Stránka 1 z 1

Power mixpulty - the t.mix PM800 x Behringer PMP530M

Napsal: 2.09.2013 13:53
od wifi112
Zdravím... chci se zeptat... moc mi takové věci ještě neříkají...
Za prvé, co říkáte na power mixpulty? :)

S kapelkou potřebujeme do zkušebny ,,něco,,... Pak bychom to využívali i na ozvučování kulturních akcí, koncertů atd...

Ptám, se, zda-li je lepší si koupit http://www.thomann.de/cz/the_tmix_pm_800.htm či http://www.thomann.de/cz/behringer_pmp530m.htm ... Behringer je pro mě relativně osvědčená značka a má trochu víc wattů, ale nejsem si jist, zda-li je 5 vstupů málo...

Páni odborníci? :)

Re: Power mixpulty - the t.mix PM800 x Behringer PMP530M

Napsal: 2.09.2013 14:04
od Hendrek
Než poradí páni odborníci, tak alespoň můj názor. Oboje je low-end vybavení. Levné a kvalita tomu bude odpovídat. Pokud můžeš, tak na výrobky těchto značek raději nekoukej. Do zkušebny pro garážovou kapelu budiž, ale nějaké zvučení akcí bych tomu nesvěřil.

Nějaký Behringer (přesný typ nevím) máme nainstalovaný ve firmě v zasedačce na ozvučení prezentací, apod. Celkem často a ochotně to brumí. Příčinou brumu může být samozřejmě cokoliv, ale i tak bych si od Behringera "profi" vybavení nekoupil.

Re: Power mixpulty - the t.mix PM800 x Behringer PMP530M

Napsal: 2.09.2013 14:26
od Marylin
Zkus napsat jaké je obsazení vaší kapely a co máš za bedny? Od toho bychom se mohli odpíchnout dále...

Behringer bych z princupu zavrhl už jen pro to, že má 5 vstupů, což mi přijde na solidní ozvučení klasické kapely málo...

Ten Tmix je na tom se vstupamu už trochu líp, ale taky to nebude žádná hitparáda :-)

Osobně považuji powermix již za překonaný systém... Vydal bych se cestou aktivních beden a "klasického", min. 12-16ti vstupého mixu... Samozřejmě pokud to aspoň trochu myslíte s ozvučováním vážně... (píšeš, že to chceš nejen do zkušebny, ale i na ozvučování koncertů).

Re: Power mixpulty - the t.mix PM800 x Behringer PMP530M

Napsal: 2.09.2013 14:35
od Letho
Podle mě powermixům na FOH odzvonilo, nemá to už smysl.
Nevýhody jsou: ztráty na dlouhých silových kabelech ( zde si spočítej Tvůj úbytek http://www.electrovoice.com/cableloss.php ), fakt, že silový kabel je drahý a těžký (oproti XLR kabelům apod) a navíc je koncepce powermix oproti koncepci mix + konce nevýhodná v tom, že nemůžeš například prodat jenom koncáky a koupit silnější.
Výhody snad jen pro kapely zvučící se z podia, že se nemusí vláčet extra bedna/rack apod.
Do zkušebny to je jiná, tam je to v podstatě jedno, ba ještě by powermixy mohly být levnějším řešením než mix+konce.
Podle mě by jsi si měl pořídit třeba něco od Mackieho v konfiguraci mix+zes. Konkrétní poradím až se svěříš s rozpočtem, reprem apod...
EDIT: 2Marylin : rychlíku :)
EDIT2 : Asi to bude klasická situace, kdy kapela nechce být závislá na externích zvukařích. Dělej, jak uznáš za vhodné, buď můžeš mít podprůměrné ozvučení za nějaké jednorázové peníze (jakože investice aby to hrálo tě nemine) nebo kvalitní zvuk od profíka nebo poloprofíka za "paušál"
LTH

Re: Power mixpulty - the t.mix PM800 x Behringer PMP530M

Napsal: 2.09.2013 15:51
od Marylin
Ze záčátku jsme s kapelou podobně uvažovali jako tady wifi112. Lepili jsme všechno za co nejmíň peněz a taky to tak vypadalo. Začátky jsou vždy těžké, ale ta technika co jsme tehdy měli nám to vše jen znechucovala :-) Vše se zkrátka sralo.. Většinou tehdy, když jsme se pokoušeli sami zvučit... Výsledkem byli znechucení muzikanti (my :-) ), ale co bylo horší tak i posluchači.

Dospěli jsme k závěru, že pokud to má za něco stát, tak se musí dát love do pořádné techniky anebo se na to vykašlat, zkušebnu si základně ozvučit a na živo zavolat kámoše, který nám za 1500,- kč ozvučí minifest o 4 až pěti kapelách... Výsledkem je kombinace obojího :-)

Fandím nadšencům, sám se za takového považuji, ale bez utrácení se to zkrátka kvalitně nedá udělat :-) Není peněz, není lásky...

Re: Power mixpulty - the t.mix PM800 x Behringer PMP530M

Napsal: 3.09.2013 20:39
od Letho
Tak tady máš můj návrh, předpokládám, že momentálně nemáš nic a taky nevím co a v jak velkých prostorách by se hrálo:

mix http://eshop.prodance.cz/profx16/d-95904/
bedny PA 2x http://eshop.prodance.cz/art-310a-mkiii/d-97020/
bedny Monitor 1x http://eshop.prodance.cz/art-310a-mkiii/d-97020/
Celkem s DPH : 47 913,- Kč
Kabeláž, stojany a mikrofony si řeš sám, pokud si nevíš rady, ptej se.

Toto považuju za základ, s tím, že pokud chceš investovat více, můžeš pořídit třeba ART 312A, nebo tohle http://eshop.prodance.cz/k8/d-93857/ , případně verzi s 10" či 12" reprem. Naopak pokud nemáš možnost tak velké investice, můžeš risknout třeba dB Technologies Cromo 10 a menší mix (třeba ProFx12)
EDIT : Někdo si asi zase poklepe na čelo, že opět doporučuju ART310A, ale kdo je má, tak ví, že za tu cenu to hraje velice dobře. Stejně tak mix Mackie je slušný a neporuchový (můžeš se taky kouknout do nabídky A/H a série ZED)
LTH