Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.

di box -na co vsechno a jaky do zacatku

Dotazy, rady, zkušenosti ...

Re: di box -na co vsechno a jaky do zacatku

Příspěvekod cherreda » 18.12.2015 17:42

Máte někdo zkušenost s diboxíkem Neutrik NA2 M-J-TX?
Je to rovnou odzemněné?
http://www.thomann.de/cz/neutrik_na2mjt ... x_258167_0

Obrázek
-jurkovič-vébr-kobrle-parker-takamine-yamaha-schecter-mesa.boogie-amt-fryette-esh-t.c.electronic-digitech-morley-mxr-g.lab-boss-zoom-dunlop-fishman-source.audio-l.a.audio-bss-aphex-okko-seymour.duncan-emg-kent.armstrong-l.r.baggs-rcf-alesis-neumann-jz.mic-shure-spl-t.l.audio-summit.audio-allen&heath-beyerdynamic-motu-rme-presonus-electrovoice-pc-...atpod.-
Cruel
...pádla atd.
cherreda

Příspěvekod Hendrek » 18.12.2015 20:20

Obrázek
Hendrek
Globální moderátor

Příspěvekod cherreda » 19.12.2015 3:46

Tak to je ta lepší varianta. :)
Nevšiml jsem si, sakrpakr.
Díky.

Takže to máme Pangaea 5800 + 672 ... no pěkné. :roll: :) Uvidíme jak to dopadne.
-jurkovič-vébr-kobrle-parker-takamine-yamaha-schecter-mesa.boogie-amt-fryette-esh-t.c.electronic-digitech-morley-mxr-g.lab-boss-zoom-dunlop-fishman-source.audio-l.a.audio-bss-aphex-okko-seymour.duncan-emg-kent.armstrong-l.r.baggs-rcf-alesis-neumann-jz.mic-shure-spl-t.l.audio-summit.audio-allen&heath-beyerdynamic-motu-rme-presonus-electrovoice-pc-...atpod.-
Cruel
...pádla atd.
cherreda

Příspěvekod Hendrek » 19.12.2015 7:08

Můžeš se tu pak o tom Neutrikovi rozepsat, až jej budeš mít vyzkoušený? Dík.
Obrázek
Hendrek
Globální moderátor

Příspěvekod cherreda » 15.02.2016 22:50

Něco o AMT Pangaea zde:
recenze-vasi-vybavy/amt-pangaea-cp-100-t43198.html

Neutrik DI jsem nakonec nekoupil, po všech pro a proti jsem kvůli možnosti odbočení jacku pořídil Fender Micro DI, což je jednoznačně o 500 levnější rebrand Mooer. Fender levnější než čínský origoš, čeho jsme se to dočkali? :roll: :) :)
No dneska jsem ho zkusil s Pangeou do mixu, funguje, ale ještě porovnám kvalitu převodu s BSS nebo LA diboxem, jen tak na ucho, koneckonců Fender dibox asi přehnané ambice nemá, podle mě to bude kvalitou cca Behringer.
Cruel
...pádla atd.
cherreda

Příspěvekod Ivan » 20.04.2016 10:04

Ahoj,
mám Behringer Ultra-G GI100 DI, ktorý zapadá prachom, od kedy som do skúšobne kúpil kombo, ale stále mám nejaký taký pocit, že by sme ho vedeli využiť... Pomôžeme si nejak, keď ho použijem nasledovne?:

1. občas pichnem multiefekt Zoom G1Xon priamo do mixu - čo to spraví, keby som ho prehnal cez ten Behringer? Mal by byť ten signál stabilnejší, čistejší a pod?

2. gitarista hrá na elektroakustiku priamo mono káblom do mix vstupu (s preampom) - tu by mohol ten DI box tomu signálu iba pomôcť, či?

Dik
Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést i spory, ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat.
Ivan

Příspěvekod Hendrek » 20.04.2016 10:24

Spíš bych volil ad 2), samozřejmě vypnutá cab simulace. Ale pokud má už preamp v kytaře a kabel není moc dlouhý, nemusí to být až takový rozdíl.
U Zoomu bych nějaké znatelné vylepšení s pomocí Behringera nepředpokládal, ale můžeš to vyzkoušet. Ten mulťák je stavěný na to, abys jej mohl do mixu připojit přímo (zvolením Line výstupu u amp simulace). Stejně tak můžeš místo cab simulace ze Zooma vyzkoušet cab simulaci z Behra a zjistit, co bude hrát líp.
Obrázek
Hendrek
Globální moderátor

Příspěvekod Ivan » 20.04.2016 10:42

Kedysi som ten Behr. používal s Boss ME-20, ale (a už som to tu na HF spomínal) mixpult mal s tým problém - keď bolo toho veľa, akoby nestíhal a basgitara a klávesy väčšinou vždy potlačili moju gitaru do úzadia, proste tá úroveň signálu mi strašne oscilovala podľa toho koľko toho mixpult musel spracovať. Som myslel, že práve DI box by mal toto eliminovať, ale ne. Práve preto som kúpil kombo. Inak by som bol radšej išiel stále cez ten behringer. mám dilemu, či si ho ponechať alebo predať, preto hľadám preňho nejaké využitie. elektroakustika má preamp, kábel 5m, tak neviem.. ak tam nebude znateľné zlepšenie, nemá to význam.
Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést i spory, ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat.
Ivan

Příspěvekod Hendrek » 20.04.2016 11:31

A co ti brání v tom si to zapojit a vyzkoušet? Tím získáš daleko víc než teoretizováním na fóru :).
Obrázek
Hendrek
Globální moderátor

Příspěvekod Ivan » 20.04.2016 12:31

Jo, jo, vyskúšam každopádne, len som chcel vedieť, či sa DI box používa aj na takéto prípady
Ivan

Příspěvekod Hendrek » 20.04.2016 12:35

Aj na takéto, aj na inakéto :).
Obrázek
Hendrek
Globální moderátor

Příspěvekod fkoomek » 16.12.2016 20:45

Ahoj. Jaký DI-box byste mi doporučili na aktivní elektro-akustickou kytaru? Pasivní nebo aktivní? Z toho, co jsem zatím načetl o DI-boxech, tak by měl stačit pasivní?
Po přečtení tohoto threadu jsem také nabyl dojmu, že DI-box nemusí být nutně potřeba? Zkoušel jsem svou elektroakustiku připojit k externí zvukovce s vysokoimpendančním vstupem a po jeho zapnutí zněla určitě lépe...
Jsou nějaké důležité údaje, na které se při výběru dívat? Opravdu nemá smysl kupovat DI-box v ceně kolem 1000 Kč, např z pasivních tento
https://www.thomann.de/cz/palmer_pan_01.htm
nebo z aktivních https://www.thomann.de/cz/ld_systems_ldi_02.htm
??
Díky

P.S. DI-box chci použít také jako splitter - linkový výstup půjde do komba a XLR do mixu.
fkoomek

Příspěvekod kunec » 17.12.2016 8:35

Stačí pasivní

Sent from my iPad using Tapatalk
Fender Stratocaster SSH Mexico
Digitech GSP 1101
Preamp K1, modul Randall Treadplate MTS, RM4
poweramp Peavey classic 50/50
Chechacab 2x12 vertical Gflex Celestion K100, Homemade 4x12 Celestion V30
Polytune mini,Morley Bad Horsey2 Salvation mode modifikace, midi controler midigrande microdesignum
Morley Bad Horsey2 Salvation mode modifikace
kunec

Příspěvekod fkoomek » 18.12.2016 21:58

Díky. A ještě bych se chtěl zeptat. Když pak připojím k takovému DI-boxu elektrickou kytaru s pasivními snímači, ALE budu chtít využít jen ten linkový výstup THRU (z určitých důvodů...), může být signál nějak ovlivněn? Myslím, jestli se by se mohl zeslabit. Četl jsem totiž, že při použití pasivního DI-boxu s kytarou s pasivními snímači dojde na symetrickém výstupu k zeslabení. Bude se to týkat i toho linkového výstupu?
fkoomek

Příspěvekod cherreda » 19.12.2016 11:08

Pokud je dibox slušný, tak z THRU by měl být signál identický, jen ho odbočuješ a posíláš dál, např. do vstupu zesiku/preampu. Jediná věc, která by mohla degradovat signál z elektrické kytary jsou případné ztráty v konektorech a dalším kabelu - což se u levných diboxů děje relativně běžně, jak ze snímačů leze signál o síle nulanulaprd. Tohle si otestuj prostě jen tak na ucho s/bez. Kdyby signálu z THRU např. spadly výšky, zkus předřadit nějaký efekt se slušným bufferem, za mě klidně Boss, to už záleží na Tobě, jaký jsi fajnšmekr.
Co se týká akustiky, tak pokud máš v kytaře preamp, už posíláš do diboxu vcelku našťavený linkový signál a degradace na THRU hrozí jen u naprostého šmejdu.

fkoomek píše:Četl jsem totiž, že při použití pasivního DI-boxu s kytarou s pasivními snímači dojde na symetrickém výstupu k zeslabení. Bude se to týkat i toho linkového výstupu?

Netýká se, viz výše.
K zeslabení signálu nedojde, ale signál je samozřejmě přechroupaný, o což jde - ze symetrického canon out u většiny diboxů teče signál s mikrofonní impedancí a tudíž se na všech zařízeních strká do mikrofonního canon vstupu - lidi to občas cpou do linkových vstupů přes redukce a diví se, že to je na prd.

Diboxů je bambilion, opět záleží na Tobě, jak jsi náročný. Dibox se obecně spíš podceňuje a přitom je to často vstupní zařízení při nahrávání. Ty úplně levné prostě převod signálu 1:1 mít nemůžou. Takže jestli to chceš na homerecording, tak můj nejoblíbenější dibox poměrem cena/zvuk je LA Audio. LD systems je další čínská kopírka BSS AR133 (kvalitu si netroufnu odhadovat). K Palmer jakožto značce mám trochu větší důvěru. Pokud to chceš na domácí demáčování a občasné live použití, kdyby něco brumilo, asi to bude ok.
Cruel
...pádla atd.
cherreda

Příspěvekod Hendrek » 19.12.2016 11:50

Já jsem nahrával kytaru/basu na desku přes DI box Stagg SDI-ST za pár stovek a zvuk mi přišel OK. Není nutně řečeno, že levný DI musí být špatný. Mám s ním dobrou zkušenost i při live zvučení.
Obrázek
Hendrek
Globální moderátor

Příspěvekod cherreda » 19.12.2016 13:00

Což o to, možné to je. :wink:
Já jsem z levných zkusil jen nějaké dva různé Behringery a jeden Millenium, které rozhodně trochu měnily zvuk - na live bych si je zapojil klidně, na nahrávání jen v nouzi a nerad. Takže když jsem chtěl na nahrávání, vybral jsem si podle měření, které mají Prodance na svém webu (za což jim díky) a koupil jsem klasiku BSS AR133 a uvedený LA Audio DI2. Ty určitě nejsou úplná špička, nicméně já doma řeším jen slyším/neslyším :) a u těchhle jsem změnu nepostřehl. Pak mám v IR pedalboardu ještě Fender Micro DI (což je rebrand Mooer, už jsem tu o něm psal), který při porovnání s/bez taky trochu mění zvuk ála Bhrngr - takže na live v pohodě, to já tak neřeším.
Tož tak, víc k tomu nemám.
Cruel
...pádla atd.
cherreda

Příspěvekod fkoomek » 19.12.2016 16:25

Díky všem za odpovědi! DI box bych chtěl používat jen na živé hraní, takže myslím, že nějaký levnější postačí :)
fkoomek

Příspěvekod SUK » 19.12.2016 17:10

Urcite je fajn mit u sebe DIbox "do zalohy", ale kazdy zvukar miva krabici plnou (mnohdy pomerne drahych) diboxu, takze by pro tento ucel melo stacit si to napsat do pozadavku ;)

a pokud nema, tak se radeji drzet dal ;)

Jinak ja jsem prave koupil Millenium - nejlevnejsi DIboxy, co se asi prodavaji. Jeden pasivni (styl ala ART dPDB), pouzivat ho chci pro nahravani silovyho vystupu z kombicka a jeden aktivni (Styl ala zminovany BSS AR133, akorat cerna krabice).

Dojmy jsou zatim neutralni - funguje to. Z aktivniho dokazu slyset zkresleni (jakoby primichany zkresleny kanal, tak -60dB), kdyz ho zapnu na kombu - jestli to je nejaka indukce v DIboxu a nebo to jde z komba netusim.
Pasiv funguje dle ocekavani.

Nicmene teda, ja bych na instrument level asi nepouzival pasivni, ale spis aktivni DIbox - nemam to nicim podlozene, ale snad bych i rekl, ze nejaky JFETovy vstup s ooobrovskou vstupni impedanci bude pruchozi signal ovlivnovat mene a vystup bude mnohem bliz realite, nez trafo.
Alláhu, na bar!
Je libo 8in 8out zvukovku? A co takhle 80W tranzistorový kombo za 2000??
SUK

Předchozí

Zpět na Ozvučování a osvětlování