Aparát pro zkreslovací krabičky

Lampy, tranzistory, technické problémy, ...
fallon
Příspěvky: 123
Registrován: 4.04.2012 23:00

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od fallon » 29.07.2019 9:16

Demilich suhlas, to sedi, prepac, nevedel som, ze pan to chce pouzivat na zvucenie Wembley stadiona s 50 krabickovym pedalboardom. Povodny dotaz bola hlava s dobrym cistym zvukom do 20k na friedman krabicku (jednu). Samozrejme, pre neho nie je nic lepsie ako DUMBLE aparat.

Uživatelský avatar
cherreda
Rádce
Příspěvky: 2348
Registrován: 7.12.2011 11:53

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od cherreda » 29.07.2019 9:50

KuřeCz píše:
27.07.2019 14:02
Ahoj,

Jaký zesík v cenové kategorii do 20 000 by jste si koupili jako "pedálovou platformu"?

Jako hlavní zkreslení používám Friedman Dirty Shirley, původně hráno na čistý kanál Marshall DSL.

Máte někdo zkušenosti s Hughes and Kettner, nebo nový Fender Bassbreaker? Co dalšího ještě?
Tohle by mohlo být zajímavé za ty prachy: https://hudebnibazar.cz/fryette-deliver ... /ID234775/

KuřeCz
Příspěvky: 110
Registrován: 30.08.2013 16:15

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od KuřeCz » 29.07.2019 10:39

Teda pánové :D . Někdo má dobrou zkušenost se zvukem Bugery a vy by jste ho za to koupali ve vltavě? Nemůžete někoho napadat za to, že nezažil ty samý problémy, jako vy.

Hele já to chápu "Lampa je lampa, žádná krabička ji nenapodobí".
Jestli se vám nelíbí zvuk Friedman zesilovačů, beru to. Jestli se vám líbí a máte 80-100 tisíc tak si ho koupíte. A jestli tolik tisíc nemáte tak zjistíte že Friedman vyrábí i krabičky a s dobře nastavenym čistym kanálem hrajou jako ty statisícový modely, tak si koupíte krabičku, ušetříte 80 litrů. Můžete se podívat na review Thomanna například:

https://www.youtube.com/watch?v=IgIO2oCTMlEjinak ze světovejch muzikantů - Tosin Abasi z Animals as Leaders hraje na čistou hlavu Morgan a asi 6 různých zkreslovacích krabiček (mezi nimi i 2x Friedman BE OD), má zvuk jak kráva (i když chápu že někdo z vás opět řekne že lampa je lampa a že Tosin hraje s****y a zvuk se vám nelíbí)."Nestačí ti zkreslení z PRS MT15, Můsíš tam s**t kurvítku?" - Jak nestačí? Přece Peavey 5150 zní úplně jinak než zkreslení PRS a když prostě vyzkoušíš že ti ten MXR 5150 do kapely sedne charakterem mnohem víc tak proč bys ho nepoužívat místo zkreslení z MT15 proboha?

Díky za tipy. Z toho co mají v kytarách - Bassbreakera vyzkoušim, MT15 vyzkoušim, Kettnera vyzkoušim (toho jsem zkoušel u kamaráda (ten má gigmaistera, to s efektama) a čistej kanál i s Friedmanam byl výbornej, jen si myslim že bude určitě něco ještě trochu dynamičtějšího. Jinak koukal jsem po bazarech přecijen po Fender kombech a narazil jsem na to, že spousta z nich nemá možnost připojení další bedny...

kunec
Příspěvky: 907
Registrován: 28.04.2011 12:53

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od kunec » 29.07.2019 11:26

Demilich píše:
29.07.2019 8:51
@fallon:
Zmiňovat jazz chorus je taky mimo. Ano je to legendární čistý, co se leta používá na krabičky, ale hlavně na čisté hezké zvuky. Nikdy jsem neviděl na to někoho hrát nějaké zkreslené věci (to proto že to nedává moc smysl).
jenom doplním. Honza Křížek v když začínal hrát s Hladíkem, tak krmil Rolanda tuším V-Twinem, nebo T.Texem...

Uživatelský avatar
Fořt
Příspěvky: 2581
Registrován: 30.09.2009 12:31
Bydliště: Praha-západ

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od Fořt » 29.07.2019 11:49

Boss používal pro video demonstrace svých kreslítek většinou Jazz Chorus. Fungovalo to. Takže pokud není člověk echt hard rocker a metalista a nemusí mít za zády Marshalla nebo Mesu …
Mně osobně se nelíbí ani ty velké lampáče s obrovským headroomem. Třeba Demilichův Carlsbro mě nijak zvlášť nenadchnul ani na čistý zvuk, protože byl až moc čistý. A už vůbec ne s OD, protože se v podstatě nedal nakopnout a zkreslení šlo jen z krabičky. Možná to byl blbý OD (TC Mojo Mojo?), a nějaká krabka simulující lampový zesík by fungovala líp. Stejně tak ta fuzzová šílenost (emulace legendárního zesilovače Sunn, typ teď nevím, ale myslím že tranzistorového?), kterou jsme tam zkoušeli, by IMHO zněla líp do mírně kreslícího (limitujícího) zesíku.

mmjuz
Odborník
Příspěvky: 2121
Registrován: 23.03.2009 11:17
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od mmjuz » 29.07.2019 12:11

Mám doma Sound City 120R PA a kumpán Michal Tůma má zase Carlsboro 60. Už pěkných pár let. Tak nějak jsme se shodli, že to je na kytaru těžko použitelné. V mém případě se používá na zpěv při různých oslavách a večírcích pro pár lidí, viz. obr. - je to ten zesilovač úplně vpravo na červeném stole:
HCBand.JPG
a na to je skvělý. Michal přes to brnká basu. Ten zvuk je tvrdý, nepoddajný, bez komprese a úplně bez minima hedroomu, ale čitelný a pevný i v max. hlasitosti. Hraje to jako kvalitní polovodič, na kytaru to asi funguje v nějakém metalu, jak psal Demilich výše, kdy celý zvuk obstarává krabička a kde tvrdý zvuk nevadí.
Rolandy se s krabičkama v 80. a 90. letech používali úplně normálně. Po r. 2000 jejich kvalita začala klesat,
tranzistory v diskrétní verzi ve výkonovým stupni byly zřejmě nahrazeny IO a na trhu se začaly objevovat lampy
za přijatelné peníze, tak móda Rolandů pomaličku hasla. Ovšem byly to původně luxusní aparáty.

Uživatelský avatar
Fořt
Příspěvky: 2581
Registrován: 30.09.2009 12:31
Bydliště: Praha-západ

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od Fořt » 29.07.2019 12:32

Nějak se nemůžeme shodnout na definici headroomu, mám dojem, že ho každý používáme v jiném smyslu, už jsme se na tom jednou před časem zasekli. Ale to je fuk …

Osobně myslím, že po zesíku coby dobré krabičkové platformě se nečeká sterilně čistý zvuk. Zmiňoval se tady maník z Gilmourish. Ten doporučuje zesíky pro napodobení Gilmourova soundu, dobře spolupracující s fuzzy i OD. Ale i on doporučuje jako základní zvuk zesík na hranici breakup-u. Vždyť i ty Gilmourovy Hiwatty nemusejí při větší hlasitosti hrát tak čistě. Kytaristi z brněnského Pink Floyd reviavlu (Distant Voices?) používají straré zesíky WEM, které by měly být dost podobné Marshallu 2061x (Watkins Dominator, z něhož vycházela většina dalších kytarových zesíků WEM).
Stejně tak úplně čistý zesík není ani dobrá platforma pro metal. Tam se většinou používají zesíky s docela slušnou dávkou gainu, a krabičkami se jen dokopává, pokud by to nebyly moderní hi-gain aparáty. U Marshalla např. vše s gainem až do úrovně JCM800, protože ani ta ho nemá dost ani pro potřeby klasického heavy metalu (NWOMBH - Iron Maiden, Judas Priest aj). Stačí si poslechnout živáky, v pasážích, které jsou na studiové nahrávce čisté, je zvuk většinou nakreslený.

Uživatelský avatar
Demilich
Příspěvky: 3222
Registrován: 17.03.2007 12:28
Bydliště: Praha

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od Demilich » 29.07.2019 12:54

Je to jak píše mjuz, ale já to znímám právě jako výhodu. Ano, celý kompletní zvuk dělám krabičkama. Proto potřebuju zesík, co je maximálně čistý a hraje tvrdě. Jen tak dokáže zahrát to co je v těch krabičkách a odhalit jejich nuance. Díky tomu poznám každou jednotlivou seplou krabičku od sebe i uchem. Mám za to, že to člověk přece chce. Proč by si jinak někdo kupoval drahé a butik efekty, když by pak nebyl schopen poznat mezi nimi rozdíl? Ano, funguje to i s mírně nakresleným aparátem, ale pořád to musí být aparát, který dovolí krabičkám nechat si kecat do zvuku. To zrovna moc zesíků neumí.
Příklad - 15wattovej Orange měl taky krásný čistý zvuk a uměl i super crunch. Ale bylo jedno jestli jako drive před ním byl big muff, nebo tubescreamer. Znělo to stejně. Považovali byste to za dobrou pedálovou platformu? Já ne :-)
Všechno je to o tom, co od toho čekáte a jak to použijete.
Kytary: B.C. Rich Warlock Pro X, Schecter Damien 7 (EMG-707TW), Fender Deluxe Roadhouse Stratocaster
Zesílení: Carlsbro CS 100 TC, Orange CR120H, SoundCity 4x12, Orange PPC 412


If the music's too loud, you're too old.

Uživatelský avatar
Fořt
Příspěvky: 2581
Registrován: 30.09.2009 12:31
Bydliště: Praha-západ

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od Fořt » 29.07.2019 12:57

Moji představu ilustruje např. tohle video:

Co se podílí víc na tom zvuku - Marshall nebo Fuzz Face?

qwer
Odborník
Příspěvky: 3573
Registrován: 7.02.2007 0:18
Bydliště: Olomouc

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od qwer » 29.07.2019 14:49

Emulace by měly jít do něčeho, co je jen zesílí. To je případ toho Friedmana - prostě je to zvuk aparátu v krabičce, který se má jen "zesílit". Když to zesílí nějaký lampáč, který "zažehlí" tu špínu, která z toho zcela jistě poleze ven, tím imho lépe. Samozřejmě se to může píchnout k nějakému trandu, stejně jako se to může píchnout k nějakému nakreslenému zesíku, ono to fungovat bude - je to ale dělané na to, aby se to píchlo do čistého kanálu lampáče - a naprostá klasika, podle které většina butik výrobců krabičky "ladí", je prostě Fender Twin Reverb a taky Fender Hot Rod Deluxe - jedno je takový svatý grál čistého zvuku, druhé je nejpoužívanější kombo na světě, takže každý výrobce chce, aby to právě s těmito aparáty tak nějak pokud možno fungovalo ten jeho výrobek.

A zesilovač na krabičky... Co si pod tím představit? Právě tady to krabičkování s emulacema? Nebo krabičkování s nakopávadlama, fuzzama, treble boosterem - to je zase trochu jiná kapitola, ne? Zesík, který bude fungovat na jedno, bude fungovat dost blbě na to druhé.

Když se budete bavit o těch emulacích, tak jsou imho naprosto nevhodné různé zesilovače s brzy kreslícím koncem a rychle nakreslujícím preampem. Je úplně jedno, jestli má ten zesilovač 5 nebo 100W, záleží na konstrukci. Třeba zmiňovaný Orange OR15 je na toto naprosto nevhodný. Cpát emulaci do čtyřstupńové gainstage - bláznoství. Naopak třeba takový Ampeg GVT 5W držel dlouho, na emulace by byl asi super - byť je to malý aparátek s jednou 6V6. Prostě obecně řečeno - zesilovač na emulace by měl mít přirozený čistý zvuk a neměl by hned nakreslovat při sebemenším pošťouchnutí vstupu.

Naprosto vhodný a suprový by na to byl Orange Rocker 30, který jsem už zmiňoval - jako bonus super zkreslený kanál, který Kuře přesvědší o tom, že emulace jako hlavní zvuk jsou blbost.

Další adept Hot Rod Deluxe je super v tom, že je na bazaru vždy ke splašení, když omrzí, tak se zase rychle prodá. Čistý kanál není rozhodně nějaký stav totální blaženosti, ale je to za ty prachy vysoce použitelné. Ke kombu se po odpojení 8ohm repra dá připojit buď jedna 8ohm bedna, případně dvě 16ohm.

Hlavu Marshall Vintage Modern jsem už psal...

Šizeného gughese kettnera bych rozhodně vynechal, na krabičkování jakéhokoli druhu se nehodí, protože jeho preamp s operákem se chová divně.

MT15 je super, ale na krabičkování dost podivná volba - ten čistý s krabičkama může fungovat hezky, ale proč si na tohle kupovat zesilovač, který je celý defakto o tom zkresleném kanálu s 5 gain stagema?

Z Bassbreaker série je vhodný akorát ta 45. Tady bych se akorát bál toho, že se toho na bazaru nezbavíš. Není to vůbec oblíbení, nikdo to moc nechce. Jednu dobu to fakt bylo na muzikeru za 9 tisíc ta hlava a nikdo to tak nějak nebral... To už radši najít Marshall JTM45 nebo 1987X, které jsou mu celkem podobné a kolem dvacky sehnatelné - jsou to zesíky, které si už vždy budou držet hodnotu, přestože je názor na ně třeba ne vždy úplně pozitivní.

KuřeCz
Příspěvky: 110
Registrován: 30.08.2013 16:15

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od KuřeCz » 29.07.2019 15:33

Skvělá odpověď qwer!

Ano přesně bavíme se o zkreslovacích krabičkách typu emulace. (Ani jsem nevěděl že se tomu tak říká)

Jednoduchý dotaz pro ty z vás co se vyznají ve fenderech - který z nich mají možnost připojení externího reproduktoru s 16 ohmy a přitom mít zapojen i vnitřní reproduktor (kdyby mělo 8, tak vyměním za 16 ohm)? (Tzn 2x 16ohm repro)

Uživatelský avatar
cherreda
Rádce
Příspěvky: 2348
Registrován: 7.12.2011 11:53

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od cherreda » 29.07.2019 16:19

Kuře:
Vzhledem k tomu, že hraješ spíš metal či cosi jako metal - aspoň pokud se dobře pamatuju z toho, cos sem házel za klipy - tak kombíčko Fender mi nepřipadá jako nejatraktivnější volba. Chápu, že Fryette v ČR nemá zas tolik lidí, ale zkus si aspoň prolustrovat o co jde, než dáš v obchodu 20 za nějakého toho Fendera. Ale samozřejmě si dál můžeš nechat radit od kytaristů, pro které je higain fuzzoidní zvuk, na který mastil Hendrix a nebo od lidí, co higain vyloženě nesnášejí. Přísahám, že tím nemíním nikoho urazit - ale logika věci mi napovídá, že když chceš radu o zvuku, který by se Ti mohl líbit, měl bys a) naznačit CO hraješ a za b) když radu přijímáš, měl bys mít představu CO hraje a jakou hudbu má rád dotyčný rádce.
Ale tyhle prazákladní informace mající zásadní vliv na relevanci přispěvatele, se zde na HF z nějakých podivných pohnutek často tají. ;) A pak z toho vznikají podobně rozplizlé a zmatečné debaty, ve kterých si každý omílá svůj subjektivní píseček a dochází k naprostému vzájemnému neporozumění. :)

Uživatelský avatar
Fořt
Příspěvky: 2581
Registrován: 30.09.2009 12:31
Bydliště: Praha-západ

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od Fořt » 29.07.2019 16:51

Ono to tak jednoduché není. Ten fuzz je asi reakce na ukázku, kterou jsem vložil, ale to neměla být ilustrace metalového protosoundu. Vždyť o kus výš píšu o osmikilu a NWOBHM. Jenže v dnešní záplavě metalových směrů včetně progresívních brutalit se setkáš i s fuzzem před hi-gain aparátem. Každopádně souhlas s tím, že čistý aparát a hi-gain krabička se v metalu moc nenosí.

Uživatelský avatar
hyenik
Rádce
Příspěvky: 3752
Registrován: 22.11.2010 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od hyenik » 29.07.2019 17:09

Fořt píše:
29.07.2019 16:51
čistý aparát a hi-gain krabička se v metalu moc nenosí.
a po dvou stránkách pláče na špatných hrobech se dostáváme k základní otázce - Proč asi?
a hned následuje další důležitá křižovatka, jestli si tazatel opravdu chce nechat poradit, nebo jenom ostatní přesvědčit, že krabka proti hlavě je super (bohužel pro něho marně), ale to už je zásah do jeho práva na názor, takže se to začne hrotit do typického cos dokázal, že kritizuješ Abasiho.
Ten Fryette co postoval cherreda hraje skvěle (právě na to co hledá).
Friedman krabka proti ní je tak akorát k smíchu (nebo pláči), ale to už je každého osobní boj.

PS:
a když už s vaničkou vylívám i dítě, tak Abasi hraje na krabičky jedině proto aby s nima mohl jednoduše cestovat letadlem.

PPS: uz tu chybí jenom torst (typický představitel snah vyjebat s drahým systémem) aby ti doporučil Zoom G1On ;)

mmjuz
Odborník
Příspěvky: 2121
Registrován: 23.03.2009 11:17
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od mmjuz » 29.07.2019 17:24

Jasně, prakticky všichni jsme se tu shodli, že krabička, ať už se jmenuje jakkoli, je na dosažení jeho vysněného soundu nevhodná. Holt, hošík ještě nemá zkušenosti a bude si na to muset přijít sám. To je do jisté míry v pořádku. Ovšem moc nechápu to podsouvání metalu a nucení mu nějaké supermoderní překomplikované hovadiny. Z kapel, které uvedl, znám pouze Alice in Chains. Pro mě to jsou vzpomínky na 90. léta a na tedejší USA grunge scénu. Dále se mi vybaví Sonic Youth, Nirvana, Fugazi, Butthole Surfers, Mudhoney... Tohle rozhodně nebyli, nebo nejsou metalové kapely. Zvuk jejich kytar byl jednoznačně přehulený lampák klasické konstrukce. V tomto případě šumák, jestli Marshall, nebo Fender, či Hiwatt... Tudíš, pokud chce jít do Fendera, není tak daleko. Jen mám pochybnosti, že za 20 000,- sežene nějakého slušného Twina, či Bandmastera. Stejně jako osmistovku, či pod. Nákupem levného modelu samozřejmě bude vedle. Krom toho tyhle kapely si svůj zvuk vytunili na velkých pódiích, což může být také problém u Kuřete, který se s tím bude trápit kdo ví kde. Tady by mu pro začátek ta krabice, třeba s Tvinem i po vyndání jednoho páru lamp, možná pomohla a časem se posune.

Že tohle ještě budu muset tady vysvětlovat by mě opravdu nenapadlo.

qwer
Odborník
Příspěvky: 3573
Registrován: 7.02.2007 0:18
Bydliště: Olomouc

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od qwer » 29.07.2019 17:28

Tak o tom, že se má vykašlat na krabičku a koupit adekvátní aparát, tady psali hned od začátku všichni, i ten v highgainových vláknech nenáviděný Mmjuz.

Uživatelský avatar
Fořt
Příspěvky: 2581
Registrován: 30.09.2009 12:31
Bydliště: Praha-západ

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od Fořt » 29.07.2019 17:38

Naprostá většina profi kytaristů dnes staví svůj zvuk na zesíku, to je základ, který gain krabičky jen dokrmují bez změny charakteru, nebo naopak něčím mírně zvuk aparátu dobarvují. Čistý nemastný neslaný zesík, to se skoro nevidí... Samozřejmě s výjimkou koncáku pro modeling typu Kemper.
Ale proti gustu žádný dišputát, když to tak chce ...

Placka
Příspěvky: 673
Registrován: 17.10.2013 12:45

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od Placka » 29.07.2019 17:41

Hele, ta krabka musí hrát skvělé, když je na ní nápis Friedman.
Taky moc nechápu snahu řešit obskurní sestavu higain krabka před Fender aparátem, když na bazaru máš superznackovej, špičkové zesik, kterej tyhle zvuky umí sám o sobě. Proč používat emulaci a ne přímo to, co se snaží emulovat?
Prostě si jeď vyzkoušet toho fryette a myslím že budeš mít jasno a navíc za pár korun
Edit: osobně bych udělal toto: z plánovaných rozpočtu 20000 bych dvojku obětoval na benzín, z bazarovych nabídek špičkových značkových hlav za pusu, bych vybral třeba pět šest kandidátů, vyhradil si víkend a všechno objezdil a vyzkoušel.
Akorát to není tak snadný, jako teoretizovani na fóru a následná objednávka v e-shopu.

qwer
Odborník
Příspěvky: 3573
Registrován: 7.02.2007 0:18
Bydliště: Olomouc

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od qwer » 29.07.2019 17:52

Tak ono to taky může být hodně o tom, s jakými aparáty se KuřeCZ naživo potkal. Já bych to tipnul na to, že mu třeba nesedí takový ten klasický higain udělaný v preampu a chtěl by otevřenější zvuk ve stylu starších aparátů, které jsou něčím dokopnuté. Ona i ta jeho krabka je prostě emulace JTM45/JTM50 nebo prostě něco v tom stylu. Pak celkem chápu, že ho neoslovilo to jeho DSLko (to prostě tohle neumí) a víc se mu líbil čistý zvuk toho komba s tímhle pedálem.

Je celkem jasné, že lampový aparát by mu dal daleko lepší zvuk než ta krabka, ale chce to dobře vybírat a taky dobře nastavovat. On třeba i ten Hot Rod Deluxe na čistém kanále vytaveném na 8 umí docela pěkný crunch a když se to dokopne boosterem, tak je z toho starý Marshall JTM45 jak vyšitý. Ony se fakt vytavením zesíku dají objevovat celkem zajímavé a netušené světy s fantastickým zvukem, jenže - vytavení, vytavení, to je problém...

Takže aby to pak neskončilo na tom, jak píše MMjuz. Bude lampový aparát, ale nebude prostor a tak nakonec ta krabička do čistého kanálu bude třeba pro začátky užitečnější.

To jsou ale všechno jen dedukce, prostě Kuře musí zkoušet, hledat, mít v tomhle čistou mysl bez nějakých Friedmanovských předpojatostí.

PS - ten Fryette by mohl být super.

KuřeCz
Příspěvky: 110
Registrován: 30.08.2013 16:15

Re: Aparát pro zkreslovací krabičky

Příspěvek od KuřeCz » 29.07.2019 18:48

Pravda, že na moc lamp jsem nehrál, ale vždycky jsem spíš řešil jaký zvuk to má do kapely - jak to má udělaný středy (hlavně který středy!) spíš než jakej z toho mam pocit jako z lampy.

Přesvědčili jste mě, dám na vás a podívam se i po dvoukanálu, kterej by se mi líbil, místo toho Friedman pedálu. Zápasim s tim, že se mi líbí Friedman, Bogner a další spíše Marshalloidní než Mesoidní zesilovače, ale všechno jsou to strašný pálky a budu muset hodně hledat něco levnějšího, co má podobnej charakter.

Ten Fryette vypadá fakt dobře (uplně nevim jestli je to Marshalloidní, ale vypadá to dobře). Bohužel stále čekám na verdikt se současným DSL, jestli ještě bude mít cenu ho opravovat, ale to do toho nechci zatahovat - nechci kupovat nic do tý doby, takže ten Fryette asi zmizí..

Tohle už je na jiný téma, ale co levnějšího by se podobalo něčemu jako například toto?
https://www.youtube.com/watch?v=jwSAMmhTEgM&t=317s

Pro mě je strašně důležitej dvoukanál - úplně čistej a úplně zkreslenej. Možná dvoukanálová verze JCM 800 kdyby byla na bazaru? Nebo JCM 900?

ps. Friedmana jsem kupoval když začala blbnout efektová smyčka (občas se ztlumovala) a další věc je že DSL má společný korekce pro oba kanály a jsou ekvalizerem dost rozdílný

Odpovědět

Zpět na „Komba, zesilovače, reproboxy“