TO ZÁKLADNÍ O SNÍMAČÍCH

Elektronika, mechaniky, struny, ladičky, ...
Odpovědět
Frostys
Příspěvky: 492
Registrován: 21.12.2007 11:13
Bydliště: Ostrava

Re: TO ZÁKLADNÍ O SNÍMAČÍCH

Příspěvek od Frostys » 19.12.2017 16:48

Ach tak, ano, vytahovat oba skutečně jdou. Nejsem teď ještě doma, abych to ozkoušel, ale je pravda, že jsem je nikdy pořádně netestoval. Vyzkouším a dám vědět ;)
Mimochodem, když jsem ve správném tématu, tak bych ještě rád zmínil, že kytara je stejně adept na seřízení, takže bych mohl potom chlapíka i požádat ať mrkne na snímače, protože mám nějak už od koupi pokakaný přepínač snímačů. Když přepínám na bridge pickup, tak se občas nechce chytnout. Resp. se chytne nejlépe tak, že zrovna hraju něco hlasitě, to mám otestováno. Když bych hrál něco na jednu strunu a v průběhu přepnul na bridge pickup, tak se nechytne a z kytary neleze skoro nic - tedy velmi slabý, tichý clean. Když do toho ale buším a přepnu, tak se chytne daleko lépe a kytara hraje v klidu.

Frostys
Příspěvky: 492
Registrován: 21.12.2007 11:13
Bydliště: Ostrava

Re: TO ZÁKLADNÍ O SNÍMAČÍCH

Příspěvek od Frostys » 19.12.2017 23:13

Povytažení tone knobu skutečně trošku pomohlo. Tip s ekvalizérem také. Díky :wink:

Uživatelský avatar
Abu
Příspěvky: 1183
Registrován: 11.01.2009 17:36
Bandzone: http://bandzone.cz/thedirtyraccoons
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TO ZÁKLADNÍ O SNÍMAČÍCH

Příspěvek od Abu » 20.12.2017 9:24

Frostys píše:... protože mám nějak už od koupi pokakaný přepínač snímačů. Když přepínám na bridge pickup, tak se občas nechce chytnout. Resp. se chytne nejlépe tak, že zrovna hraju něco hlasitě, to mám otestováno. Když bych hrál něco na jednu strunu a v průběhu přepnul na bridge pickup, tak se nechytne a z kytary neleze skoro nic - tedy velmi slabý, tichý clean. Když do toho ale buším a přepnu, tak se chytne daleko lépe a kytara hraje v klidu.
To bude nejspis spinavy kontakt na prepinaci snimacu. Vycisteni by melo pomoct, pokud ne tak to bude chtit vymenit prepinac. Ale snad to nebu tak zle a vycisteni kontaktu (treba lihem) postaci.
Hraju výhradně na šrot.

Odpovědět

Zpět na „Snímače, hardware, příslušenství, údržba“