Stránka 5 z 6

Re: Aquila - struny pro ukulele

Napsal: 15.04.2013 21:06
od Tengli
Nebude problém. To posílání je blbost. Za chvilku jsem v Porubě,když jezdíš na Opavu... Rád si pro ně dojedu i do Staříče. :D Nebo Stará Ves... Poruba by byla asi nejjednodušší. Dej vědět. Moc díky

Re: Aquila - struny pro ukulele

Napsal: 16.04.2013 9:18
od papillion
OK, až budu mít doma pytlíček plný strun, ozvu se a domluvíme konkrétní místo a termín přes PM, stejně tak i s Hendrekem. Zatim čest.

Re: Aquila - struny pro ukulele

Napsal: 16.04.2013 21:04
od Tengli
kiki2 píše: Neznáte někdo tyhle struny?
http://www.kenmiddleton.co.uk/Pages/LWS.aspx
Asi s křížkem po funuse,ale náhodou jsem narazil na tyto: http://www.musicshoponline.cz/index.php ... ombin=1731 taky flourocarbon a daly by se lehce vyzkoušet i u nás... Já se těším na Nylguty... Tož tak

Re: Aquila - struny pro ukulele

Napsal: 17.04.2013 9:44
od papillion
Našel jsem tohle, ale zvuk videa je mizerný.
http://www.youtube.com/watch?v=1b_WP_6n_d8

Re: Aquila - struny pro ukulele

Napsal: 25.04.2013 8:37
od kiki2
papillion píše:Ukegarden se ozval:
Tak jsem se před měsícem jen optal a už mi asi po 14 dnech sdělovali, že pro mě struny Aquila na šestistrunku mají abych potvrdil jestli je chci. Teď jsem zaplatil na jejich konto a dnes mi přišel mail, že struny jsou jako doporučené psaní na cestě. :shock:

Re: Aquila - struny pro ukulele

Napsal: 25.04.2013 8:39
od Hendrek
Taky bych to posílal jako psaní, balík vyjde draho. Navíc máš doporučené psaní pojištěné na 500Kč, jestli se nepletu.

Re: Aquila - struny pro ukulele

Napsal: 25.04.2013 12:24
od papillion
Tak jsou doma, ještě jsem je neviděl, neb jsem v procesu, leč jakmile domů dorazím, balík rozbalím, obsah rozdělím a promptně doručím. Každý den kromě neděle jezdim přes Ostravu okolo půl sedmé ráno a pak okolo čtvrté odpolední plus mínus hodina. Napište do PM, kdy by se vám to hodilo a můžem se potkat. Nebo navrhněte jiné řešení, jen podotýkám, že soukromě jsem momentálně imobilní, bo těsnění pod hlavou je v čudu a ještě nebyl čas zajít s tim k lékaři:-)

Re: Aquila - struny pro ukulele

Napsal: 27.04.2013 17:52
od kiki2
Už mám struny Aquila na šestku tenora od UkeGarden.
Poslal jsem cenu za kus na jejich konto + 35,-Kč poštovné a během 2 dní jsem měl struny v doporučeném dopise.

Mimochodem, nevíte co je tohle? http://www.gorstrings.cz/housle.php?str ... ka_ukulele
Má to být český výrobce strun a inzeruje i ukulele struny.
Obrázek

Re: Aquila - struny pro ukulele

Napsal: 29.04.2013 17:08
od Tengli
Struny jsou doma! Veřejná děkovačka papillonovi. Vše klaplo tak jak mělo. Díky :!:

Re: Aquila - struny pro ukulele

Napsal: 29.04.2013 17:20
od papillion
Ono to zas tak skvělé nebylo, omlouvám se za ty zmatky s doručením/nedoručením, ale občas se holt musí něco řešit za pochodu :)

Re: Aquila - struny pro ukulele

Napsal: 29.04.2013 20:49
od Hendrek
Taky díky. A teď už můžeme psát dojmy ze strun. Pokud dovolí čas a nezbedná dcérka, zkusím i něco nahrát, pokud to někoho bude zajímat :).

Re: Ukulele

Napsal: 15.05.2013 6:25
od mirasafa
Ahoj kamarádi
tož jsem si pořídil na E-bayi červené aquily. Byly tam docela zalevno, včetně dopravy, tak jsem do toho šel.
Povím vám - zní to krásně, fakt. Ale co je to platné, když po hodině prasklo první low G, druhý hned při napínání a včera takhle sedím, nehraju, Ortega leží vedle mě a najednou lup - éčko prasklo samo od sebe, bez varování a taky bez rozloučení. Tak nevím, co si o tom myslet. :?

Re: Ukulele

Napsal: 15.05.2013 6:56
od Hendrek
mirasafa píše:Tak nevím, co si o tom myslet. :?
Že jsi to buď blbě natáhl, nebo se ti to poškodilo o nějakou hranu. Kde je místo přetržení?
Moje Red series na tenoru i barytonu sedí a hrajou krásně už přes dva týdny.

Re: Aquila - struny pro ukulele

Napsal: 15.05.2013 7:23
od mirasafa
Jasně, že hned po prvním prasknutí low géčka jsem zjišťoval, kde je pes zakopán. prasklo to přesně mezi nultým pražcem a ladícím kolíkem a to v obou případech. teď tam mám opletenou ta se ale za chvíli začne rozplejtat a drnčet.... nikde žádnou hranu nemám ještě jsem pro sichr vzal lupu a brejlil...
no a to éčko včera - to prdlo po cca deseti dnech, samo od sebe někde okolo poloviny krku /tam to mačkám fakt vyjímečně :-) /

Re: Aquila - struny pro ukulele

Napsal: 15.05.2013 7:27
od Hendrek
Hm, zajímavé, uvidím, jak si povedou ty moje červenky.
Kupoval jsi na e-bay povídáš? Nemohli ti poslat červené struny určené pro jiné ukulele než máš? Teď si nedokážu úplně vybavit, jestli je to na obalu přesně vyznačené.

Re: Aquila - struny pro ukulele

Napsal: 15.05.2013 14:46
od mirasafa
Jak tak čtu na webu, tak nejsem sám, komu červenky praskaj http://ukemafia.com/new-forumulation-aq ... s-strings/ Asi jsem v té americe koupil nějaký výprodej. Už objednávám nové přímo v Itálii.

Re: Aquila - struny pro ukulele

Napsal: 23.05.2013 18:00
od mirasafa
Hlášení ohledně stavu RED Aquila Low G.
Včera přišla z Itálie obálka, sejmul jsem opletenou, zlehka napjal červenou a nechal ji /jako vždycky/ přes noc v klidu. Dnes jsem ji dotáhl až na gééé a ejhle - drží a NEPRASKLA! /zatím ;-) /

Re: Aquila - struny pro ukulele

Napsal: 24.05.2013 6:58
od Hendrek
Moje stále drží a jsou bez problémů. Asi to byla nějaká vadná série.

Re: Aquila - struny pro ukulele

Napsal: 3.07.2013 14:17
od frk
Moje zkušenost s Red series Low G. Mám Lanikai S-TEQ Tenor - Aquila sturny, hraji rád jazzy uku. Vloni v květnu jsem si objednal z Itálie od přímého prodejce Aquila dva kusy red series low G na zkoušku. Do té doby jsem používal wound low g, ale chtěl jsem se zbavit svistu této struny, který byl při hraní přes kombo ještě zesílený...Nejprve jsem byl s Redkou velice spokojený, nadšený a časté dolaďování /struny byly jako žvýkačka/vynahrazoval krásný zvuk, pocit ze hry ... Během 14 dnů praskly samovolně, bez hraní, obě. Natáhl jsem opět low g wound /drželo bez problémů a stále až do zničení omotání/a objednal další Red low g s tím, že jsem si postěžoval přímo výrobci. Jejich jednání bylo perfektní a poslali mi dvě nové a dvě jako náhradu. Víceméně jejich podezření padalo na moje ukulele a ostré hrany... Nechal jsem nástroj prohlédnou u odborníka a ten neshledal problém /jiné struny byly bez problémů/...Když přišli nové čtyři Redky, bylo u nich napsáno, že už je to nová serie. Byly o poznání pružnější, už nebyly tak gumové, blížily se více k ostatním nylgut. Při natahování s nervy k prasknutí, popraskaly všechny čtyři. Dodržel jsem návody z internetu, pročetl jsem diskuze na věhlasných serverech, praskaly v různých místech a jedna z nich vydržela cca 2 hodiny! Napsal jsem do Itálie, že končím s red low g a oni mi poslali jako náhradu low g wound. To už byl konec listopadu a tak jsem si k vánocům objednal struny WORTH s low g. Jsou příjemné, drží, a na aquilu pomalu zapomínám. Občas se podívám na diskuze, zda Redky pokračují. Zjištuji, že každý, kdo si postěžuje na mezinárodních webech je bud utřen argumentem o ostrých hranách nástroje, jak jemu drží už dva měsíce a vše je bez problémů, jak tento problém vyvažuje krásný zvuk nebo jeho příspěvek je vymazán /zkušenost z Amazonu/... Možná někdy redku ještě vyzkouším, ale ten strach při natahování... :oops:
Jinak všem přeji krásné ukulelení a díky všem za každý názor i rady či zkušenosti.

Re: Aquila - struny pro ukulele

Napsal: 3.07.2013 14:20
od Hendrek
Hmmm...
Tak to mám asi štěstí, u mě zatím pořád OK.