Začiatky - jakou veškerou techniku na ozvučení kapely?

Dotazy, rady, zkušenosti ...
Odpovědět
jakub.l
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 7.02.2016 23:19

Začiatky - jakou veškerou techniku na ozvučení kapely?

Příspěvek od jakub.l » 7.02.2016 23:28

čaute :) som tu na tomto fóre nový a začiatočníkom som aj v oblasti hudby. :) vlastním elktrickú a klasickú gitaru. :) a dosť ma zaujalo ozvučovanie, a keďže som v tomto úplny nováčik a nič neviem. potreboval by som rady :) a moja hlavná otázka je : Akú techniku od zosilňovačov až po repráky by som potreboval na ozvučenie kapely kde sú dve gitary, jedna basa, bicie a spev. :) som v tomto úplný začiatočník a ani neviem čo ide prvé či mix alebo zosilňovač. PROSÍM o pomoc. :) ďakujem :)

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 5841
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Začiatky

Příspěvek od Hendrek » 8.02.2016 7:24

Nedá se poradit konkrétně, že potřebuješ to či ono. Závisí na plánovaném využití (zkušebna, pódium, studio...) a způsobu nazvučení kytar a dalších nástrojů (mikrofonem z komba nebo přímo linkou do PA).
Co se ale dá jednoznačně poradit je, aby sis nejdříve celou problematiku nastudoval. Až pak budeš znát základy a nebude ti něco jasné, ptej se. Bez toho, aniž bychom měli na čem stavět, ti mohou rady spíše v hlavě způsobit zmatek, než ti pomoct.
Materiálů ke studiu je na internetu habaděj. Pokud člověk něco chce zjistit, záleží jen na jeho přístupu a času, který tomu věnuje. Určitě nečekej, že ti tu bude někdo sepisovat obecné návody a postupy. Ta doba je dávno pryč. Pro začátek si můžeš otevřít manuál k nějakému mixpultu a najít příklady zapojení pro různé aplikace.
Měj se a přeji příjemné bádání.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Ozvučování a osvětlování“