SQUIER Deluxe Hot Rails Strat® (elektrická kytara)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
ASmith
Příspěvky: 217
Registrován: 2.01.2010 10:39

SQUIER Deluxe Hot Rails Strat® (elektrická kytara)

Příspěvek od ASmith » 25.09.2011 9:43

Diskuze k této recenzi - recenze-vasi-vybavy-f61/squier-deluxe-h ... 26983.html


_______

SQUIER Deluxe Hot Rails Strat®
(černá)

Pořízeno: Červenec 2011
Fotky: http://www.ulozto.cz/10099176/squier-hr-strat-rar

Základní parametry

• Tělo: lípa
• Krk: javor
• Hmatník: palisandr
• Počet pražců: 22 Medium Jumbo
• Šíře 0 pražce: 42mm
• Menzura: 648mm
• Ovládání: Volume, 2x Tone
• Přepínač: 5-ti polohový
• Snímače: 3xDuncan Designed™ HR-101 Hot Rails Pickups
• Kobylka: Twin-Pivot Tremolo
• Mechaniky: Die-Cast
• Pickguard: třívrstvý

Výběr

Po mé předchozí zkušenosti z kytarou CORT KX5 (superstrat), jsem zjistil že jsem nakloněn spíš klasickému Stratu. Co na tom že jeho tvar a konstrukce je stará půl století, pro mě je to prostě nejlepší kytara jakou kdy svět spatřil. Při výběru jsem měl jedoduchá kritéria. Cena do 8 tisíc a musel to být strat - a nejlepší kopie Fenderovského strata dělá přece Squier, takže ohledně zančky jsem měl hned jasno. A za druhé, potřeboval jsem ho osadit tvrdšími snímači. Proto když jsem viděl Hot Rails strata s jeho snímači už v základu, měl jsem jasno co chci. Vzhledem k tomu že nejvíce poslouchám Maideny a Dave Murray je mým velkým vzorem, tahle kytara pro mě byla za tuhle cenu ideální volba.

Zpracování

Je to prostě strat, takže nebudu rozepisovat rozměry těla a rozteč rohů. Každý snad někdy měl tenhle nástroj v ruce tak si asi umí představit jak se drží. Kytarou jsem si jel osobně vyzkoušet do Prahy. Byla dobře seřízená (oktávy, dohmat) a potažená strunami Fender 9-42. Krk je javorový s velkou 70's hlavou. Hmatík je tmavší a Medium Jumbo pražce pěkně usazené. Na pohmat je velmi příjemný a „Strato-filům“ krásně sedne do ruky. Jediné co mě překvapilo, bylo že hmatník byl cca o ½ nižší než u jiných kytar které jsem zatím držel v ruce. Těžko říct, jestli je to schválně, nebo vada tohohle kusu, ale při hře to nijak nebrání. Tělo je černé, s lesklým lakem navrch. Úchyty řemene jsem nezkoušel, protože ty jsem ihned vyměnil za zámky, takže nemohou posoudit jejich výdrž. Pickguard vypadá bíle, ale ve skutečnosti jde o jakousi mírně zažloutlou bílou barvu.

Zvuk, HW

Kytara je vybavená klasickými Die-cast mechanikami, které ale (zatím) fungují velice spolehlivě, jenom G-čková mechanika jde o něco více ztuha než ostatní. Na druhé straně drží struny napnuté Twin-Pivot Tremolo, usazené na dvou čepech. Dohmat se dá jednoduše seřídit a celá manipulace je velmi jednoduchá. Funkčnost tohoto tremola mě velice mile překvapila, protože při seřízení a promazání ploch (srážeče, nultý pražec, kameny), které jsou hlavní příčinou rozlazení při používání tremola, drží kytara ladění i při drsnějším používání páky. Bohužel jediné a asi nejslabší místo tohoto systému je samotná páka, která se mi již po několika dnech celkem dost „vyčvachtala“ ale problém nebyl nikterak velký – stačilo omotat závit páky bílou PTFE těsnící páskou a problém byl vyřešen.

Teď už ale ke zvuku. Kytara byla testována na kombech Crate FW65 a FW15. Musím uznat že kdo chce hrát jako Iron Maiden a za levné peníze, tomu můžu tuhle kytarou klidně doporučit. Snímače Duncan Designed HR-101 jsou něco mezi zvukem SC a full size humbuckerem. Jsou středovější než klasické HB, nemají tak hutné basy jako HB, ale mají skvělý drive. Čistý zvuk na krkovém snímači je vcelku pěkný a podle mě dost podobný SC. Pro kytaristy kteří často sólují na krkový snímač (po vzoru Davea Murrayho) je tahle kytara jako stvořená. Krémový a tekutý zvuk při sólovaní (na zkresleném kanále) je podle mě naprosto nádherný. Na středový snímač často sóluji blousevé kousky s nakřáplým zvukem. V kombinaci s komby Crate, které mají velice dobré zkreslení z této kytary dostanu bez problému klasický „maiden sound“.

Shrnutí

Za moje peníze ( cca 6800,-) jsem s kytarou naprosto spokojen a nevyměnil bych jí ani za skoro jednou tak dražší superstrat Ibanez série S, mého kolegy z kapely. Kytara je pohodlná a zvukové i funkčně mi naprosto ve všem vyhovuje. Pokud vás napadnou nějaké dotazy, klidně se ptejte, rád je zodpovím.

Koupil bych si kytaru znovu?

Určitě ano.
Cort KX5 WP / Squier Affinity strat '99 /
JOYO Vintage Overdrive (TS 808)
Peavey Royal 8 head / Joyo JA03 SuperLead
Reprobox 1x12 / sluchátka Superlux HD681B

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“