AC akustika - opravy reproduktorů (Valašské Meziříčí)

Seznam výrobců a opravářů aparatur
mmjuz
Odborník
Příspěvky: 2152
Registrován: 23.03.2009 11:17
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: AC akustika - opravy reproduktorů (Valašské Meziříčí)

Příspěvek od mmjuz » 22.12.2011 9:21

Cívky v EVM 12L jsou tak špatné, páč je Cimbala neumí v rukách namotat. On to totiž nedokáže nikdo. Je k tomu třeba patřičná navíječka, která něco stojí. Cívky jsou vinuty na kostřičce z plochého AL vodiče naštorc. Viz. obrázek. Slušný opravář přizná, že to nejde a navrhne alternativy. Cimbala řekne, že to udělá jinak, o 100% lépe, vyinkasuje 2000,-Kč a ty máš místo EVM 12L póvl podobný Tesle nebo Celestion. Našmudlat tam dvě vrstvy měděného drátu standartního kruhového průřezu zvládne kdejaký truhlík.
Přílohy
EVM12L civSAM_3489.JPG

Uživatelský avatar
hyenik
Rádce
Příspěvky: 3867
Registrován: 22.11.2010 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: AC akustika - opravy reproduktorů (Valašské Meziříčí)

Příspěvek od hyenik » 22.12.2011 10:06

mmjuz píše: ...póvl podobný Celestion...
takove veci se tu taky muzou beztrestne psat?
kdepak je RedBull policie? ;)

Uživatelský avatar
Slimy
Příspěvky: 185
Registrován: 15.02.2009 17:35
Bydliště: Praha/Lázně Bělohrad
Kontaktovat uživatele:

Re: AC akustika - opravy reproduktorů (Valašské Meziříčí)

Příspěvek od Slimy » 23.12.2011 11:33

Copak se na Celestion musí pět jen chvála? Má snad nějaké výhody?
"Lots of people talk and few of them know..."

cimbala
Příspěvky: 1
Registrován: 27.01.2012 15:30

Re: AC akustika - opravy reproduktorů (Valašské Meziříčí)

Příspěvek od cimbala » 27.01.2012 19:57

Dobrý den všem příznivcům muziky.
Pročítám si zde příspěvky o AC akustika a jsem překvapen, co je zde na fóru "odborníků" .....
abych trochu osvětil a uvedl některé chytráky do obrazu.
Firmu AC akustika založil Andrej Cimbala ročník 41. tento člověk dělal na vývoji reproduktorů v Tesle Valašské Meziříčí od roku 1963 do roku 1989, už v té době provozoval tak zvané služby obyvatelstvu v oboru oprav, úprav a rekonstrukcí reproduktoru dle požadavků zákazníků. Od prosince 1989 podniká do dnes.
Druhý z rodu je René Cimbala ročník 69. mechanik elektronik s maturou vyučen pro Teslu, od roku 90. dělá akustiku po boku svého skvělého otce.
Třetí z rodu je Radim Cimbala ročník 71.studoval konzervatoř v Ostravě a JAMU v Brně od roku 95. trvalé podniká v AC akustika po boku svého skvělého otce a bratra.
Nebylo by špatné, kdyby se tak zvaní odborníci, kterým neustále ležíme v žaludku, představili svou identitu a odbornost.
Přejeme krásný den CIMBALOVI-AC akustika z Valmezu. 608825300
www.ac-akustika.cz

Uživatelský avatar
dayslypper
Příspěvky: 1613
Registrován: 6.03.2007 23:41
last.fm: http://www.last.fm/user/dayslypper
Bandzone: http://bandzone.cz/skylinesubway
Bydliště: Č.Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: AC akustika - opravy reproduktorů (Valašské Meziříčí)

Příspěvek od dayslypper » 18.07.2012 5:41

Jako zakladatel tématu si též velice rád pohladím ego jako předchozí pisatel.

Jsem Marek Volf, vyučený v oborech Strojní inženýrství (Bc.) a oboru Mechatronika (Ing.) na VUT v Brně a pevně doufám, že budu jak skvělý otec i děd.

Nyní pracuji jako Test inženýr ve vývoji jedné firmy se světovou působností. Její šmejdské komponenty mimo jiné naleznete např. v českých Zetorech, vojenských a hasičských speciálech Tatra, či autobusech SOR, kde zajišťují kritické funkce. Svým způsobem jsem jeden čas také pracoval v Tesle. Schopní lidé ze sekce vyrábějící elektronové mikroskopy po 90. roce dokázali expandovat na západ, načež byli koupeni stejně zaměřenou americkou firmou a nadále se v Brně rozvíjí.

Tuto souvislost uvádím, neb firmu Tesla ValMez stejný osud nestihl. Z toho si i dělám svůj čistě subjektivní úsudek o světové kvalitě vývoje a výroby reproduktorů v tomto podniku za socialismu a jen mne to utvrzuje v úsudku, že Tesla reproduktory tu byly, protože tu nic jiného nebylo, tedy hlavně kunkurence, která by hnala vývoj dopředu. Expanze na západ se nezdařila a tak místo v PA na věhlasných festivalech vídám např. reproduktory TVM jako hlásiče zastávek v šalině.

Jako technik se zkušenostmi v úspěšných dynamických firmách vím, že zkušenosti jsou pomíjivé, pokud je člověk dále nerozvíjí. Dále je důležité i vlastnosti produktůpodložit reálnými výsledky, které dokládají výhodu produktů oproti konkurenci, nikoliv stavět na babských povídačkách.

Pro ostatní na obhajobu mmjuze:
Pánové, jestli zde na fóru od člověka s nálepkou "Odborník" jen očekáváte, že vám bude pokorně vysvětlovat kdejakou pitomost vždy a za všech okolností se vší pokorou, a přitom nejste schopni přijmout i jeho přirozenou autoritu, pak toto jednání považuju za neúctu k jeho znalostem. mmjuz hned v první reakci rázně ale zcela neosobně osvětlil, že označovat úpravy na úrovni údržby jako "renovace" může jen hlupák. Místo toho, abyste alespoň virtuálně sklopili zrak, poučili se a takovou kravinu už nikdy nevzali do huby, tu začnete rozpatlávat svou nevědomost jak h***o po stěně. A vztekáte se jak rozmazlení fracci, že na vás tatínek trochu zvýšil hlas, jenže bohužel vám nemůže přidat jednu výchovnou, abyste konečně zklapli. To je úděl fóra.

Každá akce má svou reakci. Lidé, kteří neumí správně nakládat s názory odborníků, nemohou čekat jednání v bavlnce. Berte na vědomí, že text, který tito odborníci na fóru tvoří, je zpravidla o několik řádů přínosnější než text běžného pisálka, který si neumí seřídit kytaru, natož se pohrabat v elektrice. Jsem rád za ráznější výroky odborníků (i na můj účet). Tyto výroky vracejí obyčejné pisálky na zem (alespoň ty, kteří mají špetku sebereflexe), čímž se předchází X mýlným nebo bezobsažným příspěvkům, které by následovaly.

Odpovědět

Zpět na „Aparatury“