Stránka 1 z 1

Subbasy pro kapelu, ozvučení 300-500 lidí

Napsal: 24.04.2018 7:25
od dušo
Ahojte muzikanti,prosím vás o radu a pomoc.Hrám v malej country kapele/el.gitara,akustická gitara,bicí automat s basovou linkou,3x vokály/doteraz sme hrali v menších interieroch s 3-pasmovými 300W reprosústavami.Chceme hrať aj v exterieri a ozvučiť menšie priestory napr.300-500 ľudí,malé námestia atď.Otázka znie,aké silné subbvofery/pasívne alebo aktívne/by boli k tomu vhodné.Ak pasívné tak aký silný zosilňovač je potrebný vzhľadom na výkon satelitov.Ďakujem za radu a odpoveď.
Dušo.

Re: Subbasy pro kapelu, ozvučení 300-500 lidí

Napsal: 26.04.2018 5:39
od grock
Na akce pro 500 lidí bych doporučil si najmout zvukaře, který nejen že bude mít subbasy, ale poslouží kapele i jinak, na skutečně menší akce subbasy nepotřebujete.

Re: Subbasy pro kapelu, ozvučení 300-500 lidí

Napsal: 3.06.2018 10:36
od pavsiba
Chceme hrať aj v exterieri a ozvučiť menšie priestory napr.300-500 ľudí,malé námestia atď.Otázka znie,aké silné subbvofery/pasívne alebo aktívne/by boli k tomu vhodné.Ak pasívné tak aký silný zosilňovač je potrebný vzhľadom na výkon satelitov.
Souhlasím, že na 300 a více, či na náměstí, je lepší zvukař s vybavením.
Ale i na menší akce je použití subu lepší, a pro jakoukoliv akci venku bych řekl i podmínkou. Venku bych nehrál bez subu ani pro 20 - 100 lidí. Postačí 1 sub + 2 satelity.
Osobně se kloním k aktivní sestavě, nemusíte řešit zesilovač, stačí jen mix - rychleji se vše postaví. Ale to je o názoru a současném dalším vybavení.
Co vybrat - každý bude doporučovat jinou značku, při rozhodování obejít i nějaké kapely, kouknout, co kdo má, včetně mixu, a jak to hraje. Není nad vlastní zkušenosti a názor.
A pak zajet do Music city, či jinam, kde mají vystaveno spoustu repro, včetně subů, pustí se něco přes mix na vynulované parametry a prodejce zapojuje vytipované modely. Jako muzikant jsem si vybíral hlavně dle sluchu, aby repro nezkreslovalo, nebyly protivné výšky atd. Každá značka zněla jinak a teprve když je to postavené vedle sebe, jsou ty rozdíly slyšet!
Vybíral jsem asi ze 4 značek, dle recenzí, doporučení jiných, výkony srovnatelné, ceny subů mezi 22 - 35. Vrchy mezi 15 - 25. Pro country a obsazení, co máte, by to mělo být podobné a dostatečné.
A jestli se ta investice vyplatí, nebo jestli má smysl - oproti tomu, co máte, vemte sebou vybavení, postavte si ho a porovnávejte vedle sestavy se subem.