Síla hlasu ve výškách

Technika zpěvu, zpěvová aparatura, efekty, ...
Odpovědět
KuřeCz

Síla hlasu ve výškách

Příspěvek od KuřeCz » 2.09.2013 16:35

Zdravím. Když zpívám přímo ve svý tónině, tak mam hezkej příjemnej teplej tón hlasu (pro přirovnání něco mezi Robertem Kodymem, Tomášem Hrbáčkem a zpěvákem Green day). Zpívám něco přes rok v kapele. Když ale zpívám výšky, tak mi moje hezká barva hlasu jde do háje a mám hlas za 1) slabší o dost a za 2) mám barvu jako Bono z U2, v písni With or without you. Zpívám v Hard rockový kapele, takže je to pro mě trochu nežádoucí (i když stylem Bona taky zpívám, potřeboval bych nějak "posílit" výšky a naučit se aspoň trochu změnit tu barvu ve výškách, která se mi nelíbí).

Za 2 týdny půjdu k učiteli zpěvu, ale už teď se ptám, abych věděl co čeho jdu, jestli se tím dá něco dělat. Jestli se dá "posílit" hlas ve výškách a tím změnit ten jemný vysoký hlásek, který je pro mne nežádoucí.

Možná je to tím že je to na mě moc vysoko a už mi na to hlas nestačí, ale mám pocit že to tím není. Hlas se mi mění už při prvním vyšším C - v oktávě nad kterou normálně mluvím (jestli jsem to vysvětlil aspoň trošičku pochopitelně).

Nějaké rady?

Mr.Freeman

Re: Síla hlasu ve výškách

Příspěvek od Mr.Freeman » 3.09.2013 15:41

Pozravuj učitele.
Sero venientibus ossa / pozdní hosti jedí kosti

Odpovědět

Zpět na „Zpěv“