Akumulátory

Stavba a úpravy efektů, footswitchů a dalších zařízení
Odpovědět
simiruz
Příspěvky: 610
Registrován: 23.06.2012 16:42

Akumulátory

Příspěvek od simiruz » 6.02.2014 14:42

Čau bastlíři, postavil jsem rubyho a napájím ho starou nabíječkou z nokie. Tzn. že musím hrát u zásuvky a to se mi nelíbí :) . Kupovat 9V baterky na kila se mi taky nelíbí. Přidat do krabičky 4 tužkovky a po každém hraní je vytahovat a strkat do nabíječky už celkem jde ale pořád to není ono. Chtěl bych rubyho strčit do uzavřené krabičky i s baterkou a hrát buď na baterku nebo celého připojit na nabíječku jako mobil. :idea:
Asi nejde jen tak připojit baterku na adaptér a nechat ať se dobije, bojím se nějaké pohromy. Nevíte o nějakém akumulátoru, který by v sobě obsahoval i nabíjecí elektroniku? Tzn. že by měl výstupní konektor (zdroj pro rubyho) a vstupní konektor, který by se připojil na adaptér a za kterým by byla nabíjecí elektronika, která by to bezpečně dobíjela a případně napětí odpojila, když je baterka dobitá (pro noční nabíjení). Napětí v rozmezí 4-12V.

Pikus
Příspěvky: 1674
Registrován: 2.12.2008 17:48

Re: Akumulátory

Příspěvek od Pikus » 6.02.2014 14:56

Něco podobnýho jsem navrhoval jako součást robota k maturitě... měl jsem tam dva LiOn články (cca 8,4 V naprázdno). Potom obvody, který měřili článek a v případě poruchy ho odpojily, potom obvody pro zobrazování zbývající kapacity, které navíc posílaly naměřené parametry po I2C a nakonec i nabíječku, která to uměla nabít... problémem tohodle zařízení byla cena, vyšlo mě to na cca 1500 Kč. A to jsem ty nejdražší IO měl zdarma jako vzorky... ale ono holt oboustranný plošný spoj, miniaturní výkonové smd mosfety atd. něco stojí :roll:

Určitě se bude něco podobného i vyrábět, ale otázkou je, kolik jsi do toho schopen investovat.

Osobně bych to řešil nějakým akupakem, kterej by se vyndal a připojil k nabíječce.

Uživatelský avatar
Microdesignum
Příspěvky: 228
Registrován: 9.12.2010 1:48
Bydliště: Roztoky u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátory

Příspěvek od Microdesignum » 6.02.2014 15:03

Jestli tam máš NiMH baterku, tak by se to dalo udělat jednoduše - nabíjet baterku ze zdroje přes odpor. Musel bys ale hlídat, aby se baterka nabíjela správnou dobu. A napětí vést z baterky i ze zdroje do přístroje, obojí přes diodu. Tím se automaticky rozhodne, z čeho půjde napájení.
MIDI ovladače Microdesignum pomáhají k pohodlnému ovládání hudební techniky.
www.microdesignum.cz

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“