Bazar hudební nástroje Hudební nástroje

Hudební fórum

Diskuze o všem, co souvisí s hudbou a hudebními nástroji.
 

Jak nejlépe nahrávat ve zkušebně ?

Zvukové karty, procesory, software, akustika, ...

Jak nejlépe nahrávat ve zkušebně ?

Příspěvekod tomek » 14.03.2011 10:06

Ahoj , dlouhou dobu mě trápí jedna věc , když dodělávíme s kapelou nějakou písničku nemůžeme si ji nějak poslechnout , jen nahranou na mobil a to je na dvě věci . Pamatuju když byl ještě čtyřstopý magnetofon , sice kvalita nebyla nic moc ale dalo se to poslouchat . Nedávno jsem na toto téma mluvil s prodavačem v hudebninách a ten mi doporučil http://www.muzikant.cz/zvuk-a-nahravani ... -26567.php ... a touto cestou bych vás chtěl poprosit o radu děkuju
Uživatelský avatar
tomek
 
Příspěvky: 4
Registrován: 22.06.2010 14:29

Re: Jak nejlépe nahrávat ve zkušebně ?

Příspěvekod Nero » 14.03.2011 18:45

Na tyhle záznamy nápadů jsou rozhodně nejlepším řešením tyhle mobilní rekordéry. Poslední dobou jsou poměrně "v módě" výrobky od Zoomu, tak bych koukal třeba tím směrem.
:: PRS Custom 24 :: Ibanez SZ 520FM [DiMarzio D-Sonic & Air Norton] :: Ibanez PF 20 :: Mesa Boogie F-50 Combo - na prodej ::
:: Hermida Zendrive :: Malekko Ekko 616 :: Dunlop Tortex Jazz H3 :: E-Bow Plus ::


Do not go where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.

PetrPeter 1975 - 2008
Uživatelský avatar
Nero
Site Admin
 
Příspěvky: 21978
Registrován: 15.07.2007 14:21
Věk: 21
Bydliště: Praha / Brno

Re: Jak nejlépe nahrávat ve zkušebně ?

Příspěvekod luckyduck » 15.03.2011 15:00

Prave resim podobnej problem a to, co psal treba Pupack v sousednim tematu
studio-a-recording/nahravani-alba-v-hd-kvalite-t24310.html
i to co pise Nero tady me uz rozhoupalo, abych dal sanci Zoomu H2
http://www.zoom.co.jp/english/products/h2/
Do budoucna s kapelou dame dokupy poradne ozvuceni pres mix atp, ale to je precijen beh na dlouhou trat - predevsim financne. Takze zatim snad bude stacit ten zoom na zaznamy zkousek a treba i na nejake provizorni demo na bandzone atd :)
A btw na thomannu maj ted tuhle sikovnou vecicku pod 4 tisice ->> uz mam objednano ;)
http://www.thomann.de/cz/zoom_h2.htm
kytary: Epiphone Les Paul Standard (Korea 1995, SD SH1 + SD SH4 push/pull) // Ibanez V72ECE BK // efekty: Screaming Treen & Moon Vibe by Electronic Orange
komba: Jensen 15" 18W Heavenly Blues Machine by MMJUZ // Old Dirty Sound 5W by MMJUZ // Blackheart BH15-112

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
“Constantly choosing the lesser of two evils is still choosing evil.” ~ Jerry Garcia
Uživatelský avatar
luckyduck
 
Příspěvky: 66
Registrován: 23.07.2010 11:09
Bydliště: Brno

Re: Jak nejlépe nahrávat ve zkušebně ?

Příspěvekod shoooter » 15.03.2011 15:52

Mám Roland R-05 a je to solidní věc.
Martin D-28 ♦ D-TAR Multi-Source Wave-Length
Art&Lutherie AL12E-AB ♦ Godin Quantum I EQ
Furch D-61
Shure Beta 58A ♦ AKG C1000 S
M-AUDIO Fast Track PRO ♦ Roland R-05
Uživatelský avatar
shoooter
 
Příspěvky: 545
Registrován: 12.09.2010 10:42

Re: Jak nejlépe nahrávat ve zkušebně ?

Příspěvekod Favor » 18.01.2012 0:24

Zdravím.
Tak jsem přemýšlel jak nahrávat nápady a režii písniček ve zkušebně, popř si udělat nějakou tu demonahrávku.
Notebook a externí kartu ač třeba kvalitní s více vstupy jsem zavrhl, protože by se mi s tím fakt nechtělo tahat. Stačí mi to co tahat musím :) .Takže jednu věc a pokud možno kompaktní v rámci možností.

Nejdříve jsem myslel, že koupím oblíbený Zoom H2 ale pak jsem narazil na Boss BR80 http://kytary.cz/boss-micro-br-br-80/HN116443/ a ten se mi moc zalíbil.
Pro kapelu skládám písničky, takže bych ho využil i na tvorbu.

Říkal jsem si že těch 6tis. je strop ale znáte to...tak jsem narazil na Boss BR800.
http://www.audiotek.cz/product-41598-boss-br800 Ten má již 4 mikrofonní/linkové/nástrojové vstupy s možností nahrávat 4stopy najednou.
Tam už by se dali bicí nahrát na čtyři mikrofony a potom dalsí tři nástroje co máme a zpěv( základ). Zpěv a vokály by jsme s kapelníkem nazpívali v klidu doma do PC, kde mámSoundcraft Compact4, EMU1212,VTB1 ,Tbone SCV300 a AudixOM5.(Vybavení je amatérský ale píšu to jen pro to, že ty hlasy máme kde přezpívat).
Ten Boss se mi líbí tím že by měl posloužit jak pro nahrávání ve zkušebně tak pro tvorbu písniček kdekoliv. 8)

No a na závěr jsem našel ještě jeden šikovný rekordér a to Zoom R24:
http://kytary.cz/zoom-r24/HN114222/
To je ale zase o něco víc rekordér než zaměřený pro tvorbu (pokud jsem to správně vyčetl) a tem Boss se mi v tom zdá vyváženější. Je mi jasný že pokud chci dvě věci v jednom vždycky to bude kompromis.
Teď jde o to vybrat správnej. A na Boss BR1600CD už fakt nemám, takže tohle je fakt strop! :D

Je mi jasné že výsledek nebude nej ale na demo by to si myslím, mohlo stačit.

Díky moc za vaše názory.

Vlasta
Favor
 
Příspěvky: 49
Registrován: 8.09.2010 11:19
Bydliště: Praha

Re: Jak nejlépe nahrávat ve zkušebně ?

Příspěvekod Favor » 19.01.2012 0:56

Tak pořád přemýšlím nad tím řešením nahrávek ze zkušebny.
BossBR800 co jsem se dočetl na netu má problém s nahráváním do Wavu a musí se používat nějaký převodník. Na dotyková tlačítka taky nejsou moc dobré ohlasy.
Potřeboval bych abych z něj třeba po zkoušce vyndal paměť. kartu a dal jí kapelníkovy a ten si ty Wavy doma přehrál do PC a mohl s nimi dál pracovat.Nevím jestli je ten Boss na tohle spolehlivý zařízení.
Jinak se mi ale pořád líbí pokud by tohle spolehlivě zvládal tak bych ho vzal.

Začínám uvažovat i nad dalším řešením, že bych koupil nějakou z těhle zvukovek:
Tascam US1800,Presonus FireStudio Project, nechával ji ve zkušebně a nosil by se "jen" notebook
a na skládání bych si pak pořídil časem Boss BR80.

Je lepší vybrat ten Presonus s FireWire rozhraním? Co jsem pochopil tak má dva vstupy na nástroje typu kytara, basa.Lze připojit druhou kytaru (třetí nástroj) na linkový kombinovaný vstup?
http://imageshack.us/photo/my-images/64%20...%20racka.png/

Je to dilema 8)

Dík.
Favor
 
Příspěvky: 49
Registrován: 8.09.2010 11:19
Bydliště: Praha

Re: Jak nejlépe nahrávat ve zkušebně ?

Příspěvekod Paris » 19.01.2012 1:09

Favor píše:Je lepší vybrat ten Presonus s FireWire rozhraním? Co jsem pochopil tak má dva vstupy na nástroje typu kytara, basa.Lze připojit druhou kytaru (třetí nástroj) na linkový kombinovaný vstup?

ty ale prece nebudes nastroje strkat rovnou do zvukovky, ne? nebo jo?
Uživatelský avatar
Paris
Rádce
 
Příspěvky: 3131
Registrován: 27.01.2010 17:08

Re: Jak nejlépe nahrávat ve zkušebně ?

Příspěvekod Favor » 19.01.2012 9:14

Představoval jsem si to tak, dát třeba bas.kytaru a dobro rovnou do karty a kytary přes efekt a kombo zapojit do toho kombinovanýho vstupu.Ten Presonus má na každej vstup i výstup takže pak by to šlo dál vézt do mixu a do beden. Šlo by to tak?
Favor
 
Příspěvky: 49
Registrován: 8.09.2010 11:19
Bydliště: Praha

Re: Jak nejlépe nahrávat ve zkušebně ?

Příspěvekod Paris » 19.01.2012 15:07

Favor píše:kytary přes efekt a kombo zapojit do toho kombinovanýho vstupu
cemu rikas "kombinovany vstup"? na tom presonusu sou kombinovany vsechny. kdyz pres efekt a kombo, tak nepotrebujes nastrojovy vstup, ale linkovy.
Uživatelský avatar
Paris
Rádce
 
Příspěvky: 3131
Registrován: 27.01.2010 17:08

Re: Jak nejlépe nahrávat ve zkušebně ?

Příspěvekod Favor » 19.01.2012 15:21

Kombinovaný jsem myslel mikrofoní/linkový.
Už je mi to jasnější.
Dík.
Favor
 
Příspěvky: 49
Registrován: 8.09.2010 11:19
Bydliště: Praha

Re: Jak nejlépe nahrávat ve zkušebně ?

Příspěvekod Favor » 22.01.2012 22:50

Nakonec jsem přece jen vybral kompromis Boss BR-800.
Tak doufám, že nebudu zklamanej. 8)
Favor
 
Příspěvky: 49
Registrován: 8.09.2010 11:19
Bydliště: Praha


Zpět na Studio a recording

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

TOPlist