Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.

Kytara a PC

Zvukové karty, sluchátka, procesory, software, akustika, ...

Re: Kytara a PC

Příspěvekod wjenec » 1.11.2016 22:24

Zdravím, má tady někdo zkušenost s hraním přes iRig do GuitarRig na OSX?? Nemůžu rozjet output v nastavení GuitarRigu...v návodu na GR je napsáno že v Nastavení => Zvuk => a v kolonce- Zvukové efekty přehrávat přes- zadat iRig...bohužel to v nabidce nemám...s GarageBand problém nemám. Neví někdo jak na to?

Předem Díky
wjenec
Nový uživatel

Příspěvekod Pavel K » 29.12.2016 19:18

Ahoj, díky GearPage jsem objevil vánoční dárek od Positive Grid. Slevy na všechny produkty a BIAS Pedal Distortion, BIAS Pedal Mobile pro Ipad a GoBeats Jam App zadarmo. Najdete tady https://www.positivegrid.com/promotions/ Nabídka je platná do 2.1.2017 Stránky softu jsou tady https://www.positivegrid.com/bias-pedal/ Po instalaci bude potřeba soft online aktivovat.

Features
•The most accurate, thorough and versatile pedal modeling software available in the world.
•17 component-level emulation of distortion, overdrive, fuzz and booster pedals included with the introductory release.
•Tone Match Technology captures any distortion pedals or recorded track and creates a matched model.
•Coming soon: Share and download Tone Matched pedals created by signature artists and your fellow guitarists on ToneCloud.
•Fully customizable clipping stage, output stage, power stage, parametric EQ, graphic EQ and studio EQ.
•Seamless integration with BIAS FX,create and add custom distortion to dual signal path.
•Customize the look and feel of your own pedal; change the name, box, panel and knobs.
•Works the way guitarists think: tweak gain and overdrive, swap out tubes and germanium parts, and shape the tone with different equalizers
•Included noise gate and amp room simulator
•Create a virtually unlimited number of custom pedals
•Quick preset facility recalls each of your 8 favorite settings in turn with just one mouse click
Pavel K

Příspěvekod Pavdi » 19.01.2017 12:00

Poprosil bych zkušenější o pomoc, protože zjišťuji, že narážím na na mou neznalost a případně naivní představy a tak se mi nedaří dobrat rozumného řešení. Budu to řešit v linuxu-raspian + Lxde (a umím v něm houby;) )

Čeho bych chtěl dosáhnout:
- Aby mi PC přehrával písničky/podklady
- Abych si mohl určit, jestli podklad uslyším víc vlevo nebo vpravo (PAN)
- Abych do toho mohl hrát na kytaru
- Abych si mohl určit, jestli kytaru uslyším víc vlevo nebo vpravo
- Abych nemusel sedět u PC a pouštět si ručně 1 písničku po 2.

Co mám:
- PC (Raspberry pi3)
- Kytara -> Zoom g1on
- Lexicon alpha

Co bych potřeboval poradit, je de facto jaký software použít, případně jak vhodně pospojovat hardware.
Moje představa je taková, že mám složku písní vhodných ke kytaře a z té složky bych chtěl v náhodném pořadí ty písně hrát a do toho hrát na kytaru. To by mohlo jít slušně pomocí MPD a ovládal bych si to případně v klidu z mobilu. Nepotřebují žádné efekty, ty mi dodá přímo Zoom. Myslím, že pro tento účel se nehodí DAW, protože zvuk nepotřebuji nahrávat ani upravovat, právě s výjimkou toho PANu (doufám, že je správný termín) a případně volume.

V tuto chvíli stejně bojuji, aby mi to vůbec hrálo (systém zvukovku vidí, ale zarytě ji odmítá používat jako default a tak zatím teoretizuji), ale až to vyřeším, tak bych chtěl mít nachystané řešení, jak to používat.

Jsem přístupný jakýmkoliv návrhům, protože tuším, že mám silně omezené obzory a tak mi vhodné řešení může lehce unikat a vymýšlím pak nesmyly. Předpokládám, že jedna část bude JackD, ale že to nestačí.
Cort m200, Zoom G1on, JBL FLIP 3, Lexicon alpha

Jestliže zůstáváš klidný, zatímco ostatní ztrácejí hlavu, je to neklamná známka, že jsi problém nepochopil
Pavdi

Příspěvekod SUK » 19.01.2017 12:13

Jestli chapu dobre .. tak pouzij libovolnej prehravac, kterej umi panning a vyber zvukovky (VLC, Xmms, ... ?). Vystup ze zooma pichni do Alphy a pouzij analog. monitoring.
Alláhu, na bar!
Je libo 8in 8out zvukovku?
SUK

Příspěvekod Pavdi » 19.01.2017 12:18

Myslím, že tím nebudu mít možnost upravit PAN kytary, alpha ma jen volume.

Jestliže zůstáváš klidný, zatímco ostatní ztrácejí hlavu, je to neklamná známka, že jsi problém nepochopil
Pavdi

Příspěvekod SUK » 19.01.2017 12:29

A neni moznost pichnout spis alphu do zoomu? Prijde mi zbytecny az vylozene pitomy takovej signal vubec tahat do procesoru a ven, kdyz s nim nebude stejne nic delat...
Alláhu, na bar!
SUK

Příspěvekod Pavdi » 19.01.2017 12:34

Je, tak to řeším i dnes, ale pořád můžu ovlivnit PAN jen podkladu a ne kytary. Zvažoval jsem i malý mixpult, jako hardwarové řešení, ale nevím, jestli to není přehnané, zbytečné...

Pavdi

Příspěvekod torst » 19.01.2017 13:51

zajímavej problém. Je fakt, že ty mulťáky dovedou kde co, ale nastavení Panu ne, ostatně málokdo to potřebuje. Je to opravdu pro tebe tak důležité? Mě to přijde dost nepřirozené. Když je dobře vyladěnej zvuk, kytara se s nahrávkou přirozeně spojí a stačí, jen když má dostatečnou hlasitost.
Kramer Pacer Imperial, Cherrystone headless, Jolana Diamant, Ibanez RG370DX, Ibanez RG550/570, SX FST57, Fokus SG, Westone LP Std., Dimavery Jazz Bass, jumbo Cremona, efekty Behringer (OD100, OD300, GDI21, GI100), BOSS SD-2, DS-2, Digitech DF-7, PDS 1550, Korg PX1 Pandora, Tom Scholz X100, ZOOM G1on, ZOOM 1010, Marshall DRP-1, MS-2, Ibanez GE-601, PL-5 Powerlead, volume pedál Proel, preamp Engl E530 (CZ copy), Tesla 50(JCM800 MOD), Vermona 212, Peavey Bandit 112, Laney GC30
torst

Příspěvekod Pavdi » 19.01.2017 14:43

myslím, že důležité to pro mě není, protože jsem to ještě nikdy neměl možnost zkusit a "žiju" i bez toho. Jen jsem myslel, že když PAN podkladů (běžně to mám někam k 70%) udělal ohromný skok ve srozumitelnosti, že kdybych totéž udělal s kytarou na druhou stranu, že by to mohlo být super, ale teoretizuji.

Edit: jen upřesním... Hodí se mi to hlavně, když zkouším něco nového, protože dobře slyším jak originál tak sebe a rozdíly vyniknou. U věci co "umím" mě původní kytara moc nezajímá a pak můžu splynout s podkladem a jen hrát dostatečně hlasitě

Pavdi

Příspěvekod torst » 19.01.2017 15:30

Předpokládám, že jde o poslech ve sluchátkách.
Kramer Pacer Imperial, Cherrystone headless, Jolana Diamant, Ibanez RG370DX, Ibanez RG550/570, SX FST57, Fokus SG, Westone LP Std., Dimavery Jazz Bass, jumbo Cremona, efekty Behringer (OD100, OD300, GDI21, GI100), BOSS SD-2, DS-2, Digitech DF-7, PDS 1550, Korg PX1 Pandora, Tom Scholz X100, ZOOM G1on, ZOOM 1010, Marshall DRP-1, MS-2, Ibanez GE-601, PL-5 Powerlead, volume pedál Proel, preamp Engl E530 (CZ copy), Tesla 50(JCM800 MOD), Vermona 212, Peavey Bandit 112, Laney GC30
torst

Příspěvekod Pavdi » 19.01.2017 15:33

Vidíš, to mi úplně uteklo. Ano, jde o poslech ve sluchátkách

Pavdi

Příspěvekod torst » 19.01.2017 16:01

tak snad opravdu jedině externí mixík, nebo PC a karta s min 2 vstupama, aby šlo nastavit Pan. A nebo se smířit s tím středem, bez Panu.
torst

Příspěvekod Skipper » 19.01.2017 16:05

Ve většině 2 vstupých karet jde nastavit Direct Monitoring na Stereo nebo Mono. Mono způsobí, že každý vstup je slyšet v obou sluchátkách. Stereo, obvykle, že 1. kanál je slyšet pouze v levém sluchátku a 2. kanál pouze v pravém. Při zapojení kytary do vstupu zvukovky, lze pak nastavit Direct Monitoring na Stereo, to je jediný ovladač PAN, který mě napadá, který by si mohl použít.
Gibson LP BFG-TG (Nashville, 2007, P-90 + Burstbucker III), Epiphone LP Custom (Hořovice, 1994, 490R + 498T), Epiphone LP Special I (Korea, 1997, R.M.pickups), T.C.Electronic PolyTune, Vox V847-A, MXR CAE MC401 (Boost, Line Driver), Boss DD-3, Marshall JCM 900 SL-X, Marshall 1960BX 4x12", AKG C3000B, Hand Made Cable a Dunlop Jazz III trsátka.
Mapex Q (10", 12", 13", 16", 22", 14-5,5") + Turkish Moderate Series.
Reaper, BIAS Amp, NI Kontakt 5, Toontrack Ezdrummer 2.
Skipper

Příspěvekod Hendrek » 19.01.2017 16:08

A co třeba na Zoomu použít v efektovém řetězci StereoDly, nastavit TimeL=1, TimeR=1, Mix=100, LchFB=0, RchFB=0, Level=100, LchLv=(x), RchLv=100-(x). Nebo si s parametry trochu pohrát a zjistit, zda to může fungovat. Je to jediný efekt, který jsem v rychlosti našel, který má nějaké možnosti nastavení do sterea a dá se nastavit volume pro L a R kanál.
Obrázek
Hendrek
Site Admin

Příspěvekod Pavdi » 19.01.2017 18:03

Díky všem za nápady, jsem rád, že se to tu trochu rozjelo :)
Trošku mě překvapuje, že má představa je tak nestandardní, ale proto se tu ptám, jinak bych to nevěděl. Rozhodně na tom nelpím.
To Hendrek: určitě to aspoň zkusím, už jen proto abych zkusil něco nového ;)
Kdybych něco vykoumal, dám tu vědět a jinak klidně dál pište Vaše tipy.
Jak hrajete vy? Necháte vše na střed a jen si zesílíte kytaru?

Pavdi

Příspěvekod Skipper » 19.01.2017 18:33

Pavdi píše:Jak hrajete vy? Necháte vše na střed a jen si zesílíte kytaru?

Ano, případně použiji DAW, ale na to už jsem moc líný :lol:
Gibson LP BFG-TG (Nashville, 2007, P-90 + Burstbucker III), Epiphone LP Custom (Hořovice, 1994, 490R + 498T), Epiphone LP Special I (Korea, 1997, R.M.pickups), T.C.Electronic PolyTune, Vox V847-A, MXR CAE MC401 (Boost, Line Driver), Boss DD-3, Marshall JCM 900 SL-X, Marshall 1960BX 4x12", AKG C3000B, Hand Made Cable a Dunlop Jazz III trsátka.
Mapex Q (10", 12", 13", 16", 22", 14-5,5") + Turkish Moderate Series.
Reaper, BIAS Amp, NI Kontakt 5, Toontrack Ezdrummer 2.
Skipper

Příspěvekod SUK » 19.01.2017 18:37

Aktualne hraju primo z vystupu na repro do DIboxu :D
Alláhu, na bar!
SUK

Příspěvekod dayslypper » 20.01.2017 3:37

Sám se snažím z mála vymáčknout maximum, ale tohle mi přijde už trochu ujetý. Tu minimalistickou konfiguraci bych chápal, kdybys to chtěl Live. Ale proč na domácí cvičení používat miniPC? To se ti tam neválí něco normální bez problémů s kompatibilitou? :-O

Nejjednodušší a nejlogičtější je samozřejmě se "kousnout" a použít k Lexiconu přibalený SW Cubase LE 5. Od toho to tam je.

Co se týče all-in-one, na tento automatizovaný typ hraní je tu TC Helicon VoiceLive 3 (případně Extreme verzi), a máš to použitelné i na Live. Ale to asi není zrovna zbraň na toho mravence.
dayslypper

Příspěvekod Pavdi » 20.01.2017 8:02

Ale proč na domácí cvičení používat miniPC?

Myslím, že si špatně vysvětluješ, co mě k tomu vede. Není to tak, že bych kupoval Raspi, abych s tím cvičil, ale že mám Raspi doma, k tomu připojený HDD s hudbou a tak přemýšlím, jestli bych s tím mohl cvičit.

bez problémů s kompatibilitou?

Problémy s kompatibilitou jsou způsobeny mou malou znalostí linuxu a tím, že Raspi má některé konfigurační soubory jinde než debian distribuce. To je moc složitá kombinace :D

Chci si opravdu vyřešit domácí hraní, ani bych to neměl moc nazývat cvičení, protože je to spíš opak. Když se mi cvičit nechce a chtěl bych si trochu zahrát, tak abych nehrál sám. Teď pouštím podklad z nokie 6800, mám k tomu i původní tlačítkový ovladač (play, stop, další) a spokojenost. Jen když si vzpomenu, že bych si zahrál něco, co zrovna v mobilu není, tak mám smůlu. Takže jen přemýšlím nad vylepšením

Opravdu mě překvapilo, jak moc mimo běžné zvyklosti má původní představa je, ale žádné kytaristy na slušné úrovni osobně neznám, takže spoustu věcí se jaksi náhodou dozvím mezi řečí tady na fóru. A kolikrát je to fakt šok (třeba když člověk po 20 letech hraní zjistí, že si neumí správně nasadit struny nebo pořádně držet trsátko ;) )

Pavdi

Příspěvekod Tomo90 » 23.01.2017 13:16

pavdi: ten panning v linuxu by měl jít vyřešit jednoduše přes pulseaudio (balíčky pulseaudio, pavucontrol -> možná se na debianu jmenují trošičku jinak, já používám Arch). V pavucontrol by se ti měly potom objevit jak všechny zvukové zařízení, tak i veškeré aplikace, které přehrávají zvuk a u všech by měla být možnost korigovat pravý a levý kanál (viz. obrázek - pouze ilustrační). Dále by to mělo jít udělat přes Jack.
Naposledy upravil Tomo90 dne 23.01.2017 14:36, celkově upraveno 1
Tomo90

PředchozíDalší

Zpět na Studio a recording