon, tak zvuková karta.
Obrázek
Hendrek
Site Admin

Příspěvekod Filip12 » 16.11.2016 13:12

Zdravím, jaký stojan by si tedy doporučil v této cenové kategorii?
Filip12
Nový uživatel

Příspěvekod Hendrek » 16.11.2016 20:58

Stolní stojan řeš, prosím, v tomto vlákně: mikrofony-a-snimani/stojan-na-mikrofon-stolni-t43406.html
Obrázek
Hendrek
Site Admin

Aký USB mikrofón do 100€

Příspěvekod mmmCCC » 19.10.2017 17:20

Zdravím, poraďte prosím aký USB mikrofón kúpiť do 100€ potrebujem ho na záznam hovoreného slova v interiéri?...
mmmCCC
Nový uživatel

Zpět na Mikrofony a snímání