Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.

Registrace starých nástrojů s Rosewood hmatníkem - WTF?

Strat, Les Paul, Tele, SG, semiakustické, ...

Re: Registrace starých nástrojů s Rosewood hmatníkem - WTF?

Příspěvekod DoktorZ » 6.01.2017 15:31

Hm.. řekněme že si chci v horizontu 2 let koupit z eBay z USA Yamahu SG2000. Až to dorazí do evropy celníci to zabaví a zničí protože majitel na kytaru z roku 77 nemá papíry o legálním původu palisandru? Nebo mi to zabaví dokud to neprokážu? (jak to asi udělám? :D)
Pokud bych pro kytaru za $1000 měl jet osobně tak se mi prodraží na 4 násobek
DoktorZ

Příspěvekod kodl258 » 23.01.2017 1:07

V sobotu jsem v Hannoveru kupoval novou kytaru a registraci CITES mám uvedenou jako položku v dokladu o koupi. A to má ta kytara z palisandru jen dýhu na hlavě, hmatník je eben. Musel jsem udat jméno a adresu. Jak je to v teď českých obchodech? Kupovali jste v poslední době někdo něco nového?
kodl258

Příspěvekod Kinx » 26.04.2017 17:58

Pokud muzu povazovat Andertons za duveryhodny zdroj, tak na zaklade clanku:

"You can still travel freely with your instrument as long as you are with it and it has less than 10kg or 22lbs of regulated materials. This does not require CITES certification."

takze pokud nekam poletim a zpet si budu chtit privezt nastroj, nic s sebou mit nemusim. Totez snad plati i pro cestu s kytarou z CR za ocean.
Kinx
Rádce

Příspěvekod grock » 26.04.2017 18:44

S tím váhovým limitem je to dobré řešení. Platí i pro poštovní zásilky nebo jen pro příruční zavazadla ?
Gibson LP a SG,Fender tele a strat,Roland ready strat,amp Fender,Vox,Hot,Carvin, Randall a PA(QSC,A+H,Crest,Yamaha,Shure,Audix,AKG,Beyerdynamic,Thomas..)Key Roland,Hohner,efx EH,Boss,Dunlop,TC Helicon,Roland GR20synt
grock

Příspěvekod grock » 21.06.2017 14:57

Nová informace k palisandru - Fender s ním končí u Mexiko řad a Am Elite také. Poslední zásoby dojdou v těchto dnech - viz Frontman.
Gibson LP a SG,Fender tele a strat,Roland ready strat,amp Fender,Vox,Hot,Carvin, Randall a PA(QSC,A+H,Crest,Yamaha,Shure,Audix,AKG,Beyerdynamic,Thomas..)Key Roland,Hohner,efx EH,Boss,Dunlop,TC Helicon,Roland GR20synt
grock

Příspěvekod pain2 » 21.06.2017 19:32

Jojo, ta informace je už delší dobu a přímo z Korejských fabrik mám info, že i ti začínají produkovat kytary s nahrazkama
pain2

Příspěvekod qwer » 21.06.2017 20:01

Zelene mozky po lobotomii vitezi. Hura!
qwer
Odborník

Příspěvekod dArtagnan » 21.06.2017 20:57

Mexika dostanou Pau Ferro a USA eben. To je spíš upgrade než náhražka :-)
dArtagnan

Příspěvekod grock » 22.06.2017 2:46

Mě se RW líbí na LP víc než eben. Na stratu si ho ani neumím představit, za upgrade to teda nepovažuji.
grock

Příspěvekod ajdam » 28.06.2017 8:56

Osobně bych klidně zakázal obchodovat s jakýmkoliv dřevem, pocházejícím z oblastí, kde těžba výrazně poškozuje biodiverzitu. Asi jsem taky zelený mozek po lobotimii :-( Ve chvíli, kdy víme, jaké dopady měla těžba palisandru např. na přírodu Madagaskaru, mi přijde dost malicherné si stěžovat na to, že výrobci od těchto dřevin upouštějí. Spíš se obávám, že tahle aktualizace CITESu přišla trochu s křížkem po funuse.

PS Je jasný, že CITES má své chyby a může být otravný a občas i nesmyslný, nicméně za současné situace je pořád lepší dělat něco, než nic. Na kvalitě vaší muziky se stejně neprojeví jestli máte hmatník z javoru, nebo palisandru... Pokud jste kopyta, tak vás nezachrání ani kytara pocházející z nejhlubšího pralesa :-)
♪♫Fender Standard Telecaster 2007 (DiMarzio Twang King), Jolana Tornado 2010 -> Morley Bad Horsie 2 -> Vox Ice 9 ->Boss CH-1-> Vox AC30CC1 (Alnico Gold)♪♫
ajdam

Příspěvekod grock » 30.08.2017 12:49

Koukám na info o RW na stránkách Thomanna a má radost nad vítězstvím rozumu a váhovým limitem mizí v dáli.
grock

Příspěvekod Pawlik » 1.09.2017 18:24

grock píše:Zlatý dráty, žádný dovoz a jolaňácké hmatníky z namořeného buku....? :roll:

Hele, nech bejt. Galaxisky byly pádla totální, ale třeba moje Jolana Superstar bass FL (z roku asi 87, koupená ve slevě v roce asi 90 nebo 91, to všechny tuzemské nástroje spadly o více než 50% - a pravda, po překopání a s aktivním snímačem Seymour Duncan z roku asi 92 nebo 93)... Před rokem jsem si ji porovnával v jedněch dobrých hudebninách s nástroji aktuálně visícími na hácích, a NIC v ceně do 25t Kč se jí ani neblížilo. (Visel tam taky US precl asi za 45t, ještě o něco dražší Sadowsky a pak nějaký custom boutique za jánevím kolik - a jo, ty teda hrály fakt líp, ale to je mně plat prdný, protože a) na to nemám peníze b) na to nemám hráčsky, abych to uživil :D ).
Pokud ti nevadí polenoidní krk (mi jako občasnému kontrabasistovi a od přírody preclíkáři naopak vyhovuje) tak super nástroj. 8)
Materiály (zdroj: agentura Jedna paní povídala) :
Krk. Javor. Podle pověstí prý z vyšších poloh Jeseníků (ale - ví Bůh a Svatý Václav, jestli to není kec)
Tělo: Něco jako olše, prý to je docela kvalitní a vozilo se to z Rumunska. ale - viz výše. Odhobloval jsem tu nesmyslnou rádobyořechovou dýhopřekližku, která sice hezky vypadala, ale zvukové to zabíjela.
Hmatník: Tváří se jako mahagon, ale asi to bude barvený buk :D , nicméně po více než 25 letech používání nejeví žádné známky opotřebení 8)
P.S. A ještě vyjádření názoru: Zelení magoři nejlépe přírodě poslouží, pokud se nechají zkompostovat. Včetně CITES.
Pravdoláskař pravdu hájí všemu světu navzdory
Za pravdu však on uznává jen své vlastní názory.
Když má někdo pravdu jinou, ten se se zlou potáže
Pravdoláskař lásku svojí bombama mu dokáže. (Zpívej na melodii "hymny" EU)
Pawlik

Příspěvekod krade » 2.09.2017 16:38

pawlik:::trol
Gibson LP Special 1996, Gibson SG Special 2004, Squier Tele Classic Vibe, Mesa Boogie Caliber 50+, ESH 50 wattů, jednokanál, Marshall 1960B
krade

Příspěvekod Pawlik » 3.09.2017 7:22

krade píše:pawlik:::trol

Asi jsem si trochu zatrolil, omlouvám se.
Ale jako "synek z hor" jsem na některá témata poněkud přecitlivělý. Opravdu nesnáším městské ekofašos, kteří, kdyby měli v nadmořské výšce 600 plus pěstovat brambory a ječmen, chcípli by hlady, ale furt kecají co by se mělo a nemělo.
Pravdoláskař pravdu hájí všemu světu navzdory
Za pravdu však on uznává jen své vlastní názory.
Když má někdo pravdu jinou, ten se se zlou potáže
Pravdoláskař lásku svojí bombama mu dokáže. (Zpívej na melodii "hymny" EU)
Pawlik

Příspěvekod Silan » 28.09.2017 19:28

Zdar veřejnosti,
právě jsem se registroval, abych se s Vámi podělil o zkušenost z praxe. Jelikož jsem neměl ani tuchy o něčem jako je CITES, že by se mohlo týkat také mě, tak jsem si objednal z Ebay USA Ibanez z roku 1986, nádhernej kus v původním stavu. Dost jsem se svlažil, když přisel email: The item was stopped at the Global Shipping Centre and has been restricted from international postage. The item will not be sent on to its final destination.
Kytara byla poslána přes Global Shipping Programme (GSP). Program sice garantuje vrácení peněz při nedoručení, což se již stalo, ale dal bych i 2x víc za to abych se shledal s tou kytárkou :(
Důvodem jen a pouze hmatník rosewood. Kytara je nyní majetkem Pitney Bowes, kteří jsou přepravci a co s kytarou bude to netuším. Nedali ani příležitost ten pos.. certifikát doložit (což sice nevím jak bych zvládl), prostě jí zabavili. 3 dojemné emaily do USA nikoho neobměkčili, takže to asi vzdám :( Je to prý povinnost prodejce zjistit si co je a není možné. To je určitě fakt, ale v podmínkách přepravce o tomto omezení není ani zmínka. Prodávající byl na tom totálně stejně jako já, o ničem nevěděl. Nebyl to žádný e-shop, pouze fyzická osoba co měla 2 položky k prodeji..
Závěrem bych chtěl poznamenat, že jsem taktéž proti devastaci deštného pralesa, ale tím že zkonfiskují 30 let starou kytaru toho moc nevyřeší, resp. vyřeší totální..
Podobný nakup nedoporučuji, resp. rozhodně ne s použitím služby Ebay GSP.
Asi bohužel end of story.. můžu sice být rád že aspoň peníze mám zpět, ale rád nejsem :/
Silan

Příspěvekod Pikus » 3.10.2017 8:08

Ty jo, díky, žes o tom napsal... osobně by mě zajímalo, co teď s tou kytarou bude. V lepším případě jí dostane nějakou vnouček/synátor z firmy, co jí zabavila, v horším půjde do ohně, aby se zamezilo devastace přírody... :roll:
Pikus

Příspěvekod Silan » 3.10.2017 8:47

No už jsem napsal těch emailů asi 10, ale nehodlají na tom nic měnit.. V posledním emailu psali, že "item is then liquidated (not destroyed) to recoup some of our loss" tak doufám to pálit nebudou. Snad to bude prodej, ale kde a jak mě nenapsali ani jsem to zatím nenašel :/ V podmínkách má však přepravce velký rozpor, co se týče dovolených věcí na přepravu, v bodě 6. C. ( http://pages.ebay.com/shipping/globalsh ... r-tnc.html ) uvádí, že přepravovat se smí pouze "non-commercial" věci. Naopak podmínky CITES udělují skoro jedinou výjimku pro "non-commercial" a to pak certifikát není potřeba (to se týká ale bohužel zřejmě především případů cestování letadlem apod. a to ještě v případě, že se nejedná o Brazilský Palisandr z Appendixu I) to je poslední co jsem jim poslal, ale obávám se, že to nic nezmění. Každý si termín "nekomerční transakce" vysvětluje úplně jinak. Nicméně jsem jim dal "ultimátum". Buď musí přestat provozovat přepravu, jelikož dle jejich podmínek převáží 99% zboží komerčního charakteru, a pokud zboží naopak považují za nekomerční ať navalej kytaru nebo ať si změní podmínky :D Obávám se, že možnost, že se na mě z vysoka je ta správná :D
Silan

Příspěvekod grock » 4.10.2017 18:22

Není to spíš tak, že "komerční" je prodej přes Ebay bez ohledu na druh zboží ?
grock

Příspěvekod Silan » 5.10.2017 8:09

To je právě to, že výklad termínu nekomerční je dost nejednoznačný (i teritoriálně). Předpokládám, že ale zákon bude nadřazen tomu co si dal GSP do podmínek a ten bude s největší pravděpodobností chápat transakci, při které byla finanční nebo jiná kompenzace, považovat za obchodní. Ten odstavec 6.C bude prostě jen blábol v podmínkách, který nemá vliv na nic, přestože podle něj by GSP mělo evidentně přepravovat věci jen mezi soukromými osobami, a to sice bez finanční účasti.
Pokud to někoho zajímá více, tak tady je vysvětlení zákona v češtině:
https://www.mzp.cz/C1257458002F0DC7/cz/ ... 170403.pdf
a naopak tady je to, jak to chápou američani:
https://www.fws.gov/international/pdf/q ... r-2016.pdf
Jak ale chápu z obojího, tak pokud si člověk chce být jist, tak zboží posílat jedině s certifikátem, nebo si nástroj vyzvednout osobně, ale i tak by se mohli aktivní celníci dotazovat..
V rámci EU jsme samozřejmě OK :D
Silan

Příspěvekod johny_r » 5.10.2017 13:16

Loni jsem slyšel veselou story z US. Profesionální jazzový kytarista (jméno si bohužel nepamatuju) vyrážel na zahraniční turné se svojí prastarou kytarou (jestli se nepletu, možná i mnoho desítek let starou) z nějakého nově CITESovaného dřeva. Protože se o tom doslechl, vznesl dotaz na příslušný úřad, co má dělat. Úřad neodpověděl, takže dotyčný vyrazil. Na letišti ho sebrali, kytaru zabavili a začali vyslýchat. Ve své hlouposti udělal stejnou chybu, jako mnozí před ním - bavil se s policajty a práskl na sebe, že se na ouřadu ptal, co má dělat. Tím se přiznal, že věděl, že vývoz takového materiálu není legální a flastru se už nevyhnul. Takže bacha, upřímně bych se divil, kdyby v EUSR bylo jiné a celníci byli plni pochopení pro to, že si člověk jede na výlet s vlastní kytarou s nějakým kouskem z rio palisandru. Dále bych si vzal příklad z toho, že americký celník poznal CITESové dřevo, zřejmě tedy prošel nějakým školením a domnívám se, že to tady nebude jinak.
Kytary: Procházka custom elektická nylonka (smrk, mahagon, LR Baggs. iMix), Seagull S6+ cedar.
Příslušenství: Acus One Forstreet, ZOOM A3, Mono M80 VEG-GRY, Mono GS1 Duraweave, kabely Sommer LLX home-made.
Piano: Roland HP-3e
Cajon: Sela CaSela Pro
johny_r

PředchozíDalší

Zpět na Elektrické kytary