Stránka 4 z 4

Re: Začátečnik - jak začít s hraním na basu?

Napsal: 20.01.2016 8:50
od Hendrek
Pokud budeš v budoucnu uvažovat o dospělejším aparátu na doma, doporučuji vyzkoušet TC ELECTRONIC BG250-208. To bude oproti GK ještě trochu jinde. Dá se sehnat v akci i za 7 tis. a v pohodě uhraje i koncertní sál. Silnější kombo na hraní ani vystupování stejně nepotřebuješ, protože velké akce se zvučí přes PA. IMHO tahání se a hraní přes několikaset wattové aparáty je přežitek z dob, kdy neexistovalo PA.

Jak rychle se dá naučit hrát na basu?

Napsal: 6.04.2016 17:37
od NancyVicious
Chtěla bych se naučit hrát na baskytaru, ale nikdy jsem na nic nehrála. Bude mi už 24. Jak dlouho by mi asi trvalo se naučit trochu obstojně hrát? A jak moc těžký to je?


Všem děkuju za rady

Re: Začátečnik - jak začít s hraním na basu?

Napsal: 6.04.2016 21:05
od Hendrek
Nejrychlejší a nejefektivnější způsob jak se naučit cokoliv, je najít si učitele.
Pokud tomu člověk věnuje patřičný čas a má pro věc zápal, výsledky se mohou dostavit celkem rychle (pár týdnů až měsíců řekněme, taky závisí na talentu).

Re: Začátečnik - jak začít s hraním na basu?

Napsal: 9.05.2016 10:58
od Hendrek
Ideální příležitost nejen pro začátečníky - několikadenní baskytarový kurz. Pokud člověk z nějakého důvodu nechce docházet k učiteli pravidelně, toto je dobrá alternativa. Mohu doporučit z vlastních zkušeností:
kulturni-akce/martin-adamus-baskytarovy ... ml#p707451

Re: Jak rychle se dá naučit hrát na basu?

Napsal: 9.05.2016 11:33
od martina72
NancyVicious píše:Chtěla bych se naučit hrát na baskytaru, ale nikdy jsem na nic nehrála. Bude mi už 24. Jak dlouho by mi asi trvalo se naučit trochu obstojně hrát? A jak moc těžký to je? Všem děkuju za rady
Naprosto vyčerpávající a plně funkční radu ti dal Hendrek a já jen doplňuji, že na věku vůbec nezáleží, naučit se slušně hrát se dá za cca rok (tedy to není tak těžké) a hlavně si kup (nebo si nech koupit) slušnou basu (tedy hratelnou, lehce ovladatenou a pohodlnou, se slušným zvukem). Nejhorší je ztráta motivace kvůlivá blbému nástroji (člověk hledá chybu u sebe, cejtí se blbě, přitom je problém jinde).

Re: Začátečnik - jak začít s hraním na basu?

Napsal: 25.06.2017 10:04
od Miroslav
Přišel čas abych něco napsal.Baskytarou se zabývám zhruba čtyři roky.Je mi 52 a hraju v country kapele.Již dva a půl roku navštěvuji ZUŠ.Musím říct že toho nelituji.Učitel mi dal hodně.Zvládnul jsem hudební teorii,techniku a navíc mě odnaučil zlozvykům,které jsem si sebou přinesl.Dnes už si umím některé věci sám napsat do not.Opravdu můžu jen doporučit.Samozřejmě nic není zadarmo.Teď nemám na mysli finance.Je to jen a jen o tvrdé práci a každodenním cvičení.Ale výsledek se dostaví.Už jsem si při živém hraní mnohem jistější a pohotovější.Pořád je co zlepšovat a tak zvažuji zda po prázdninách pokračovat.

Re: Začátečnik - jak začít s hraním na basu?

Napsal: 7.06.2018 7:47
od Mateset
Ahoj v poslední době jsem dostal do fáze kdy mám celkem dost volného času a rikal jsem ze bych se naučil hrát na basu počítám stím ze si zaplatím pro začátek učitele a něco investují (9000-10 000 basa+kombo) chtěl bych si hlavně hrát pro sebe doma a s kamosema co hrajou na kytaru. Nikdy jsem na žádný hudební nástroj nehrál mate někdo nějaké zkušenosti s obchodem v Praze kde by třeba poradili a měli pochopení abych se necejtil jako úplnej blbec? Zatím se snažím zjišťovat info podle čeho mám vybrat co bych rad hrál : jazz a rock hlavně. https://m.muziker.cz/fender-squier-affi ... mpic-white narazil jsem na tuhle co si o ni myslíte ? A nemáte nějaké tipy na nějakou literaturu? Jinak předem děkuji za jakékoliv reakce.

Re: Začátečnik - jak začít s hraním na basu?

Napsal: 7.06.2018 8:16
od Hendrek
Zdar, chválím rozhodnutí sehnat si učitele. Progres bude výraznější, než kdybys začínal samoučně.
Doporučuji učebnici od Martina Adamuse - Škola hry na baskytaru.
Jinak na YouTube je spousta lekcí i pro začátečníky. Angličtina snad nebude problém. Doporučím např. https://www.youtube.com/user/TalkingBassVideo.
Výběr nástroje ideálně řešit s někým, kdo má zkušenosti a pozná hratelný nástroj od vadného. Pokud se ti nějaký basák z Prahy zde z fóra nabídne, že by tivs tím pomohl, bude to asi nejlepší řešení. Pak by stálo za to vybrat nástroj a aparát z bazaru, protože tak seženeš mnohem kvalitnější věci než za danou cenu v obchodě.