65 Days Of Static - One Time for All Time (2005)

Místo pro recenze CD, DVD ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dark Axel
Příspěvky: 8482
Registrován: 17.05.2006 12:22
Bydliště: Na východ od evropy
Kontaktovat uživatele:

65 Days Of Static - One Time for All Time (2005)

Příspěvek od Dark Axel » 23.12.2010 19:12

Diskuze k této recenzi - recenze-alb-f62/65-days-of-static-one-t ... 22838.html__________

Interpret: 65 Days Of Static

Název alba: One Time for All Time

Obrázek

Label: Monotreme Records

Rok vydání: 2005

Obsah:
1. "Drove Through Ghosts to Get Here" – 4:18
2. "Await Rescue" – 4:44
3. "23kid" – 4:32
4. "Welcome to the Times" – 3:53
5. "Mean Low Water" – 4:00
6. "Climbing on Roofs (DeSperate Edit)" – 2:27
7. "The Big Afraid" – 2:08
8. "65 Doesn't Understand You" – 5:36
9. "Radio Protector" – 5:26

Sestava:
Joe Shrewsbury (kytara)
Paul Wolinski (kytara, programming)
Rob Jones (bicí)
Simon Wright (baskytara)

Stručná charakteristika:
65DOS jsou anglická instrumentální postrocková kapela se silnými vlivy elektroniky. Počátky této kapely se datují do r. 2001, dodnes vydali 4 plnohodnotná alba.

Jednotlivé skladby:
1. "Drove Through Ghosts to Get Here"
Deska začíná gradací s houpavými změnami tempa. Výrazný klavír, rozbité beaty, velmi dynamický úvod celé desky :) Později se dočkáme i výrazných kytar, celá píseň končí postupným zpomalováním, které člověka naprosto zhypnotizuje

2. "Await Rescue"
Synťáky na začátku přerušované samply zvonků velmi brzy umocní skočný breakbeatový rytmus. V této skladbě si velmi dobře užijeme i kytar, které velmi vkusně dobarvují zbytek. Akustické bicí jsou freneticky rozbíjené šikovným programmingem - jak říkám - elektronický vliv na zvuk 65DOS dělá kapelu vážně snadno identifikovatelnou. Píseň má opět velmi výraznou dynamiku - jak už to tak u post-rockových záležitostí bývá :)

3. "23kid"
Kytarový začátek je téměř okamžitě rozbitý synkopovaným klavírem. 65DOS vážně nepatří mezi melancholické post-rockové kapely, které nechávají posluchače plout na vlnách éterických kytar - neustále se něco děje, neustále nám něco narušuje idylický poslech. Rozbité samply v pozadí, skřípání, atypické změny rytmu, obrovské skoky v dynamice...

4. "Welcome to the Times"
V této písni 65DOS místy předvádí až téměř math-rockový přístup, změny rytmů, zlomy a nástrojová ekvilibristika jsou za každým rohem. Po dynamické stránce velmi vydařená věc, dobrá práce s nástroji.

5. "Mean Low Water"
Z kytarového začátku mi úplně běhá mráz po zádech :) Jeden motiv střídá druhý, nástroje se velmi vkusně objevují a zase mizí, řekl bych, že rozhodně jeden z nejlepších tracků!

6. "Climbing on Roofs (DeSperate Edit)"
Chaos! Hluboké hučení doplňované panningem breakbeatových rytmů a pomalým nástupem smyčců náhle propukne v rychlý adrenalinem nabitý závod kytar a bicích.

7. "The Big Afraid"
Pěkné kytary na počátku doplní překvapení v podobě zvonkohry, opět se ozývá ono zlověstné hluboké hučení v pozadí... Z pozadí vystupují rozbité bicí a okolo krouží kvílení slideové kytary... a vše zakončuje... akordeon a praskání :)

8. "65 Doesn't Understand You"
Hodně vyhrocená záležitost! Naléhavé kytary, šílené bicí, pořádně hluboké synťáky... výborný kousek.

9. "Radio Protector"
Devítku písní zakončuje jediný singl z alba (na post-rockovou kapelu je to stále dost! :-D ). Vše začíná melancholickým klavírem, nastupuje kytara s výrazným tremolem, výrazná gradace, pěkné melodie... a trošku hluku na konec :)

Celkový dojem:
Celkový dojem z desky po hudební stránce je velmi dobrý, 65DOS k postrocku přistoupili po svojem a vytvořili moc zajímavý hudební koktejl, který se jen tak neslyší! :) Desku bohužel podle mně táhne dolů zvuk - nahrávka je hrozně brutálně natlačená. Že by loudness war došla i do kytarového undergroundu? :(

Shrnutí:
Zajímavý počin, který předvádí zase jiný přístup k žánru, než na jaký jsme zvyklí od jiných, klidnějších a melancholičtějších kapel. Díky svým elektronickým beatům a samplům si je v zástupu jiných post-rockových kapel určitě nespletete :) Plusové body za originalitu a celkovou "nabitost" desky, body dolů za zvuk :(

ukázky:Jazzmaster/Ibanez RB650 -> Trace Elliot, 15"

Odpovědět

Zpět na „Recenze alb“