Animals As Leaders/Tesseract, Praha, 12. říjen 2014

Pozvi nás na koncert nebo festival!
Odpovědět
Uživatelský avatar
alienshore
Příspěvky: 7
Registrován: 9.10.2014 18:54
Bydliště: Praha

Animals As Leaders/Tesseract, Praha, 12. říjen 2014

Příspěvek od alienshore » 10.10.2014 20:08

Dňa 12. októbra (říjen) 2014 sa bude konať koncert kapiel Animals As Leaders a Tesseract v Prahe v Rock Café. Pozvaní sú všetci fanúšikovia djentu a progresívneho metalu. Myslím si, že sa oplatí ísť pozrieť momentálne najzaujímavejšie skupiny tohto štýlu.

vstupenka: 500 Kč
http://www.ticketpro.cz/jnp/home/index.html

info: http://obscure.cz/cs/

Uživatelský avatar
cherreda
Rádce
Příspěvky: 2392
Registrován: 7.12.2011 11:53

Re: Animals As Leaders/Tesseract, Praha, 12. říjen 2014

Příspěvek od cherreda » 13.10.2014 13:45

Ověřil jsem si, co jsem předem tušil. :)

Tesseract:
Ač mě při poslechu po 4. skladbě začínají nudit, tak naživo jim to super funguje a byl to pěkný zážitek. Přes nesporné kvality ostatních hráčů by to bez skvělého bubeníka nebylo tak dobré - riffy jim precizně šlapaly a zařezávaly, to se jen tak neslyší. Zpěvák podal také výborný výkon. Čitelný pěkný zvuk. Je to prostě fungující sehraná kapela a mají mně sympatické pódiové podání bez jakéhokoli vnucování či siláctví či kázání. Stálo to za to.

Animals As Leaders:
Rád je poslouchám, ovšem vzhledem k přehuštěným aranžím jsem na koncertu čekal nečitelný bordel a bohužel jsem se dočkal - jak jinak. A to byli také slušně nazvučeni - jen bych si postěžoval na zcela zbytečně vyšší hlasitost než Tesseract a s tím spojené úvodní chrčení P.A. na pravé straně (což zvukař po 1. skladbě dal do kupy). Odlehčené pasáže samozřejmě zněly super, ale jak došlo na nášupy a jakmile úžasný "Černá Gazela" začal sprintovat po hmatníku, byl to prostě bordel - a to to vcelku znám, pro "nenaposluchače" to muselo být v těchto chvílích utrpení. Dále mi byla trnem v oku pódiová prezentace ála workshop - já mám skromné vystupování rád, ale co je moc, to je moc. :) Vzhledem k tomu, že virtuozita zde dosahuje absolutní úrovně "čínský cirkus", takže když není vidět na ruce, zážitek je pod 20%, měli by se AAL na ty workshopy buď výhradně zaměřit a nejezdit koncerty nad 100 míst k sezení a nebo s pódiovou prezentací sakra brzo něco udělat. :) A na rovinu - mě už tyhle bezvokálové záležitosti čím dál víc nudí, i přes skvělou hudbu a výkony je to prostě takové... nekompletní a ochuzené. Chtěl bych do Tosinovy hudby zpěv(y). :) Tomuhle autistickému vyskládávání arppegií a tappingů by to mohlo pomoct na další level.

Uživatelský avatar
alienshore
Příspěvky: 7
Registrován: 9.10.2014 18:54
Bydliště: Praha

Re: Animals As Leaders/Tesseract, Praha, 12. říjen 2014

Příspěvek od alienshore » 13.10.2014 18:04

musím s cherredom súhlasiť ...

Tesseract boli skvelí, miestami to naozaj znelo monotónne vďaka výdatnému prívalu polyrytmov, ale rôzne zmeny tempa, pomalšie a rýchlejšie pasáže plus kvalitný výkon speváka sa počúvali dobre počas celého ich vystúpenia. Pódiový prejav taktiež chválim, bolo čo počúvať a aj sa na čo pozerať.

Animals As Leaders je kapela, na ktorú som sa naozaj tešil. Až dokým neprišli prvé zvuky a bolo jasné, že to bude koncertný loudness war. Za túto koncertnú politiku by som naozaj niekoho s chuťou aj nakopal, pretože za peniaze ktoré som dal za lístok chcem počuť hudbu a nie zvukový bordel. Mal som aj pocit, že Tosin Abasi vstal ráno hore zadkom, kazil občas vyhrávky a aj začiatky skladieb. Ako keby nevedel, kde je ľavá a pravá strana, čo ma dosť nepríjemne prekvapilo. Skladby z ich prvého albumu sú technicky veľmi náročné a mám pocit, že aj na hranici únosnosti. Preto som z väčšiny z nich ani nemal pôžitok a to aj napriek tomu že ich prvotinu si mimoriadne cením. Zmena prišla so songom The Price of Everything and the Value of Nothing a nasledovali aj veci z ich novinkového albumu The Joy Of Motion. Práve tie dopadli najlepšie. Striedmejšie tempo, melodické úseky a väčší príklon k jazz/fusion mali pozitívny účinok aj na publikum. Vystúpenie bolo tak 50/50, ale spokojný som teda nebol. Po poslednej skladbe CAFO zdúchli všetci traja naozaj veľmi rýchlo, asi boli radi že to už mali z krku.

Skutočnou hviezdou večera boli tentoraz Tesseract. Paradox je, že koncert v Budapešti dopadol presne opačne podľa slov jedného môjho kamaráta. Animals As Leaders vystupovali ako druhí, mali skvelý zvuk a skladby zahrali vraj perfektne. Headlineri Tesseract zneli ako zvuková guľa a dopadli horšie. Nuž názory nech si na toto urobí každý sám ...

Uživatelský avatar
cherreda
Rádce
Příspěvky: 2392
Registrován: 7.12.2011 11:53

Re: Animals As Leaders/Tesseract, Praha, 12. říjen 2014

Příspěvek od cherreda » 13.10.2014 21:32

Dovolím si odhad. Myslím, že co se týká zbytečně přeřvaných AAL, všichni jsme doplatili právě na neexistenci zpěvu v kapele ve spojení s obligátní profesní hluchotou zvukaře. :roll: Ano - většina zvukařů opravdu MÁ snížený práh slyšení, tzv. plechové uši, je to realita, málokterý se téhle profesní deformaci vyhne. Mistr mohl přitlačit hlasitost víc na doraz možností P.A., protože nemusel korigovat mix nástrojů k vokálním mikrákům, resp. k hranici jejich vazbení a přeslechům z podia, prostě se zřejmě rozhodl, že si konečně "zazvučí" - bohužel hlavně za pomoci master out na mixu. A výsledek? Pěkná vizitka aneb hezky česky. Takhle zprasit 2 kytary (obě nejspíš stereo) + bicí + stereo out z macbooku je "profi prácička", obzvlášť když 20 minut předtím dohrál důkaz (bicí + 2 kytary + basa + zpěvy + stereo samply), že zvuk zprasený být nemusel.
(Tosin měl jen mikrák na uvádění v "konferenční" hlasitosti.)

Odpovědět

Zpět na „Kulturní akce“