Akordy na basu - picking

Tabulatury, noty, školy, kytarové techniky, cvičení ...
Uživatelský avatar
Durin
Příspěvky: 1012
Registrován: 14.08.2010 22:39

Re: Akordy na basu - picking

Příspěvek od Durin » 14.01.2012 19:25

Video byla pouze reakce na tvůj výrok, že hraní přes několik strun na base najednou je hnusné. Nikdo tu netvrdí, že tak hraji, nebo že chci hrát na baskytaru sólově. To, že na ukázce není hra akordů, ale technika rasgueado je v téhle diskuzi naprosto vedlejší. Jde o to, že tam hraní přes více strun najednou je. Chtěl jsem ti pouze ukázat, že to hnusné není, když se to umí. A tím se dostávám k pointě mého dotazu v tomhle threadu. Že baskytara nemá jasně danou techniku hry samozřejmě vím a proto jsem se zde ptal, jak nejlépe hrát přes více strun najednou. Právě protože technika není jasně daná, je mnoho způsobů jak to hrát a mě zajímá ten nejvýhodnější.

Uživatelský avatar
Jazzman
Rádce
Příspěvky: 1114
Registrován: 4.08.2009 14:42

Re: Akordy na basu - picking

Příspěvek od Jazzman » 14.01.2012 19:33

Já reagoval na tu předchozí ukázku a také dosavadní zkušenost s podobnými pokusy, které jsem zatím slyšel. Nějak si myslím, že nejlepší je na basu růst tak, že se učím techniku a skladby, které využiji, ale pravda je, že to je moje cesta, ostatní to mohou mít jinak.

Jestli tě to doopravdy zajímá, doporučují zajít na hodinu za Honzou Urbancem, ten takové věci skvěle umí, dobře učí, a při hraní s Bínou hojně využívá.
Hledám možnost hrát jazz v Praze a Berouně. Od swingu po cubano jazz. Nabízím kytaru, conga-bongo-timbales.
http://janbisek.webnode.cz/ http://bandzone.cz/janbisek

Odpovědět

Zpět na „Hraní na baskytaru, tabulatury“