Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.

Hledám učitele zpěvu pro bas

Místo, kde můžete hledat (nejen) nové spoluhráče ...

Hledám učitele zpěvu pro bas

Příspěvekod Xiixi » 27.12.2016 19:12

Ahoj všem!

Je mi už 33 a chci se naučit zpívat :) Hlas mám zřejmě bas (atakuju velké D).
Dobrý učitel do začátku je podle mého naprostý základ a bohužel jsem se již VELMI spálil s učiteli na ZUŠ.
Proto zde hledám doporučení na učitele, s kterým bychom dokázali můj hlas zušlechtit. Nevyznám se ovšem v jedné (možná pouze pro mě zásadní) věci. Již jsem si předběžně vybral na hudebka.cz Ivanu Hrušeckou, ale vzhledem k tomu, že nezpívá bas (pochopitelně ;) ), tak nevím, zda to není, jako by fotbalista měl učit hokej - se vší úctou! Zřejmě to je jen má hloupost, že si to vůbec myslím. . . Přesto se raději ptám.
Mým snem je dát hlasu sílu a průraznost v celém rozsahu tak, abych mohl zpívat amatérsky s kapelou, bez mikrofónu (např: rybovu mši atd)
Lokalitou cca Praha, Plzeň.

Předem děkuji za tipy.
Xiixi
Nový uživatel

Re: Hledám učitele zpěvu pro bas

Příspěvekod Hendrek » 27.12.2016 19:17

Ano, myslet si, že bas mohou vyučovat pouze muži s basem je opravdu hloupost.
Hlasové techniky jsou univerzální a použitelné napříč všemi hlasy. Takže klidně zkontaktuj paní učitelku.
Obrázek
Hendrek
Globální moderátor

Příspěvekod starypard » 27.12.2016 19:38

Jelikož já jsem nízko položený basbaryton a zpívám ve sboru většinou bas a měl jsem v životě vždy učitelku (převážně to byly sopranistky), mohu skromně podotknouti, že to je úplně v pohodě. Hodně jsem se naučil.
Zcela souhlasím s hendrekem.
starypard

Příspěvekod Xiixi » 29.12.2016 1:10

Moc děkuju za odpovědi :)
Xiixi
Nový uživatel

Příspěvekod johny_r » 24.02.2017 15:12

Přidávám se ke zmíněnému názoru. Jsem bas a až asi po 10 letech zpívání klasiky/opery jsme s mou profesorkou řešili, zda by nebylo zajímavé pobrat nějaká moudra od chlapa jako takový bonus. Na techniku to vliv ale nemá, učitelé se dělí na dobré a špatné, ne na muže a ženy. Přístup jednotlivých hlasových pedagogů se taky velmi liší, takže je důležité, aby Ti sedl způsob výuky toho konkrétního pedagoga. Pokud budeš mít pocit, že to není ono, zkus někoho jiného.
Kytary: Procházka custom elektická nylonka (smrk, mahagon, LR Baggs. iMix), Seagull S6+ cedar.
Příslušenství: ZOOM A3, Mono M80 VEG-GRY, Mono GS1 Duraweave, kabely Sommer LLX home-made.
Piano: Roland HP-3e
Cajon: Sela CaSela Pro
johny_r

Zpět na Hledám / Nabízím