Stránka 1 z 1

Symetrický výstup do Line-in (XLR-F -> Jack 6.3)

Napsal: 21.08.2017 16:10
od jbiker
Čas od času bych potřeboval DI výstup z TC Helicon Play Acoustic píchnout do komba. Play Acoustic nemá Line-out, ale jen symetrický výstup. Bude mi stačit kabel XLR-F -> Jack 6.3 z GUITAR DI-out na efekťáku rovnou do Line-in na kombu nebo je tam nějaký zádrhel? Úplně ideální by byla rozdvojka aby šel vytáhnout DI do PA a 6.3 mono jack do komba, ale to už asi zbytečně komplikuji.

Dík

J.

Re: Symetrický výstup do Line-in (XLR-F -> Jack 6.3)

Napsal: 21.08.2017 16:18
od SUK
Symetricky vystup znamena, ze na trizilovem kabelu jsou 2 signaly, kde ten "prvni" (hot) je ten stejny signal, jaky chodi po nebalancovanem spojeni, takze prave ten lze pouzit pro tyto ucely. Druhy signal (cold) je invertovany, lze ho pouzit taky ale bude obracena faze.

To, co potrebujes je kabel, ktery vezme jeden signal - vetsinou hot, pokud nechces obracet fazi - a ten lze uplne normalne pouzit. Pokud je onen jack tripinovy (TRS), muzes ho zkusit pouzit, nejspis bude fungovat. XLR->TS je samozrejme jistota.

Rozdvojka nebude problem. Pokud nevznikne zemni smycka...

Re: Symetrický výstup do Line-in (XLR-F -> Jack 6.3)

Napsal: 21.08.2017 20:07
od jbiker
GUITAR DI je třípinovej XLR-M. Takže kabel: třípinovej XLR-F -> mono jack 6.35 bude v cajku. Dík.

Re: Symetrický výstup do Line-in (XLR-F -> Jack 6.3)

Napsal: 24.08.2017 21:19
od feki
Přechodku symetr. XLR na nesymetr. TS mám od Monacor asi dvacet let, stále občas použiji, má i přepnutí na -10dB, v podstatě dnešní DiBox.

https://drive.google.com/file/d/0B0JA1V ... sp=sharing

Re: Symetrický výstup do Line-in (XLR-F -> Jack 6.3)

Napsal: 2.02.2018 12:53
od jbiker
Takže jsem realizoval jednodušší variantu XLR > TS. ... a je to k ničemu. Brum, šum, nepoužitelné i do hospody. Kabel a komponenty kvalitní, proměřený, pájel profík, takže tady zádrhel nebude. Asi bude třeba nějaký obvod, aby to “ošetřil”:

1) Něco jednoduchého jako má feki
Našel jsem na netu mezikus Neutrik NA2 F-J-TX. Rozumná cena, pasívní, akorát si nejsem jistý, jestli to funguje směrem XLR > TS tak, jak bych potřeboval. Tuhle variantu bych upřednostňoval.

2) Něco jako reamp box.
Našel jsem Palmer PDIR 01. Už celkem drahá záležitost (na to, jak často bych to používal).

3) Malý mix
Alesis 4, nejmenší Xenyx - takového něco. Využil bych určitě častěji, měl bych tam fantom na kondík atd. Akorát si nejsem jistý a ptám se: XLR výstup pustím do mixu mikrofonovým kabelem přes mic-in. U těch mixů je obvykle nesymetrický výstup (potřebuji) ale TRS (nepotřebuji). Potřebuji mono do komba. Předpokládám, že budu potřebovat kabel: na výstupu z mixu TRS a na druhém konci TS levý + TS pravý, “Panem” na mixu pustit 100% třeba do levého kanálu, TS levý strčit do komba a jedu. Je to tak?

Dík

J.

Re: Symetrický výstup do Line-in (XLR-F -> Jack 6.3)

Napsal: 7.02.2018 11:29
od Fořt
Tohle by mělo fungovat stejně jako ten Neutrik. Je to o chlup levnější, ale 2-kanálové (nebo stereo):
https://www.muziker.cz/behringer-hd-400-micro-hd
Z komba pojedeš XLR female TRS kabelem (symetrickým) do HD400 (1 z kanálů), z něj nástrojovým TS-TS kabelem do komba.
Otázkou ale je, zda nepotřebuješ ten signál ještě zesílit, protože je nejspíš na mikrofonní, nikoli linkové úrovni. Pak bys potřeboval ještě mic preamp, nebo mix s ním. To může být i příčina šumu a brumu, pokud vedeš mikrofonní signál nesymetricky.
Pokud bys měl mix, výstup z něj bývá dnes většinou symetrický, buď TRS, nebo XLR, nebo oba, a to zvlášť pro P i L kanál. Může být i výstup pro monitory, který bývá většinou realizován taky jako 2 symetrické, spíš TRS než XLR, výstupy, zvlášť pro P a L kanál. Navíc je většinou i sluchávý výstup, realizovaný většinou jako nesymetrický stereo (na jeden stereo, tedy TRS, jack). Má to i většina Xenyxů, ale ne všechny, nevím, jak ty nejlevnější. Funguje to ale i jako nesymetrický, takže z mixu klidně můžeš jeden z kanálů poslat TS-TS kabelem do komba. PAN ani řešit nemusíš. Dále může mít mix taky další výstup v podobě AUX SEND, což bývá většinou sumovaný signál z P a L kanálů, obvykle symetrický (TRS), aspoň u Xenyxů.
Edit: Oprava s těmi Xenyx mixy. Řada těch základních nejlevnějších 502/802/1002/1202 má všechny výstupy nesymetrické. Symetrické jsou např. u řady QX, s níž mám vlastní zkušenost. Ale to nemění nic na tom, že můžeš z výstupu mixu na vstup komba v klidu použít nástrojový kabel.

Re: Symetrický výstup do Line-in (XLR-F -> Jack 6.3)

Napsal: 7.02.2018 21:57
od jbiker
Díky moc! J.