Alice Cooper - Trash (1989)

Místo pro recenze CD, DVD ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wocass
Příspěvky: 1818
Registrován: 12.08.2008 8:27
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Alice Cooper - Trash (1989)

Příspěvek od Wocass » 29.01.2011 10:47

Interpret: Alice Cooper
Název Alba: Trash
Obrázek
Label: Epic
Rok vydání: 1989
Producent: Desmond Child

Track list:
01. Poison (4:29)
02. Spark in the Dark(3:52)
03. House of Fire (3:47)
04. Why Trust You (3:12)
05. Only My Heart Talkin' (4:47)
06. Bed of Nails (4:20)
07. This Maniac's in Love With You (3:48)
08. Trash (4:01)
09. Hell is Living Without You (4:11)
10. I'm Your Gun (3:47)

Line-up:
Alice Cooper - vocals
John McCurry - guitar
Alan St.John - keyboards, backing vocals
Hugh McDonald - bass, backing vocals
Bobby Chouinard - drums

Alice Cooper
Obrázek

Narozen jako Vincent Damon Furnier (* 4. února 1948 Detroit, USA) je americký rockový zpěvák, textař a hudebník, jehož kariéra překlenuje čtyři desetiletí.
S jevištní show, která obsahovala gilotiny, elektrická křesla, falešnou krev a hada škrtiče hroznýše královského, byla směsicí scén z horrorových filmů, kabaretu, heavy metalové hudby a garage rocku, vytvořil Alice Cooper divadelní podobu rockové hudby, která se stala známou jako shock rock.
„Alice Cooper“ bylo původně jméno skupiny, jejíž vedoucí osobností byl Vincent Damon Furnier. V roce 1974 si Furnier změnil jméno na Alice Cooper a spustil svou sólovou kariéru.

Skladby z mého pohledu:

Na začátek bych připomenul fakt, že každý vnímá hudbu jinak, jinak jí cítí a prožívá, takže vše co tu bude řečeno může naprosto souhlasit s pocitem, který při poslechu máte i Vy, ale také to může být naprosto odlišné.
Do muziky Alice jsem se zamiloval, pro mne je to přepsání života do not. Z jeho skladem cítím štěstí, lásku ať už zrazenou tak opětovanou a vše co nás může v životě potkat. Ať mám jakoukoliv náladu, vždy najdu skladbu, ve které se mi odráží.

Poison
Skladba, kterou jistě každý dobře zná. Jeden z jeho legendárních hitů. Už při úvodním riffu si začnou prsty poklepávat do stehen. Hned ze začátku skladba vygraduje a postupně utichá a přichází temné, dá se říct skoro až předříkávání, po kterém znovu následuje melodický refrén doprovázený pomocnými vokály. Je to píseň o lásce, kterou moc chceme, ale nemůžeme mít, nebo o dívce co zradila a mi jí vše vyčítáme a nehledíme na své chyby?
"I want to love you, but I better not touch
I want to hold you but my senses tell me to stop
I want to kiss you but I want it too much
I want to taste you but your lips are venomous poison"
Ať je to tak či onak, navždy zůstane hitem, který nesmí na žádném Alicově koncertě chybět.

Spark In The Dark
Tohle je jedna z těch písní, co Vám od začátku nedají vydechnout. A jak by také mohla? Když první co zaslechnete z úst Alice je "Welcome to the party". Dále uvádí dívku, které říká co má dělat a co vše jí bude čekat. Odrazuje od drog, pití a zavazuje jí příslib té nejhlubší vášně, která bude jiskřit v temnotě. Hutná, občas pištivá sóla doprovázejí melodické riffy, vždy přesně tam kde mají. A Alice si pohrává s hlasem jak nejlépe umí. Chvílemi si připadáte jakoby do té "párty" vtáhl i Vás. Když vše utichne zůstanete s úžasem sedět a v hlavě vám doznívají představy bujarého večírku. Máte pocit jakoby jste prožili dlouhou a velkolepou noc.

House Of Fire
Dále následuje "Dům ohně". Další z velice známých skladeb. V písni Alice staví pomyslný dům, který nikdo nezničí, kde nemusí platit nájemné, který je stále silnější. Ovšem jak se píseň vyvíjí zjistíme, že ten pomyslný dům znamená pouto, které každým dotykem dívky staví mezi jejich dušemi. "Dům" postavený jejich vzájemnou láskou a vášní, ten který dokáží zbourat jen oni samy. Celý příběh je provázen jednoduchým riffem. Bubeník odvádí práci jakou by měl, žádné snahy o nejvíce úderů za vteřinu, ale pořádné silové bicí všemu dodávají tu správnou atmosféru.

Why Trust You
Další našlapaná skladba od začátku až do konce. Sloka se postupně zrychluje a Alice zpívá čím dál rychleji až z toho přechází do chraplavého hlasu, kde zní jako pořádně naštvaný mladík co každou chvíli rozmlátí vše kolem sebe. Následuje refrén, kde je zvolnění a přechod z agrese do beznadějné otázky "proč ti věřit?". Celá píseň je plná emocí. Dá se chápat jako vyjádření hádky, ale také jako myšlenky, které se člověku hodí hlavou a snaží si je urovnat.

Only My Heart Talkin
Následuje krásná, procítěná balada. Alice ukazuje jak umí měnit barvu hlasu a dodává tím celé skladbě ještě více procítění. Jedná se o odprošení dívky, kterou ztratil kvůli svým chybám, kvůli své mlčenlivosti. Akustická kytara doprovázená jemným zvukem sól dává skladbě tu správnou váhu. Je to přesně jedna z těch skladeb, co si rádi pustíte při procházce potemnělým městem a srovnáváte si v hlavě vše co potřebujete.

Bed Of Nails
Vyjádření vztahu dvou lidí, kde je vykresleno, že každý z nich je odlišný, ale přesto neumí být bez sebe. Skladba začíná, předříkáváním Alice, které zní jako by byl masový vrah. Poté se celá skladba rozjíždí do nečekaného tempa, které Vás nenechá nachvilku si odpočnout. Úžasná kytarová sóla doprovázená rychlým a chytlavým riffem. Bubeník znovu ukazuje jak se to správně dělá. A Alice? Pohrává si z délkou slabik a jak je u něho zvykem, ví kdy zjemnit a kdy nasadit do hrdla pilu.

This Maniac's In Love With You
Další rocková pecka. Alice zde hodně využívá doprovodné vokály. A kytaristé zní jako by navzájem jamovaly. Bubeník pracuje přesně jak jsme zvyklí. Celá skladba prostě šlape tak jak má. Alice zní přesně podle názvu celé skladby, jako maniak co se snaží vyjádřit lásku svým "bláznovským" způsobem.

Trash
Píseň podle které se jmenuje celé album. Tady platí to co u předchozí skladby, má v sobě spoustu energie a z Alicova podání je znatelné, že si to užívá. Popisuje zde chování a styl ženy se kterou byl, nebo je. Myslím, že je to opravdu charakteristická skladba pro celé album. Je v ní shrnuto vše co se snažil říct ostatními skladbami.

Hell Is Living Without You
Přichází druhá úžasná balada. Už je název vypovídá o celé skladbě "Peklo je žít bez Tebe". Je to píseň o zamilovanosti, kde dívka zmizela, jedno z jakého důvodu, a my pociťujeme jak moc pro nás znamenala a jak moc bychom si přáli aby se vrátila. Nevím jak více tuto skladbu popsat. Myslím, že vyjadřuje to co cítil každý, kdo ztratil někoho milovaného.

I'm Your Gun
Závěrečná píseň nás ze vzpomínání na ztracenou osobu naladí zpět do pořádného rockového tempa. Píseň začne v rychlém tempu a už se nezmírní. Alice má nabroušený jazyk pro co nejrychlejší vyslovování. Bicman je ve svém živlu a kytary si pohrávají s tóny jak jen nejlépe umí.

Celkové zhodnocení:
Trash je album na kterém jsem s Alicem začínal a od té doby na něho nedám dopustit. Alice je v hodně ohledech mou velkou inspirací. Každý jeho počin má v sobě ukryto spoustu emocí a jeho koncerty a chování vypovídají o tom, že dělá muziku pro potěšení a hlavně pro lidi. Je to velice nadaný zpěvák a hudebník. Patří mu má ohromná pocta.
Tak co si dáte?


Yethell
The Mirrors
Vojtaa
Změňme sebe změníme svět

Odpovědět

Zpět na „Recenze alb“