Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.

Telecaster do 25tis

Strat, Les Paul, Tele, SG, semiakustické, ...

Re: Telecaster do 25tis

Příspěvekod Fořt » 10.01.2017 16:21

Miloš V. píše:Dřevo je olše (takže Tele-klasika

Omyl - jasan tělo, javor krk. Olše je klasika na stratu. Palisandrový hmatník to taky od klasického telete vzdaluje. Ale zdá se, že o to Favorovi ani tak nejde. Nakonec by stratocaster byl pro něj možná vhodnější první elektrická kytara, když už jde o pohodlí při hře ...
Fořt

Příspěvekod qwer » 10.01.2017 16:36

Tak to použité dřevo, to už je asi taková nějaká třešnička na dortu pro perfekcionalisty, kteří to chtějí mít nějak historicky přesně. Sám mám sice tele z jasanu, ale olše mi nepřišla v ničem až tak odlišná. To už větší rozdíl udělají snímače a snad i kobylka. Klasická tele kobylka se dost blbě nastavuje, seřídit tu kytaru je občas peklo. Mě třeba neladící telata dost vadí, pokud někdo hraje sóla, tak to samozřejmě poznat moc nejde, ale v akordech hraných po celém krku to někdy opravdu trhá uši. Klasické tele má taky výztuhu krku přístupnou pod pickguardem od těla, což mě se třeba moc nelíbí (jsem na tyhle věci líný). Klasické zapojení snímačů je taky jiné než známe dnes - kdo by to původní zapojení dnes používal? Ona se prostě celá ta konstrukce tak nějak "uprgradovala", a trochu zestratovatěla. Ono se to samozřejmě pravověrným telecasteristům nelíbí, ale ta kytara šla prostě s dobou a přizpůsobila se. Samozřejmě, pokud se bavíme o lidech, kteří hrají dřevní blues a potřebují k tomu adekvátní autenticky znějící nástroj, tak je asi moderní tele pasé, ale většina lidí, kteří hrají pop, rock a moderní blues si imho užívá těch moderních vychytávek jako je kobylka se šesti kameny, plošší rádius hmatníku, "rychlejší" krky, medium jumbo pražce atd. Ale to jsme asi už OT...
qwer
Odborník

Příspěvekod Miloš V. » 10.01.2017 17:56

Ano, to co napsal qwer bych podepsal (poslední dobou to u jeho příspěvků dělám často) - to s tou kobylkou jsem ostatně uváděl i ve svém příspěvku.
Fořt: palisandrový hmatník není úplně ten nejtypičtější, to musím uznat, ale to že olše není Tele-standard, to jsem nevěděl. Možná je to tím, že v tom skutečně rozdíl není, jak říká qwer, také to můžu potvrdit, hrál jsem i na jasanový a rozdíl pocitově byl, ale ne ve dřevě. Každopádně se za toto moje nesprávné vyjádření omlouvám.
Fender Telecaster
Fender Blues Junior
http://bandzone.cz/falafel
Miloš V.

Telecaster do 25tis

Příspěvekod Kinx » 10.01.2017 22:40

Ad drevo: pro me je origo tele z borovice :) ale to uz je tradicionalismus do extremu.

Ja bych se bazaru nebal ani trochu, sel bych do toho co zminuje grock nebo do jeteho am. Std - pro tu radu mam velkou slabost, navic se daj v pripade potreby dobre modifikovat (kobylky, snimace...) a vybrani na pandero beru jako jednoznacny plus.

Jinak stale plati jedna zasada, tj ze vsechny fendery jsou kus od kusu napric radama. Napr skoro vsechny classic vibe telata co jsem mel v ruce byly super a naproti tomu jsem mel v ruce uz par uplne hluchych am std, deluxe i AVRI telat. Nicmene furt to neni tak zly a na vylozeny koste natrefim jen opravdu malokdy

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kinx
Rádce

Příspěvekod Hendrek » 11.01.2017 11:39

Obrázek
Hendrek
Globální moderátor

Příspěvekod jastud » 11.01.2017 14:05

Není to úplně klasický tele, ale co zkusit tohle? post723661.html?hilit=godin%20session#p723661 Hodně moc muziky za slušný peníze.
Při tanci nesmiju byt žadne prostoje
a hrať se musi aji na levne nastroje.
jastud

Příspěvekod pap » 13.01.2017 17:27

Já bych ti taky poradil ten squier CV 50. Ta kytara je fakt skvělá. Mám jí už léta a je to jedinej nástroj o kterym vim, že ho nikdy v životě neprodám. Když se řekne zvuk telecasteru, tak je to přesně tahle.
Rickenbacker 330, Fender 62 Telecaster custom (Dimarzio Chopper, Dimarzio Twang King), Fender Standard Telecaster, Eastwood Classic 6, Handmade telecaster, Squier Classic Vibe Telecaster, Danelectro Dano 59, Epiphone Dot, Bach les paul pl-3 (Dimarzio Super Distortion), Reversed Squier Standard Telecaster, Fokus hollow maple, Dimavery strat (RM),HB Jazzbass, LINE 6 SPIDER VALVE MKII 212, Danelectro Honey Tone, Orange Tiny Terror, Orange PPC212, VOX AC15

Earl Slick, Johnny Thunders, Paul Weller, Wayne Kramer a další mistři jedovatého tónu.
pap

Příspěvekod qwer » 13.01.2017 18:40

Nevím, co máte pořád s tím Clasic Vibem. V době, kdy ta kytara stála snad 8 tisíc, to byl dobrý kup. Ale teď? 14 tisíc? Upřednostňovat tohle před novým American Standardem?

Btw - Andertons UK nakoupili nějakou nepopulární barvu Stratocaster Classic Vibe a prodávají ho za 250 Liber. To už mi přijde jako super cena za super nástroj a dobrý poměr cena/výkon. Měli jich prý 160 ks, teď už jsou možná vyprodaný...
qwer
Odborník

Příspěvekod Kinx » 13.01.2017 19:01

classic vibe ma celkove lepsi pomer dobrejch kusu nez american standard :) a verze am std bez custom shop snimacu (uz se nedelaj, ale treba nekde jeste budou skladem) budou mit pro majoritu lidi i horsi snimace, "moc studeny a plechovy" (ja tu barvu treba zeru). akorat me u CV telat ktery visely na krame kde jsem pracoval stvalo, ze jsem musel casteji dotahovat vyztuhu nez u cehokoliv jinyho.

ale porad bych samozrejme radeji bral tohle https://www.music-city.cz/fender-americ ... 31251.html

nez novy CV, to jo ;)

nicmene kdybych byl v situaci tazatele, asi bych se priklonil k necemu trochu levnejsimu a tam CV nema obdoby.
Kinx
Rádce

Příspěvekod qwer » 13.01.2017 20:37

Mel jsem v ruce asi 5 kusu, z toho dva na servis. Je to kytara, ktera hraje skvele, ale je to horsi s pouzitymi dily. Kdyz to clovek rozdela, tak z toho cpi low-end. Oba kusy, ktery jsem servisoval, pozadovaly vymenu prepinace snimace. Nulty prazec zadna slava, drevo mi prislo tak nejak totalne zalite v laku, profil krku mi prisel jak pro decka. U vsech 5 kusu bylo lakovani podprumerne, navic mely 3 kusy praskance v laku na krku u prazcu. Nulty prazec zraly na vymenu, snimace nejspis neco ala Tone-Rider. Za me je to kytara, ktera byla uplne super, kdyz stala tech 8 tisic, 14 tisic bych za to nedal ani omylem... Ono to hraje pekne, ale kdyz se clovek potka s dostatkem drahych kytar, tak proste hleda i ty nuance.

A k tomu starsimu American Standardu. Nesnasel jsem vsechny American Standard Telecastery az po ten poslední - ten se mi prostě ukrutne libi a tak nejak kopiruje to, co od moderního telete chci.
qwer
Odborník

Příspěvekod Kinx » 14.01.2017 5:14

napsal jsi to hezky - ano, zpracovani je o neco horsi, pri dlouhodobejsim pouzivani by me asi tyhle veci pomalu stvaly a postupne bych je povymenoval. nicmene zvuk je furt super :) az neuveritelne na to, kolik ta kytara stoji. to u me vsechny ty pocitove nuance a nedostatky ve zpracovani prebiji a kdybych si poprvy porizoval elektriku, asi bych osobne nesel do neceho jako je novej american standard ale spis do toho classic vibu, byt to je samozrejme individualni.

samozrejme cloveka, kterej je zvyklej na custom shop nebo jiny drahy kytary classic vibe neoslni ;) ale me v velmi prijemne prekvapil a do budoucna nejakyho jako nahradni kytaru asi poridim. 14 uz je dost, to uz je vpodstate cena novyho mexickyho standard telecasteru - nahrava jim ale fakt, ze pri primym porovnani CV telata vzdy hrala lip nez ty mexicky standardy :)
Kinx
Rádce

Příspěvekod qwer » 15.01.2017 21:08

Starsi mexicke Standardy mely vzdy dost tragicke snimace, ted je to pry lepsi - nevim, dlouho se mi novejsi mexicky standard do ruky nedostal. Je to ale uz tak nejak hotova kytara, alespon tedy ty starsi kusy, ktere se mi dostaly do ruky - dobra elektrika, dobry nulak, prazce vetsinou ok, mechaniky ok. Staci vymenit snimace a je z toho jina kytara. Ten nastroj taky dost zabiji ta kobylka, kameny jsou z nejake levne slitiny, prijde mi, ze to dost likviduje zvuk. Tu kytaru dost probudi vymena kobylky za klasickou teleci (treba originalni Fender vyjde snad kolem tisicovky). Predelani cele kytary tak vyjde po odprodeji starych dilu na necele dva tisice a jsou to vsechno neinvazivni vratne zasahy, ktere si udela skoro kazdy trohu sikovny kytarista sam doma. Delal jsem to na dvou kytarach a vyhoda je ta, ze na mexiko Standard ty vintage Fender kobylky (a vlastně skoro všechno, treba Barden) krasne sedi. To s USA Standardem je dost problem, protoze na nej proste zadna vintage kobylka nesedi - neco delaji malovyrobci, ale vypada to dost ohavne. Ono na USA Standard sedi tak 5 kobylek od vsech moznych vyrobcu, je to dost velka tragedie :-/ Je ale pravda, ze jsou mezi Mexikama Standard dost mrtvy kusy, na druhou stranu je tech kytar ale spousta po obchodech a vetsinou i v inzerci, takze jde vybral rozumny nastroj.

Squira bych uz predelavat nechtel. Jednou jsem se do toho pustil a byla to ta nejvetsi blbost. Novy snimace, elektrika komplet, novy nulty prazec, mechaniky, kobylka, srovnani prazcu... Pak jsem prodaval ani ne za polovinu toho, co jsem do toho vrazil :-/
qwer
Odborník

Příspěvekod Favor » 16.01.2017 8:16

qwer
Protože do těchto věcí moc nevidím, chtěl jsem se pro zajímavost zeptat, proč se řeší u USA Standardu výměna té kobylky za vintage.

Díky
Furch D22 SR12, Crafter SA TM VS
Favor

Příspěvekod ajdam » 16.01.2017 9:21

Nedávno jsem si na svého Telecastera (MIM Standard) dal vintage kobylku. Přiznám se, že jsem to udělal kvůli vzhledu kytary :-) Jestli se konal nějaký rozdíl ve zvuku , nedokážu posoudit. Rozhodně se to hůř šteluje.

Traduje se, že by pak měla mít kytara plnější a teplejší tón, někdo zas tvrdí, že má kytara pak perkusivnější zvuk a víc twangu... Kdosi (tuším hyenik) tu na fóru zveřejnil zvukové srovnání různých telecích kobylek, to by ti mohlo napovědět.
♪♫Fender Standard Telecaster 2007 (DiMarzio Twang King), Jolana Tornado 2010 -> Morley Bad Horsie 2 -> Vox Ice 9 ->Boss CH-1-> Vox AC30CC1 (Alnico Gold)♪♫
ajdam

Příspěvekod arcilucifer » 16.01.2017 9:58

ajdam píše:Nedávno jsem si na svého Telecastera (MIM Standard) dal vintage kobylku. Přiznám se, že jsem to udělal kvůli vzhledu kytary :-) Jestli se konal nějaký rozdíl ve zvuku , nedokážu posoudit. Rozhodně se to hůř šteluje.

Traduje se, že by pak měla mít kytara plnější a teplejší tón, někdo zas tvrdí, že má kytara pak perkusivnější zvuk a víc twangu... Kdosi (tuším hyenik) tu na fóru zveřejnil zvukové srovnání různých telecích kobylek, to by ti mohlo napovědět.

Přiznám se, že se to kurevsky blbě šteluje a rozštelovává. Už na to přišel takový Keitch Richards, že tam žádný rozdíly ve zvuku nejsou a pro větší pohodlí ladění používá viz foto. někde jsem s nim četl rozhovor, kde se k tomu vyjadřuje. Buď je dobrá kytara, nebo špatná. Jestli si fakt někdo myslí, že "vintage" kobylka s Compensated Bridge Saddles něco vyřeší, tak si může klidně přijít vyzkoušet! Zklidněte prosím meditaci nad kobylkami, než Favor začne nakupovat kabely za desítky tisíc. Mám Tu samou s těmi šesti kameny a zkoušel jsem ruzne typy, custom shop, american vintage a co jsem zjistil..(akorát u doktora to, že jsem před čtyřicitkou přišel slušně o sluch) buď kytara hrála, nebo ne..
Favor. moje rada - hrej a nelaboruj s kukoti..ama! nebo hrozí, že se nakazíš forovým fajnšmekrosvstvím a to se pak složitě léčí.
Obrázek
Fender Telecaster Am. Deluxe 92" -> Fulltone OCD -> Fender champ 68"
Gibson SG Standard -> Pro Co RAT2 -> EHX electric mistress "green" 78" -> EHX Memory Man deluxe 07" -> Matamp head –> Orange.
arcilucifer

Příspěvekod ajdam » 16.01.2017 10:11

No. volil bych buď 3, nebo 6 kamenů. Kobylku ála Keith Richards bych si teda na tele nedal :-D
♪♫Fender Standard Telecaster 2007 (DiMarzio Twang King), Jolana Tornado 2010 -> Morley Bad Horsie 2 -> Vox Ice 9 ->Boss CH-1-> Vox AC30CC1 (Alnico Gold)♪♫
ajdam

Příspěvekod qwer » 16.01.2017 10:31

Favor píše:qwer
Protože do těchto věcí moc nevidím, chtěl jsem se pro zajímavost zeptat, proč se řeší u USA Standardu výměna té kobylky za vintage.

Díky

Někdo prostě preferuje zvuk těch starých tříkamenných kobylek nebo prostě jen experimentuje. Každému sedne něco jiného. Na současném American Standardu je imho kobylka velmi povedená - je to tedy hodně do "strata", ale mě to třeba nevadí. Zvuk má vyrovnaný a imho daleko lepší než starší kobylky na Americkém Standardu nebo Deluxu. Ty jsou masivní, říká se jim "bloky", vyrobeno ze spékané oceli. Nikdy mě nebral jejich zvuk a úplnou tragédií pro mě bylo to, že mají šroubek na oktávy nestředový a kamínek tak ujíždí. Tragický design, nechápu, že s tím Fender prodal statisíce kytar a nikomu to nevadí.

Jak jsem ale už psal, na novém USA Standardu je kobylka super. Mám ji na svém CS teleti a nedám na ni dopustit, a to jsem zkoušel třeba i "boutique" záležitost od HipShot.
qwer
Odborník

Příspěvekod qwer » 16.01.2017 10:40

ajdam píše:Nedávno jsem si na svého Telecastera (MIM Standard) dal vintage kobylku. Přiznám se, že jsem to udělal kvůli vzhledu kytary :-) Jestli se konal nějaký rozdíl ve zvuku , nedokážu posoudit. Rozhodně se to hůř šteluje.

JJ, kobylky se třema kamenama se seřizují prostě blbě. Rozdíly ve zvuku tam jsou. To video od Hyenika bylo fajn, docela to tam bylo slyšet. Jen ať nedojde k mýlce - v tom videu je u American Standard, je to ale ta stará kobylka s block ocelovými kameny. Na novém Standardu jsou plíšky, hraje to úplně jinak.
qwer
Odborník

Příspěvekod Kinx » 16.01.2017 11:01

Je tu nekde test, ta puvodni kobylka ma trochu specificky plechovy zvuk, pri beznym hranim bych to asi nezjistil, ale pri porovnavani a/b na nahravce to trochu znat je. Ma to ale asi takovej vliv jako material trsatka, tj pomerne malej

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kinx
Rádce

Příspěvekod kos99 » 18.01.2017 8:41

nejlepší cesta jak koupit kvalitní nástroj je sledovat bazar do 25tis je tam Telátek dosti
apráty:
ESH MK II 100w plus ESH 412XXL , Engl Screamer 50combo
efekt: Digitech RP 7 a 6 , Flanger DOD 75B, Line6 HD500 hlavní efekták , TC flasback delay, TC Corona chorus
Kytary: Strat z.Vavruša HB+mHB, , Al Stevens Strat ,Ibanez 970 premium
snímače:RM pickups -F4,RM Custom Alnico.-RM V.V.rails - RM Clasik rails, Sky Pickups, DiMarzio Fred a PAF pro , SD sh8 , kabely:Proel cable, Cordial ,
kos99

PředchozíDalší

Zpět na Elektrické kytary