Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.

Mikrofon k NTB

Dynamické, kondenzátorové, bezdrátové, ...

Mikrofon k NTB

Příspěvekod bucenec » 16.11.2016 18:17

Zdravím

Mohl by mi někdo poradit, jaký mikrofon si pořídit k notebooku?
Mikrofon chci mít umístěný u monitoru, je to cca 50cm od úst a potřebuji aby dobře snímal můj hlas.
Našel jsem tenhle, ale nevím, zda je dělaný přímo k ústům, nebo bude zvládat i těch 50cm:

https://www.mironet.cz/zalman-zmmic1-mi ... 857/#popis

Ideální je stereo mikrofon, co mám zabudovaný v notebooku. Ten funguje skvěle, když mám notebook před sebou na stole. Problém je ale takový, že používám externí myšku, klávesnici a monitor, tím pádem mám notebook umístěný vedle na komodě. Když mluvím, tak jsem od toho notebooku asi 2 metry a lidé mě na TS3 slyší slabě, i když se pobavím s citlivostí a boostem. Prostě jsem od notebooku daleko.
Sháním mikrofon v cenové kategorii maximálně do dvou třech stovek (žádné studiové kvality). Nejsem žádný profi gamer, nebo youtuber, ale potřebuji ho na klasické internetové komunikace (Skype, TeaSpeak3 apod.)
bucenec

Re: Mikrofon k NTB

Příspěvekod Hendrek » 16.11.2016 19:54

Už ti odpověděli v diskuzi u toho mikrofonu. Proč se na takový produkt ptáš na hudebním fóru je mi záhadou.
Obrázek
Hendrek
Site Admin

Příspěvekod bucenec » 16.11.2016 22:36

Pokud je špatně, že se ptám ohledně mikrofonu v sekci "mikrofony a snímání", tak potom opravdu nevím, kde jinde se zeptat. (nehledě na to, že na živě.cz mi na to nikdo neodpověděl, a chytráku se tam teda najde...)

Každopádně se myslel, že by mi tady někdo mohl hodit nějaké linky na mikrofony, které splňují moje požadavky v cenové kategorii, jelikož se mikrofonech a jejich parametrech moc neorientuji.
bucenec

Příspěvekod Hendrek » 17.11.2016 9:02

Sekce je správná, ale ptáš se na obyčejný low end mikrofon ke Skype účelům na hudebním fóru, kde jsou požadavky na mikrofon trochu jiné.
Nicméně u toho produktu ti odpověděliz, že je to klopový mikrofon a že optimální umístění je na límec. Větší vzdálenost se projeví horšími snimacími vlastnostmi. To ovšem neznamená, že na Skype nebude stačit. Tam jsou nároky na kvalitu poměrně malé.
Na tom eshopu si v kategorii stolní mikrofony můžeš do dvou stovek vybrat několik mikrofonů včetně stojanu, které jistě splní požadavky na obyčejný Skype.
PS: v této cenové kategorii nemá smysl diskutovat o kvalitativních rozdílech mezi nimi. Kup dle estetických kritérií.
Obrázek
Hendrek
Site Admin

Zpět na Mikrofony a snímání