aparát do zkušebny za 20 k

Lampy, tranzistory, technické problémy, ...
Uživatelský avatar
innerself
Příspěvky: 1009
Registrován: 20.04.2013 19:13

Re: aparát do zkušebny za 20 k

Příspěvek od innerself » 10.01.2019 22:09

Já měl na mysli když měly zesilovače jedno volume a aby z toho člověk dostal zkreslení musel to otočit na hlasitost co zabíjí ve vzdálenosti 300 metrů
Apce: Peavey 6505, Peavey JSX
Reprobox: Mesa Recto Traditional 4x12
Krabičky: Nux OD-3, Buxom boost (Trevor kopie), Boss Ns-2
Kejtra: B.C. Rich Warlock (1995) (Seymour Duncan AHB-2 Metal)

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 1448
Registrován: 3.11.2011 12:55

Re: aparát do zkušebny za 20 k

Příspěvek od Ivan » 12.01.2019 19:31

Ivan píše:
2.01.2019 14:44
Ale rozhodlo sa, že to proste nejde bez odskúšania viacero typov, takže v sobotu sa cestuje do Čech...
Tak chalan nakoniec zobral Maršála DSL40. Krátke review - testli sme:
Fender Hot Rod Deville 40W - čistý kanál OK, skreslený nula bodov, zahuhlaný
Mesa Boogie Express 5:50 - čistý kanál vynikajúci, skreslený zmiešané dojmy, nevedeli sme na tom natočiť nič, čo by zodpovedalo tej cene...
Peavey Classic 30 - neurobil dojem vôbec, čistý aj skreslený priemer. Hlava Classic 20 s nejakým Vintage Celestion 1x12 boxom podobne
Marshall JVM410C - jedovaté, uškriekané, asi potrebuje fakt väčší priestor

DSL40 z toho vyšlo najlepšie, aj pri nízkych hlasitostiach vcelku čitateľný zvuk, dalo sa na tom natočiť skoro všetko, dobrý univerzál, dobrá výbava - malo asi všetko, čo gitarista potrebuje. Z tohto výberu by som ho bral asi aj ja.
Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést i spory, ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat.

qwer
Odborník
Příspěvky: 3549
Registrován: 7.02.2007 0:18
Bydliště: Olomouc

Re: aparát do zkušebny za 20 k

Příspěvek od qwer » 15.01.2019 10:23

Fender Hot Rod Deluxe (i Blues Deluxe) jsou super pokud se ten zkreslený kanál nepoužívá klasicky jako zkreslený, ale jako takový špinavý clean, kdy dám Master Volume na max a gainem reguluji hlasitost - pak z toho jde plný špinavý zvuk s docela dobrou dynamikou, krásně to navazuje ekvalizačně na čistý kanál a navíc to oproti opravdu mnoha dvoukanálovým aparátům funguje pěkně i v tom, že když "řežu" do čistého kanálu a přepnu na zkreslený, tak ten zvuk neztratí "tlak" - prostě je tam mezi těmi kanály jakoby srovnaná dynamika. Ten aparát je super základ pro krabky a pokud někdo hraje popík, indie nebo i nějaký rockovější blues, tak neznám lepší aparát za cenu 10-15 tisicí v případě použitého kusu. Jde si krásně pohrát při výběru lampiček v preampu, konec nastavit oproti výrobě trošku více hot a je to super kombo. Samozřejmě hlavně v případě, kdy se ještě vymění katastrofální Celestion Seventy 80 za něco jiného. Na tu starou Eminence, kterou dávali dřív, jsem si ale zvykl a už ji docela "beru". V posledních měsících jsem se takto pohrabošil ve 3 HRDX a jednom Bluesu a majitelé byli velmi spokojeni, opravdu to hraje fajn!

Nový Marshall DSL40 je za ty prachy taky super, i ta 20W verze, která stojí pár korun. Opět je ale nutné u 20W komba měnit repro za něco rozumného. Je to celkem univerzální kombo pro rockověji zaměřené kytaristy, sám jsem ho tady už několikrát doporučoval.

Peavey Classic je tragedie, Marshall JVM si sedne s větší bednou (kombo je ukřičené), Mesa sedne málokomu a chce to mít hlavně čas najít si nastavení, které funguje.

S tím Marshallem jste udělali imho celkem dobře, hraje to fajn. Jen bych se trochu bál spolehlivosti, ale to je bohužel problém všech současných aparátů, protože se to šidí víc a víc - co by ale člověk za ty prachy chtěl. Ono není úplně lehké udělat za cenu dvou vyhypovaných digitálních krabiček ve stylu Strymon poctivé lampové kytarové kombo s nějakým normálním reprákem.

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 1448
Registrován: 3.11.2011 12:55

Re: aparát do zkušebny za 20 k

Příspěvek od Ivan » 15.01.2019 10:49

qwer, čítam, že to vidíš teda asi podobne ako sme to vnímali my na mieste...Ten Fender - verím tomu, čo píšeš, ale na tom skreslenom chcel kolega niečo hustejšie, toto proste nestačilo. A ano - aj chlapík z predajne hovoril, že je to jedno z najlepších aparátov na krabičky. Na ten Marshall je 3 roky záruka, takže to je v poho. Čo dnes vydrží dlhšie? :D S tou Mesou sme veľmi nestrácali čas asi aj kvôli cene, ale určite je to fajn apec.
Pre mňa to bola jedinečná príležitosť pohrať sa s viacerými aparátmi, super skúsenosť, mám konečne aspoň ako takú predstavu o lampách tejto triedy. Celkovo však musím povedať, že som čakal trochu viac od každého. Pravdou je, že testovacia gitara (Fender Strat SSS Jimmy Hednrix) mala strašne staré struny, navyše nepohodlné možno aj .11, nehralo sa na nej dobre, prehnutý krk, takže možno aj preto nebol celkový dojem z hry lepší.
Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést i spory, ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat.

qwer
Odborník
Příspěvky: 3549
Registrován: 7.02.2007 0:18
Bydliště: Olomouc

Re: aparát do zkušebny za 20 k

Příspěvek od qwer » 15.01.2019 13:59

Je lepší si vzít svoji kytaru. Pokud to člověk zkouší přes nějaký neseřízený nástroj s rok starými strunami, tak se moc nepozná. Taky záloží na těch prostorách, někdy tak nějak zní blbě naprosto všechno...

Odpovědět

Zpět na „Komba, zesilovače, reproboxy“