Stránka 1 z 1

Špatná citlivost padu?

Napsal: 6.07.2018 10:43
od pentan
Zdravím kolegové, chtěl jsem se zeptat... obdržel jsem staré plástve od Dynacordu, co se dodávaly s modulem Percuter, tuším rok 1980 a prešovský analog Seak ADM 5...sestava byť v podobě ala Simmons, pěkná, ale mám problém s citlivostí. Pokud se netrefim přímo doprostřed plochy padu, tak to vynechává, i breaky je třeba hrát stylem ta ta ta.. :) Rozebral jsem tedy pad a je osazen klasickým piezomenicem... předpokládám, že kdysi byl osazen malým reproduktorem. No a můj dotaz zní, zda se citlivost zhorší, pokud bych do padů ty reproduktory vrátil zpět, namísto piezo, nebo je třeba hledat problém v modulu a neebo přidat piezo i na další místa plochy. Děkuji za rady :)

Re: Špatná citlivost padu?

Napsal: 6.07.2018 17:01
od Tube Guru
Zdar, jestli máš ty původní reproduktory pro všechny pady, vrať je tam a bude to OK. Piezoelement je něco zcela jiného než reproduktor (zde ve funkci dynamického mikrofonu). Piezoměniče jsou dobré tak pro nějaké "low-end" bicí pro děti.

Re: Špatná citlivost padu?

Napsal: 15.07.2018 19:18
od pentan
Zdravím, tak pady jsou po osazení reproduktory a rozehrálo se to pěkně. Sice nejsou originál, ty jsem k tomu bohužel neměl, ale po 40kc jsem sehnal sluchátkove s papírovou membránou při 8 ohmech a hraje to dobře. Jediný problém mám s kopakem.. reproduktor byl od výroby montovaný bokem od beatru a zda se mi, že na to musím dupnout trochu víc. Vzhledem k tomu, že plocha je z plastu, mám strach, že to při hře praskne. Nebude lepší ho umístit doprostřed na kladívko, nebo je to tak dobře a pouze poladit citlivost modulu? Eventuálně, kdyby měl někdo schéma ADM 5, uvítal bych všema deseti, na netu o něm není prakticky nic. Díky moc

Re: Špatná citlivost padu?

Napsal: 15.07.2018 22:01
od Tube Guru
Zdar, možností nápravy je více:
1. Zvýšit citlivost modulu, je-li to snadné (nějaký trimr?)
2. Použití reproduktoru s vyšší impedancí (16Ω, případně 32Ω) - dá vyšší výstupní napětí než 8Ω repro, což by mohlo stačit.
3. S umístěním repra bych asi nehýbal, výrobce by to měl mít "vychytané" a jiné umístění by mohlo zapříčinit nějaké nežádoucí nepředvídatelné chování.
4. Možná by stálo za úvahu použití trošku většího průměru reproduktoru pokud to úchyt dovoluje. Malé reproduktory se pro nízké kmitočty moc nehodí, mají tam velmi malou účinnost.
Schema ADM5 nemám, ani nevím co to je; zkratka mi taky nic neříká, je česká nebo anglická? Že by Acoustic Drum Module? NEVÍM.
Věřím, že to zvládneš jen aplikací prvních dvou bodů. Ať se to podaří! :)