Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.

Jaky USB mikrofon v dnesni dobe ??

Dynamické, kondenzátorové, bezdrátové, ...

Jaky USB mikrofon v dnesni dobe ??

Příspěvekod Johnysko » 24.08.2011 21:06

Zdravím....věnuji se hudební produkci (ciste domaciho razu - hip hopove instrumentaly) a uz jsem si poridil sluchatka AKG 121 a midi klavesy m audio oxygen 49. Dost jsem toho procetl a nasbiral dost informaci abych se ke koupi techto veci dostal.

Planuji si v brzke dobe poridit i mikrofon jelikoz s kamaradem budeme chystat projekt a ruzne experimentovat (stale se bavime o hip hopove muzice :) ). Ale bohuzel mikrofony to jde naprosto mimo me....pochopil jsem ze kvalitnejsi jsou mikrofony kondenzatorove...ALE...zatim nemam zvukovou kartu a tu bohuzel v blizke dobe kupovat ani moc nechci...coz znamena da se poridit nejaky kvalitni kondak dejme tomu okolo 1500-2000 korun pouze s usb...slysel jsem chvalu na shure...samson....sennheiser...ale kazdy model asi nebude tak svaty...proto se chci zeptat Vas zkusenych na urcite tipy....myslim tim konkretni

Díky moc Johnysko
Johnysko

Re: Jaky mikrofon v dnesni dobe ??

Příspěvekod Sadam.S » 24.08.2011 21:15

Pokud mluvíš o USB, tak to dělá, tuším, jen ten samson (a pak kopírky behringer, afaik).
Ibanez GRX-70L (Rotosound Yellows R10) -> Vox Amplug Joe Satriani
Extralow-end pseudo-španěla AXL Lucida 5207(Martin 80/20 Bronze ExtraLight)
Sadam.S

Re: Jaky mikrofon v dnesni dobe ??

Příspěvekod Wohma » 24.08.2011 21:29

Mrkni na modely od MXL, to jsou dobry mikrofony i normalne (za ty penize), maji USB modelu hodne.
PRS CE24, ENGL Blackmore, Orange PPC412, kotel efektů na pedalboardu
‘Men have become tools of their tools.’ ~Henry David Thoreau
Somnus Aeternus
Wohma
Rádce

Re: Jaky USB mikrofon v dnesni dobe ??

Příspěvekod Johnysko » 30.08.2011 16:28

Dik za rady....koukal jsem a myslim ze klasikou Samson C01U snad nic neskazim...
Johnysko

Příspěvekod pjung » 6.09.2011 15:15

Johnysko píše:Dik za rady....koukal jsem a myslim ze klasikou Samson C01U snad nic neskazim...

Samson C01U jsem vlastnil a upřímně USB mikrofon už bych nikdy nezvolil. Mimochodem, ten Samson má jenom 16-bitový převodník, standardní zvukovky mají aspoň těch 24.
Mikrofon mi přišel vhodný tak na podcasting (něco v tom smyslu bylo myslím napsáno i na krabici), do domácího studia - pokud vyžaduješ trochu kvalitnější zvuk - ne.
Chápu, že je to jednoduché řešení, pokud nahráváš do kompu. Viděl jsem to úplně stejně.
Být tebou koupím tu zvukovku a klasický mikrofon (dynamický, kondenzátorový, ribbon, záleží na co ho chceš). Koupě usb mikrofonu je řešení z nouze a to se mi nikdy nevyplatilo. Nakonec jsem pak složitě prodával, aby mi to pokrylo aspoň část ceny zařízení, které jsem měl koupit hned.
"Don't play what's there, play what's not there"
Miles Davis

pjung

Příspěvekod Nero » 6.09.2011 21:05

pjung píše:
Johnysko píše:Dik za rady....koukal jsem a myslim ze klasikou Samson C01U snad nic neskazim...

Mimochodem, ten Samson má jenom 16-bitový převodník, standardní zvukovky mají aspoň těch 24.

Rozdíl 16 vs 24 bit při jinak stejných parametrech dost pravděpodobně nerozpoznáš.
"Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda."

PetrPeter 1975 - 2008
Nero
Site Admin

Příspěvekod Wohma » 6.09.2011 21:11

Nepoznas, ale muze to byt jedinym rozumnym kriteriem, jak posoudit kvalitu prevodniku. Myslim, ze v teto sfere budou 24-bitove prevodniky lepsi nez ty 16-bitove, nezavisle na headroomu.
PRS CE24, ENGL Blackmore, Orange PPC412, kotel efektů na pedalboardu
‘Men have become tools of their tools.’ ~Henry David Thoreau
Somnus Aeternus
Wohma
Rádce

Příspěvekod stajpik » 20.09.2011 7:58

Mám doma USB mikrofon od MXL a velká spokojenost, takže se určitě podívej po této značce. Já byl kvalitou zvuku velmi překvapen a to jsem byl ze začátku k tomu velmi skeptický. Jediné co mi občas s ním dělá problémy je trocha šumu v pozadí (pokud na nahrávku narveš necitlivě kompresor a všechny tyhlety ...), ale můj druhý majk není na tom o moc lépe. Pro domácí nahrávání ale bohatě stačí, to bez debat. :wink:
stajpik

Dočasné řešení mikrofonu - Prosím o radu :)

Příspěvekod ČarazZ » 6.05.2013 20:16

Ahoj, do ted jsem nahraval hudebni styl Rap se sadou od Behringer (Kondenzator C-1 , Zvukovka FCA202, a mixak Xenix802 - pouzivan spise jen jako napajeni pro mic) Ale cca po 2ou letech mi uz zacala zvukovka vypovidat sluzbu a zvuk zacal proskakovat a tak ruzne :D Jelikoz chci bejt stale aktivni v hudebni creativite tak premyslim o nejakem tom USB microfonu, jako o docasnem reseni kvuli nynejsi financni situaci :) Asi se divite ze by stacila koupit jen zvukova karta, ale zvuk mikrofonu C-1 mi uz tak nejak nevyhovuje a myslim ze ty usb microfony v cenove relaci kolem 3 000KC uz by na tom mohli byt zvukove o neco malo lepe a navic mam v pc jeste jednu zvukovou kartu pripojenou na desce s 24 bitovym zvukem .. jen je pripojeni pouze na 3.5 mm jack takze to na sluchadla ci repro zatim staci. Projel sem si teda nejake ty mikrofonky a zaujali me v me cenove kategorii 2 kousky mezi kterymi se rozmyslim.
A to : M-audio avid vocal studio a Samson C03u.
Vim ze o M-Audio usb microfonu uz tu nejake clanky jsou a hodnoceni je v celku dobre ale rad bych znal nazor i na ten druhy mikrofon v porovnani stimhle.

PS: Kdyz budou navrhy i na jine microfony klidne se podivam a necham si poradit .. jen jak rikam je to docasne reseni abych mohl dale tvorit alespon se stejnou dosavadni kvalitou ci o neco malo lepsi. Az dam do kupy nejake finance koupim zase nejakou lepsi zvukovou kartu s poradnym mikrofonem.
Predem dekuji za nazory a rady
Naposledy upravil Hendrek dne 6.05.2013 22:53, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno s existujícím threadem.
ČarazZ

Příspěvekod pupack » 7.05.2013 21:00

vyber ten, který má odposlech na sluchátka, to bývá většinou největší fígl, že tam není ;) pak se nemůžeš poslouchat tak jednoduše při nahrávání ;) a co tak zběžně koukám na Samson, ten ho nemá, Maudio má, takže bych osobně volil Maudio. kvalitativní mega rozdíly bych v nich nehledal...
"Everybody’s going to remember your songs, it’s just that nobody’s gonna be able to play them" - Bob Dylan talking to The Edge
pupack

Příspěvekod ČarazZ » 9.05.2013 23:17

Oki dekuji skusim to M-Audio :))
ČarazZ

Prosím rady, nový mikrofon a stojan

Příspěvekod Filip12 » 13.11.2016 19:02

Zdravím vás, plánuji kupovat nový mikrofon společně s nějakým stojanem. Chtěl bych co nejlepší zvuk, co se týče odstranění šumu. Mikrofon bude nad notebookem, který občas hezky zafičí. Sloužit bude ke každodenní komunikaci a možná občasné natočení nějakého videa.

Zatím jsem našel tento mikrofon: https://www.muziker.cz/auna-mic-900b-black
A tento stojan: https://kytary.cz/bespeco-msra10/HN132943/

V mikrofonech se absolutně neorientuji, tudíž bych prosil zpětnou vazbu, zda-li je výběr dobrý, případně návrh něčeho jiného. Zajímalo by mně také, jestli mikrofon bude pasovat na stojan.

Děkuji předem za rady.
Filip12
Nový uživatel

Příspěvekod SUK » 14.11.2016 10:19

Stojan od Bespeca neber. Tenhle jsem sice konkretne nevidel, ale bespeco je stejnej sh*t jako warwickovsky rock-veci. Rozpadne se to vetsinou uz pri trosku tvrdsim pohledu, natoz, kdyz se toho dotknes.

Mikrofon na "komunikaci a obcasne natoceni nejakeho videa" poslouzi dostatecne ;) Kazdopadne, principem mikrofonu neni odstranovat "sum" z notebooku, ktery "zafici". Naopak je jeho principem to "zaficeni" snimat. Samozrejme, ma urcitou smerovost, ale to ti v nejakym malym pokojiku dvakrat nepomuze...
Alláhu, na bar!
Je libo 8in 8out zvukovku? A co takhle lampáč?
SUK

Levný mikrofon pro nahrávání zpěvu

Příspěvekod BeStHeRo » 14.11.2016 20:55

Zdravím,
přítelkyně si ráda zpívá. Tak jsem si říkal, že bych jí koupil k Vánocům mikrofon, aby si mohla nějaké písničky i nahrát jen tak pro zábavu :) Jelikož však nevím jestli jí to vůbec bude takhle bavit, tak bych jí rád na začátek nechtěl kupovat nic drahého. Říkal jsem si něco kolem 1 500 třeba, klidně i levnější. Vím, že to nebude žádná extra kvalita. Jen mi jde o to, ať je to aspoň trochu poslouchatelné a nezní to jak z mikrofonu za 2 stovky.

Myslíte, že je něco takového reálné? Můžete mi nějaké mikrofony doporučit? Jinak k samotnému nahrávání bude stačit pouze mikrofon, případně stojan, nic dalšího nebude nutné? Moc v tomhle oboru zběhlý nejsem, tak budu vděčný za všechny rady. :)
BeStHeRo
Nový uživatel

Příspěvekod Hendrek » 14.11.2016 21:16

Bude zapotřebí ještě zvuková karta (ne, ta integrovaná v notebooku nebo PC pro rozumný záznam nestačí).
Proto jsem to sloučil s tématem o USB mikrofonech, které jsou vlastně 2in1. Jak mikrofon, tak zvuková karta.
Obrázek
Hendrek
Globální moderátor

Příspěvekod Filip12 » 16.11.2016 13:12

Zdravím, jaký stojan by si tedy doporučil v této cenové kategorii?
Filip12
Nový uživatel

Příspěvekod Hendrek » 16.11.2016 20:58

Stolní stojan řeš, prosím, v tomto vlákně: mikrofony-a-snimani/stojan-na-mikrofon-stolni-t43406.html
Obrázek
Hendrek
Globální moderátor

Zpět na Mikrofony a snímání